Oczyszczacz powietrza PRO-VENT CLEAN R, a likwidacja koronawirusa

aktualizacja: 01-02-2021, 09:12 – artykuł promocyjny


Firma PRO-VENT, ceniony producent rekuperatorów MISTRAL, posiada w swojej ofercie wysokoskuteczne filtry elektro-jonizacyjne do współpracy z wentylacją mechaniczną. Są to urządzenia, które montuje się na kanale lub do rekuperatora po stronie powietrza czystego (nawiewu).

Oczyszczacz powietrza PRO-VENT CLEAN R, a likwidacja koronawirusa

PRO-VENT CLEAN R został stworzony do niezwykle skutecznej filtracji (oczyszczania) powietrza napływającego do budynku z wszystkich cząstek stałych, bakterii, pyłków. Głównie z myślą o wszystkich, którym w sezonie grzewczym dokucza smog, a wiosną, latem czy jesienią – alergie wziewne.

Więcej o PRO-VENT CLEAN R znajduje się TUTAJ.

Oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R w walce z wirusami

W ubiegłym roku, z powodu pandemii koronawirusa, rozpoczęte zostały badania mikrobiologii, które obejmowały między innymi sprawdzenie zdolności urządzenia PRO-VENT CLEAN R do eliminacji wirusów z grupy koronawirusów. Badania zostały przeprowadzone w niezależnym Instytucie we Wrocławiu.

 

Oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R w walce z wirusami

 

Ogólnie rzecz biorąc, badanie oczyszczacza powietrza PRO-VENT CLEAN R wyglądało w ten sposób, że obecność wirusa w próbce za urządzeniem sprawdzano, oceniając żywotność komórek, na które działa.


Czyli, jeżeli próbka za urządzeniem zawierałaby wirusa, wówczas atakuje on komórki, które umierają. Jeżeli zaś w próbce wirusa nie ma – komórki pozostają żywe i zdrowe.


Wiadomo więc, że jeżeli po przeprowadzeniu badań w próbce widać monowarstwę zdrowych komórek, wówczas wirus (np. w grupy koronawirusów) został dezaktywowany. Czyli po prostu uszkodzony. Staje się on wtedy niegroźny, nawet jeżeli znajdzie się w organizmie gospodarza.


Badania były przeprowadzone kilkukrotnie, a każde dodatkowo w kilku powtórzeniach, zgodnie z obowiązującymi w Instytucie procedurami.


Niezależne badania potwierdziły całkowitą redukcję aktywnego wirusa z grupy koronawirusów z powietrza!

 

Technologia Stopfield®, a eliminacja wirusów

 

Oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R to filtr elektro-jonizacyjny, czyli taki w którym wykorzystuje się zjawisko separacji zanieczyszczeń pod wpływem pola elektrostatycznego. Niezwykle wysoka skuteczność oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R wynika z zastosowanej technologii Stopfield®. Pozwala ona na bardzo dokładne oddzielenie i gromadzenie w separatorze (wymiennym wkładzie filtra) praktycznie wszystkich cząstek stałych i aerozoli!


Intensywność procesu filtracji jest regulowana elektronicznie i dostosowana do aktualnego zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego.

Schemat procesu dezaktywacji (uszkodzenia) wirusa na przykładzie wirusa z grupy korona

 

Oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, skuteczniej niż dostępne filtry mechaniczne, nawet ULPA czy HEPA! Dezaktywuje wirusy, usuwa bakterie, pył zawieszony (PM1, PM2.5, PM10), zarodniki pleśni, pyłki. Co więcej, redukuje szkodliwe gazy smogowe oraz zmniejsza uciążliwe zapachy.

Przeprowadzone badana wykazały, że koronawirus został niemal całkowicie dezaktywowany w czasie dosłownie chwili, gdy powietrze zawierające wirusy przepływało przez oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R.

 

To nie koniec dobrych wiadomości!

 

Dodatkowe badania wkładu filtra (separatora) pokazały, że zanieczyszczenia, które się na nim zatrzymują są biologicznie nieczynne! To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich użytkujących oczyszczacze. Badania bowiem wykazały, że wirusy są dezaktywowane w samym separatorze. W związku z powyższym:

  • nie ma ryzyka porywania aktywnych biologicznie patogenów z powrotem do powietrza
  • wymiana separatora jest bezpieczna dla użytkownika ponieważ separator nie zawiera czynnych wirusów.

Oczyszczacz powietrza PRO-VENT CLEAN R, a likwidacja koronawirusa

 

Dlaczego warto korzystać z elektro-jonizacyjnego oczyszczacza powietrza PRO-VENT CLEAN R?

 

Dlaczego warto korzystać z elektro-jonizacyjnego oczyszczacza powietrza PRO-VENT CLEAN R?

Więcej na temat wyników badań znajduje się TUTAJ.

Kontakt w sprawie produktów:

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
www: www.pro-vent.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
HumiFog Multizone Touch

HumiFog Multizone Touch

Najwyższa klasa bezpiecznych higienicznie i łatwych w montażu adiabatycznych nawilżaczy... ¬ więcej...

 
Filtrowentylacja oparta o energooszczędne silniki

Filtrowentylacja oparta o energooszczędne silniki

Zadaniem urządzeń filtrowentylacyjnych gdyńskiej... ¬ więcej...

 
Tarcza antysmogowa - uruchom ochronę tej jesieni!

Tarcza antysmogowa - uruchom ochronę tej jesieni!

Tarcza antysmogowa to rozwiązanie, która pozwala wyeliminować jedną z największych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet