gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Czas na grzejniki typu REGULUS

aktualizacja: 01-03-2021, 06:17 – artykuł promocyjny


Poziom zużycia energii potrzebnej na ogrzanie dwóch takich samych jednostek mieszkaniowych może się od siebie różnić. Co decyduje o tym, że wartości te mogą być zróżnicowane? Istotny wpływ na zużycie energii grzewczej mają dwa czynniki. Pierwszy to średnia, dobowa temperatura domu, która wynika z ilości osób tam zamieszkujących oraz ich potrzeb w zakresie komfortu cieplnego. Im wyższa jest średnia, dobowa wartość temperatury w danym mieszkaniu, tym straty ciepła będą większe. Drugim czynnikiem determinującym wartość zużytej energii jest sprawność i sterowalność dystrybutorów ciepła, jakimi są grzejniki. Różnią się między sobą masą własną, powierzchnią wymiany ciepła (wielkością) oraz sposobem jego emisji (pomijając pracujące indywidualnie grzejniki elektryczne). Grzejniki zapewniają podstawowy komfort cieplny w pomieszczeniach domowych.

 

Komfort cieplny — co go warunkuje?
 

Mówiąc o komforcie cieplnym, należy wyjaśnić, że jest to stan zrównoważonego bilansu cieplnego człowieka, a w domu panują optymalne warunki termiczne - nie jest za zimno, ani zbyt gorąco. Wartości te są wymierne, ale zakres temperatury powietrza, w jakiej organizm czuje się dobrze, zmienia się w zależności od preferencji osobistych każdego z mieszkańców. Zależy od sposobu ubrania, stanu zdrowia, wieku czy płci, a także od pory dnia, pory roku i wilgotności powietrza.

Co wyróżnia Regulusy spośród innych grzejników?
 

Kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze odpowiednich grzejników to przede wszystkim ich wysoka sprawność grzewcza, a także długi czas dostępu do ciepła. Regulusy to grzejniki o bardzo szerokim zastosowaniu (zarówno systemy zamknięte, jak i otwarte) i długiej żywotności (ponad 50 lat). Dzieje się tak za sprawą tego, że są lekkie, wykonane z nierdzewnego materiału (miedź i aluminium), odporne na wysokie ciśnienia i jego duże skoki w instalacji (ciśnienie robocze 15 atm.).  W zależności od przeznaczenia, można je napełniać wodą lub płynem niezamarzającym, a nawet zasilać parą.

 

Czy możliwe jest efektowne wykorzystanie systemów grzewczych za pośrednictwem niewielkiego nakładu energii?

czas na grzejniki typu regulus

Grzejnik powinien charakteryzować się niewielką masą całkowitą (grzejnik wypełniony wodą) a zarazem dużą powierzchnią wymiany ciepła. Jest to warunek konieczny, by można było ogrzać dom przy użyciu niewielkich nakładów energii. Ekonomiczne spożytkowanie uzysków ciepła, jest możliwe za sprawą długich, czasowych wyłączeń ogrzewania w ciągu doby lub wyłączeń „na żądanie”. Zmniejszanie temperatury grzejników nie jest wtedy konieczne, by zużycie energii utrzymywało się na niskim poziomie. Wystarczy czasowo przerwać ich działanie.

REGULUSY wykorzystywać można w trzech opcjach:

 

  • grzanie standardowe – promieniowanie + konwekcja. Każda instalacja, wszystkie źródła ciepła i wszystkie typoszeregi produkcji REGULUS-®-system.
  • grzanie standardowe lub ze wspomaganą cyrkulacją powietrza. Każda instalacja, wszystkie źródła ciepła lecz wyłącznie typoszereg Regulus E-VENT;
  • grzanie standardowe, ze wspomaganą cyrkulacją powietrza lub chłodzenie – każda instalacja, opcja dostępna tylko dla posiadaczy pompy ciepła – typoszereg Regulus REVERS, gdzie grzejniki zbliżone są konstrukcją do klimakonwektorów, lecz są znacznie od nich tańsze. Opcja połączona z możliwością jednoczesnego, centralnego sterowania pracą wszystkich grzejników za pomocą sterownika.

Ciekawą opcję, stanowi połączenie ogrzewania podłogowego z regulusami – oba systemy zasilane czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze – czyli tzw. hybrydowa dystrybucja ciepła.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
JAK TO JEST ZROBIONE? Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?

JAK TO JEST ZROBIONE? Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego?

Firma KFA dzięki własnej produkcji zapewnia najwyższą jakość oferowanych produktów.... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie domu - warto postawić na układ dynamiczny

Ogrzewanie domu - warto postawić na układ dynamiczny

Przy budowie domu jedną z decyzji, których już nie da się cofnąć, jest... ¬ więcej...

 
Grzejniki typu REGULUS - idealne do nowoczesnego budownictwa

Grzejniki typu REGULUS - idealne do nowoczesnego budownictwa

Rosnące wymagania w zakresie termoizolacji budowanych domów zmusza inwestorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus