legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Wymiana czujek ruchu na nowsze modele. Kiedy i dlaczego warto?

aktualizacja: 31-03-2021, 07:09 – artykuł promocyjny


Jednym z podstawowych elementów systemu alarmowego są czujki ruchu. Wykrywają one nieautoryzowane wejście do obiektu podczas czuwania alarmu. Ich prawidłowe działanie, oferowane funkcjonalności oraz jakość wykonania (potwierdzona certyfikatami branżowymi) mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Istotny jest nie tylko prawidłowy montaż czujek, ale także dobór odpowiednich modeli i cykliczne serwisowanie.

SLIM LINE ? 10 sposobów na ochronę wnętrz

W tym artykule skupimy się na linii czujek ruchu SLIM LINE, które ochraniając przestrzeń, mogą także uczestniczyć w realizacji automatyki budynkowej. Zacznijmy jednak od początku.

 

SLIM LINE – 10 sposobów na ochronę wnętrz

 

Linia czujek ruchu SLIM LINE składa się z 10 różnych modeli. Produkty zgrupowano po 5, w dwóch seriach: PIR i DUAL. W pierwszej z nich zamontowano detektor podczerwieni, który wykrywa zmiany promieniowania cieplnego. Serię czujek DUAL wzbogacono o czujnik mikrofalowy (MW), który do wykrywania poruszających się obiektów wykorzystuje fale elektromagnetyczne. Tego typu czujki montuje się w miejscach, w których występują ruchy mas powietrza np. w pomieszczeniach z kominkiem, wiatrołapach lub wejściach. Urządzenie poinformuje centralę o naruszeniu po spełnieniu dwóch warunków - wykryciu zmiany temperatury otoczenia oraz zmianach w częstotliwości i długości odbitej fali.

Rodzinę SLIM LINE tworzy dziesięć modeli czujek

We wszystkich czujkach zastosowano: unikalną soczewkę, zaprojektowaną i wyprodukowaną w Japonii specjalnie dla firmy SATEL, zaawansowany algorytm detekcji ruchu nowej generacji oraz cyfrową kompensację temperatury. Zaimplementowane rozwiązania mają na celu nie tylko zapewnienie skutecznej detekcji ale również zminimalizowanie występowania niepożądanych alarmów.

 

Modele: LUNA, PET czy PRO?

 

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga i ze względu na niego, nie chciałeś zdecydować się na system alarmowy w domu, czujki, które w swojej nazwie posiadają rozszerzenie PET rozwiążą ten problem. Ignorują one zwierzęta o masie do 20 kg, dzięki czemu twój pupil może swobodnie poruszać się po domu podczas czuwania systemu nie wywołując przy tym niepożądanych alarmów.

Modele: LUNA, PET czy PRO?

Modele oznaczone jako LUNA oferują specjalną funkcję – oświetlenie dodatkowe. Urządzenie wyposażono w zestaw białych diod LED, załączanych zdalnie lub w reakcji na ruch w obszarze detekcji czujki. Z tego powodu, może być ona stosowana np. w korytarzach, gdzie do bezpiecznego przemieszczania się nie jest konieczne włączenie głównego oświetlenia a wystarczy właśnie delikatne światło, które nie razi w oczy. Sprawdzi się również jako lampka nocna w dziecięcym pokoju.

SLIM LINE ? 10 sposobów na ochronę wnętrz

Wersję PRO wyposażono w funkcję aktywnego antymaskingu IR, dzięki czemu czujki zgłaszają próby zasłonięcia soczewki taśmą, zamalowania farbą czy bezbarwnym lakierem. Posiadają certyfikat GRADE 3, który umożliwia ich zastosowanie w systemach alarmowych do ochrony obiektów o podwyższonym ryzyku włamania (np. urzędów, banków, sklepów jubilerskich). Poprzednie warianty posiadają certyfikaty GRADE 2.

 

SLIM LINE – dlaczego jeszcze warto wybrać czujki z tej linii?

 

Wszystkie modele czujek SLIM LINE zamknięto w tej samej, smukłej i eleganckiej obudowie. Istnieje możliwość wyboru koloru świecenia wskaźnika LED (dostępnych jest od czterech do nawet siedmiu barw, w zależności od modelu), co dodatkowo podnosi atrakcyjność urządzeń. Jednolity wygląd czujek wpływa nie tylko na estetykę instalacji alarmowej. Ten zabieg ma za zadanie utrudnić rozpoznanie wariantu urządzenia pracującego w systemie. Intruz nie wie, czy ma do czynienia z czujką PIR czy DUAL, wersją PET, LUNA czy PRO, a to z kolei może go znacznie spowolnić lub udaremnić jego działania.

 


SLIM LINE to linia czujek ruchu, którą z pewnością warto wziąć pod uwagę podczas unowocześniania ochrony wewnętrznej obiektów. W tym celu warto spotkać się wcześniej z instalatorem i omówić potrzeby w kwestii bezpieczeństwa naszego domu lub firmy.


 

Zostaliśmy docenieni w konkursie Dobry Design 2020! W 9. edycji tego konkursu Firmę SATEL reprezentowały cztery modele urządzeń (SLIM-PIR-LUNA, SLIM-DUAL, SLIM-PIR-PET oraz SLIM-DUAL-PRO). Spośród nich, w internetowym plebiscycie, największą popularnością cieszyła się czujka ruchu SLIM-PIR-LUNA. W finale konkursu otrzymała ona wyróżnienie w kategorii „Nowoczesne technologie”.


 

Kontakt w sprawie produktów:

SATEL Sp. z o.o.
tel. (58) 320 94 00
www: www.satel.pl
www.mieszkajbezpiecznie.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
Wymiana czujek ruchu na nowsze modele. Kiedy i dlaczego warto?

Wymiana czujek ruchu na nowsze modele. Kiedy i dlaczego warto?

Jednym z podstawowych elementów systemu alarmowego są czujki ruchu. Wykrywają... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet