Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

artykuł promocyjny


Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie naszej strefy życiowej po zewnętrznej stronie budynku, liczymy na kontakt z naturą, możliwość zjedzenia obiadu lub wypicia porannej kawy na świeżym powietrzu. To idealne miejsce do zabawy dla dzieci, czy kącik do czytania. Na sporym tarasie z powodzeniem urządzimy spotkanie towarzyskie, a nawet rodzinną imprezę. Tarasy, balkony oraz altany mają jednak jedną wadę — są dostępne sezonowo, a okres ten w naszym klimacie nie jest zbyt długi. Jak zwiększyć funkcjonalność tarasu, by nadejście jesieni nie oznaczało rezygnacji z odpoczynku w przydomowej przestrzeni? Jest na to kilka sposobów!

Promiennik ciepła Argo Daphne - zewnętrzny ogrzewacz tarasowy

fot.: Enerzon - promiennik ciepła Veito jako zewnętrzny ogrzewacz tarasowy


Spędzanie czasu na tarasie, balkonie lub w altance może być przyjemnością nawet wtedy, gdy nadejdą już chłody. O komfort cieplny i miły klimat zadba ogrzewanie zewnętrzne. Do tego typu zastosowań rekomendowane są m.in. efektowne podgrzewacze, promienniki i kominki zewnętrzne. Najmniej wymagające rozwiązanie, polecane zwłaszcza dla tarasów już zagospodarowanych to promienniki ciepła.

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

fot.: Centrowent - przykładowe zastosowanie promienników podczerwieni

Są to urządzenia proste w obsłudze i montażu. Ich użytkowanie jest bardzo wydajne, dlatego doskonale sprawdzają się na zewnątrz, w obiektach sezonowych oraz półotwartych. Do swojej pracy wykorzystują energię elektryczną, dzięki czemu ich użytkowanie jest ekologiczne i bezpieczne — brak oparów, emisji szkodliwych gazów. Efektywność zamiany prądu na promieniowanie cieplne pozbawione jest strat, dzięki temu otrzymujemy tanie źródło ciepła polecane do trudnych przestrzeni o słabej izolacji, wielkokubaturowych, gdzie tradycyjny system grzewczy nie ma racji bytu.

 

WAŻNE! Promienniki nie emitują szkodliwego promieniowania UV!

 

W przypadku promienników powietrze podgrzewane jest w sposób pośredni od elementów, na które pada promieniowanie podczerwone, co jest bardzo korzystne, gdyż przenikają one przez powietrze praktycznie bez strat energii (nie ogrzewają powietrza, co na zewnątrz mija się z celem).

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Centrowent, Enerzon
Zobacz także
Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Przemysł budowlany mocno się zmienia, a rynek ogrzewania przechodzi tę metamorfozę... ¬ więcej...

 
Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Brama WinSelf i nagrzewnica EH to skuteczny system i niezawodna technologia od Winterwarm,... ¬ więcej...

 
Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet