www.centrumklima.pl


Przepustnice wentylacyjne - różnice i dopasowanie do instalacji

aktualizacja: 01-03-2021, 06:17 – artykuł promocyjny


Dobierając przepustnice do instalacji, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników: przeznaczenie pomieszczenia lub obiektu, prędkość i skład chemiczny powietrza, sposób sterowania (ręcznie lub automatycznie), planowany czas eksploatacji i wiele innych.


Głównym, a zarazem podstawowym podziałem przepustnic jest rozróżnienie na przepustnice regulacyjne i odcinające. Urządzenia, które spełniają pierwszą funkcję, ograniczają ilość powietrza w kanale. Nie mają one uszczelki na przegrodzie i z tego powodu nie zapewniają odpowiedniej szczelności, gdy są całkowicie zamknięte. Urządzenia odcinające natomiast, ze względu na obecność uszczelek na piórach, mogą całkowicie zablokować przepływ powietrza.


Kolejne kryteria to liczba łopatek przepustnicy oraz jej właściwości kinematyczne. Urządzenia jednopłaszczyznowe mają tylko jedno pióro, wykonane z arkusza blachy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy pełnym otwarciu można zachować dużą powierzchnię efektywną. Dodatkowym plusem jest to, że napęd nie przenosi się na inne pióra, co skutkuje mniejszymi oporami przy otwieraniu i zamykaniu. Niestety ze względu na konstrukcję pióra maksymalny wymiar przepustnic jednopłaszczyznowych to 500 mm. W przepustnicach wielopłaszczyznowych znajduje się zestaw kilku łopatek, w tym jedna napędowa. Ruch obrotowy przekazywany jest na pozostałe pióra za pomocą kół zębatych lub dźwigni połączonych ze sobą cięgnami. W części przepustnic występuje napęd cięgnowy.

 

Różne rodzaje przepustnic wentylacyjnych SMAY

 

Nie przypadkiem wybór przepustnic firmy SMAY jest tak duży. Dzięki bogatej ofercie jesteśmy w stanie spełnić różnorakie oczekiwania naszych klientów.

PW3S

 

Przepustnica PW3S dzięki uszczelkom bocznym na obudowie zapewnia wysoką szczelność przegrody. Istnieje możliwość wykonania przepustnicy w wersji z blachy ocynkowanej, nierdzewnej, malowanej oraz malowanej w klasie korozyjności C5. Jest to jedyna przepustnica znakowana znakiem budowlanym B. NOWOŚĆ W OFERCIE!

 

 


Przepustnica PWII

 

Przepustnica PWII może być stosowana jako regulacyjna bądź odcinająca. Posiada ona koła zębate. Wykonywana jest w wersji ocynkowanej jak również nierdzewnej. Jest ona najprostszą przepustnicą wielopłaszczyznową.

 Przepustnice wielopłaszczyznowe PWIIS Przepustnice wielopłaszczyznowe PWIIS z łopatkami przeciwbieżnymi stosuje się do regulacji lub zamknięcia przepływu powietrza w przewodach wentyla­cyjnych prostokątnych. Mogą być montowane w centrali klimatyzacyjnej lub w ścianie. Konstrukcja przepustnicy zapewnia szczel­ność w zakresie 3÷4 klasy wg EN-1751.

 Przepustnica PWIIS-Ex

 

Najlepszym wyborem do stref przeciwwybuchowych jest przepustnica PWIIS-Ex. Rozwiązania zastosowane w jej budowie uniemożliwiają wystąpienie różnicy potencjałów między jej poszczególnymi elementami. Eliminuje to zagrożenie wybuchu wszędzie gdzie mogą wystąpić wybuchowe mieszaniny gazów, par, mgieł i pyłów z powietrzem.
 


 

Wykonana z profili aluminiowych przepustnica PS gwarantuje wysoką szczelność. Mechanizm składający się z kół zębatych ukryty jest wewnątrz profilu co uniemożliwia dostanie się do jego wnętrza niepożądanych zabrudzeń.

 

 

 

 

Więcej przepustnic znajdziesz na stronie SMAY.

Kontakt w sprawie produktów:

SMAY Sp. z o.o.
tel. sekretariat:  +48 12 378 1 800
Zapytania ofertowe: +48 12 37 81 992
www: www.smay.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
VENTIA nowym dystrybutorem systemu rozdzielaczowego HEATPEX ARIA!

VENTIA nowym dystrybutorem systemu rozdzielaczowego HEATPEX ARIA!

System rozdzielaczowy HEATPEX ARIA zyskał nowego dystrybutora. Została nim VENTIA,... ¬ więcej...

 
Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR

Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR

Wykrywacz nieszczelności na podczerwień Wigam Voyager-IR został zaprojektowany,... ¬ więcej...

 
Nawiewnik nadokienny z kanałem łącznikowym oraz modułowy system dystrybucji powietrza Ventec

Nawiewnik nadokienny z kanałem łącznikowym oraz modułowy system dystrybucji powietrza Ventec

Wychodząc naprzeciw wprowadzonemu w 2021r. Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet