Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

aktualizacja: 24-03-2021, 07:51 – artykuł promocyjny


Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie naszej strefy życiowej po zewnętrznej stronie budynku, liczymy na kontakt z naturą, możliwość zjedzenia obiadu lub wypicia porannej kawy na świeżym powietrzu. To idealne miejsce do zabawy dla dzieci, czy kącik do czytania. Na sporym tarasie z powodzeniem urządzimy spotkanie towarzyskie, a nawet rodzinną imprezę. Tarasy, balkony oraz altany mają jednak jedną wadę — są dostępne sezonowo, a okres ten w naszym klimacie nie jest zbyt długi. Jak zwiększyć funkcjonalność tarasu, by nadejście jesieni nie oznaczało rezygnacji z odpoczynku w przydomowej przestrzeni? Jest na to kilka sposobów!

Promiennik ciepła Argo Daphne - zewnętrzny ogrzewacz tarasowy

fot.: Enerzon - promiennik ciepła Veito jako zewnętrzny ogrzewacz tarasowy


Spędzanie czasu na tarasie, balkonie lub w altance może być przyjemnością nawet wtedy, gdy nadejdą już chłody. O komfort cieplny i miły klimat zadba ogrzewanie zewnętrzne. Do tego typu zastosowań rekomendowane są m.in. efektowne podgrzewacze, promienniki i kominki zewnętrzne. Najmniej wymagające rozwiązanie, polecane zwłaszcza dla tarasów już zagospodarowanych to promienniki ciepła.

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

fot.: Centrowent - przykładowe zastosowanie promienników podczerwieni

Są to urządzenia proste w obsłudze i montażu. Ich użytkowanie jest bardzo wydajne, dlatego doskonale sprawdzają się na zewnątrz, w obiektach sezonowych oraz półotwartych. Do swojej pracy wykorzystują energię elektryczną, dzięki czemu ich użytkowanie jest ekologiczne i bezpieczne — brak oparów, emisji szkodliwych gazów. Efektywność zamiany prądu na promieniowanie cieplne pozbawione jest strat, dzięki temu otrzymujemy tanie źródło ciepła polecane do trudnych przestrzeni o słabej izolacji, wielkokubaturowych, gdzie tradycyjny system grzewczy nie ma racji bytu.

 

WAŻNE! Promienniki nie emitują szkodliwego promieniowania UV!

 

W przypadku promienników powietrze podgrzewane jest w sposób pośredni od elementów, na które pada promieniowanie podczerwone, co jest bardzo korzystne, gdyż przenikają one przez powietrze praktycznie bez strat energii (nie ogrzewają powietrza, co na zewnątrz mija się z celem).

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Centrowent, Enerzon
Zobacz także
Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Winterwarm Polska - jakie są innowacje i trendy technologiczne w ogrzewaniu

Przemysł budowlany mocno się zmienia, a rynek ogrzewania przechodzi tę metamorfozę... ¬ więcej...

 
Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Oszczędzanie energii - dwa rozwiązania z jednej ręki

Brama WinSelf i nagrzewnica EH to skuteczny system i niezawodna technologia od Winterwarm,... ¬ więcej...

 
Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Jakie ogrzewanie na taras, balkon, do altany

Taras to ważna część każdego domu oraz mieszkania. Decydując się na przedłużenie... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet