gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

D+H

GDE

Fibaro

W2Venture Industries

      Nibco

   Legrand

polecamy

Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

artykuł promocyjny


Kompleksowa ochrona obiektu i terenu wokół niego wymaga dobrego i sprawdzonego systemu alarmowego. Czasami jednak, zastosowanie okablowania w niektórych miejscach staje się kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Jakie rozwiązanie wybrać w takiej sytuacji by zapewnić sobie pewną ochronę całej posesji?

ABAX 2 to rodzina urządzeń bezprzewodowych, wykorzystujących dwukierunkową łączność radiową, szyfrowaną w standardzie AES. Ich głównym zadaniem jest kompleksowa ochrona obiektu, ale z powodzeniem można je także wykorzystać do realizacji automatyki budynkowej. Mogą one pracować z dowolną centralą alarmową, sterownikiem lub autonomicznie.

Swoją pełną funkcjonalność i najlepsze efekty osiągają przy współpracy z centralami serii INTEGRA i VERSA firmy SATEL. System alarmowy ze względu na technologię łączenia urządzeń może występować w jednej z trzech opcji, jako: przewodowy, bezprzewodowy lub hybrydowy. W jakich sytuacjach zdecydować się na ten ostatni – czyli połączenie w ramach jednej instalacji urządzeń przewodowych i bezprzewodowych?

Po pierwsze, takie rozwiązanie umożliwia wygodną rozbudowę już istniejących systemów przewodowych, na przykład w sytuacji gdy chcesz ochroną (w ramach tego samego systemu) objąć niezagospodarowane dotąd poddasze lub dobudowany garaż. Po drugie, urządzenia bezprzewodowe mogą szybko uszczelnić system, gdy z jakiegoś powodu, na przykład zmiany aranżacji ogrodu lub nieprzewidzenia danej metody wejścia intruza na teren, aktualny system posiada lukę. Po trzecie, dzięki nim można również szybko rozszerzyć funkcjonalność posiadanego systemu o ochronę dodatkową przed innymi typami zagrożeń (zalanie, pożar) lub funkcje inteligentne jak sterowanie oświetleniem, bramami czy ogrzewaniem.

 

Oszczędność i wygoda

 

Korzyścią modelu hybrydowego jest oszczędność. Na dodatkowe pieniądze w portfelu może mieć wpływ chociażby fakt, że rozszerzenie systemu alarmowego o urządzenia bezprzewodowe odbywa się bez wykonywania „brudnych prac”, a więc wykuwania bruzd w ścianach, szpachlowania i późniejszego remontu. Dzięki technologii bezprzewodowej realizację instalacji możemy przeprowadzić praktycznie w każdym momencie.

Urządzenia rodziny ABAX 2 są zasilane bateryjnie. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego mechanizmu zarządzania energią oraz dostępnej w jego ramach funkcji ECO, mogą one pracować nawet 8 lat bez wymiany baterii.

 

Wygodne sterowanie

 

Inną korzyścią, jaką otrzymuje inwestor decydując się na model hybrydowy bazujący np. na centrali z serii INTEGRA, jest intuicyjne sterowanie systemem alarmowym oraz funkcjami automatyki domowej.

Może ono odbywać się - lokalnie z poziomu manipulatorów (np. modelu INT-TSI z ekranem dotykowym) i przy użyciu pilotów oraz zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej (INTEGRA CONTROL). Dzięki niej można w każdej chwili sprawdzić, co dzieje się w obiekcie oraz uruchomić zdalnie każdą podpiętą pod centralę alarmową instalację z dowolnego miejsca na świecie (warunkiem jest dostęp do Internetu).

 

Szeroka oferta produktowa

 

Rodzina urządzeń ABAX 2 jest duża i nieustannie poszerzana o nowe propozycje. Dzięki temu stanie się możliwe przygotowanie oferty nawet dla najbardziej wymagającego klienta, na bazie grupy produktów tylko jednego producenta. Szeroka gama urządzeń ABAX 2 obejmuje, m.in. kontrolery systemu bezprzewodowego, zewnętrzne i wewnętrzne czujki ruchu (dualne, PIR, PIR z opcją Pet), czujki ochrony obwodowej (kurtynowe, uniwersalne, zbicia szyby), czujki wykrywające dym, dym i ciepło, zewnętrzną czujkę zmierzchu i temperatury, sygnalizatory oraz akcesoria.

 

WARTO WIEDZIEĆ

 

Jakość = pewność bezpieczeństwa

 

Produkty podczas całego procesu produkcyjnego przechodzą wieloetapowe testy na samej linii produkcyjnej, jak i w firmowym Laboratorium. Finalnie trafiają do zewnętrznych Instytucji, które prowadzą niezależne badania zgodności powierzonych im urządzeń z wymagającymi normami branżowymi. Decydując się na system bezprzewodowy ABAX 2 instalator wybiera więc jakość potwierdzoną licznymi certyfikatami. Uzyskuje dzięki temu pewność ich niezawodności, co przekłada się na zadowolenie użytkowników i polecanie jego pracy kolejnym osobom planującym instalację systemu alarmowego.

 

Wygodna instalacja i konfiguracja

 

Narzędzia maksymalnie ułatwiające pracę instalatora to kolejny atut systemu ABAX 2. Dzięki nim przygotowanie i konfiguracja systemu bezprzewodowego odbywa się bardzo sprawnie. Począwszy od sporządzenia konfiguracji systemu (konfigurator CONFX), przez łatwy i efektywny dobór miejsca montażu urządzeń (ARF-200 -  tester poziomu sygnału radiowego), aż po ich wygodny montaż, i  programowanie. To wszystko wpływa na szybkość realizacji całej instalacji – co doceni zarówno inwestor, jak i instalator.
 

WAŻNE

Kontakt w sprawie produktów:

SATEL Sp. z o.o.
tel. (58) 320 94 00
www: www.satel.pl www.mieszkajbezpiecznie.pl
mail: satel@satel.pl


Zobacz także
Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeń

W każdej fabryce, czy zakładzie przemysłowym należy zapewnić jak najlepszy przepływ... ¬ więcej...

 
SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optyczny

W celu efektywnego przekazywania informacji na obiektach bardzo często wykorzystywane... ¬ więcej...

 
Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3

W ofercie W2 pojawił się nowy, zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny typu SGO-Pgz3.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet