Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

aktualizacja: 26-01-2021, 08:24 – artykuł promocyjny


Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie podnosi komfort życia jest REKUPERACJA, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, zapewniająca optymalną wymianę powietrza. Zimą ogrzewa wpuszczane powietrze, a latem wychładza je zapewniając świeże powietrze przez cały rok.

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Top VENT VERTICAL

System rekuperacji składa się głównie z przewodów instalacyjnych do dystrybucji powietrza oraz odpowiednio dobranego urządzenia – REKUPERATORA. Rekuperator jest sercem systemu wentylacji. Zasilany jest za pomocą energii elektrycznej. Jego głównym zadaniem jest nawiewanie świeżego powietrza do wnętrza domu oraz wywiewanie na zewnątrz zużytego. Przy prawidłowo wykonanej instalacji, rekuperator gwarantuje odzysk ciepła z zużytego powietrza, co przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

 Top VENT HORIZONTAL

Produkowane w Polsce rekuperatory marki Top VENT charakteryzują się wysoką sprawnością temperaturową w zakresie odzysku ciepła, co czyni je jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu na naszym rynku.


Biorąc pod uwagę konstrukcję, budowę oraz wydajność rekuperatorów możemy podzielić je na trzy rodzaje, VERTICAL, HORIZONTAL oraz PODSUFITOWE.

Rekuperatory PODSUFITOWE

Top VENT PODSUFITOWY

Klientom poszukującym niezawodnych rozwiązań oferujemy rekuperatory Top VENT VERTICAL, HORIZONTAL i PODSUFITOWE w kilku wariantach: Top VENT 350/350FCF, Top VENT 450/450FCF i Top VENT 550. Wariant urządzenia każdorazowo dobieramy adekwatnie do wielkości obiektu mieszkalnego lub użytkowego tak, aby zapewnić najbardziej efektywne działanie układu odzysku ciepła.

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Do najważniejszych elementów rekuperatora Top VENT należą markowe wymienniki ciepła i wentylatory. Urządzenia Top VENT w standardzie posiadają rozwiązania, które obniżają zużycie energii, optymalizują odzysk ciepła i ułatwiają funkcjonowanie całego systemu. Do najistotniejszych należą:

  • System FLOW BALANCING
  • automatyczna nagrzewnica wstępna o niskim zużyciu prądu z płynną modulacją,
  • 5 czujników temperatury,
  • regulator (sterownik) pokojowy z kolorowym panelem dotykowym.


Przy doborze odpowiedniego rekuperatora inwestor powinien zwrócić uwagę na wydajność i spręż. Parametry te są ze sobą ściśle powiązane. Wydajność to przepływ powietrza przez centralę, a spręż oznacza zdolność do pokonywania oporów przepływu, które wywoływane są między innymi przez anemostaty i sieć kanałów.

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

 

Świeżość i zdrowie z systemem rekuperacji TOP AIR VENTILATION!

 

Układ wentylacji mechanicznej bazuje na wykorzystaniu rekuperacji ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz utrzymania optymalnego poziomu temperatury we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza usuwanego z budynku, a następnie wykorzystuje je do ogrzania świeżego powietrza rozprowadzanego w obiekcie systemem przewodów wentylacyjnych. W wyniku działania rekuperacji we wszystkich pomieszczeniach w domu mamy świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci oraz zanieczyszczeń. Należy przy tym podkreślić, że strumień powietrza usuwanego z obiektu nie łączy się z nawiewanym świeżym powietrzem, dzięki markowym wymiennikom krzyżowo-przeciwprądowym utrzymującym wysokie parametry odzysku ciepła. Zastosowanie rekuperatora w tym układzie znacząco ogranicza ilość energii niezbędnej do ogrzania powietrza nawiewanego do budynku. Dlatego jest wskazany w budynkach energooszczędnych.

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jakość powietrza w domu z rekuperacją ma najlepsze parametry pod względem komfortu życia. Powietrze w obiekcie z wentylacją mechaniczną wyposażoną w system odzysku ciepła zachowuje optymalną temperaturę, jakość oraz optymalny poziom wilgotności. Jednocześnie bardzo ważne jest nawiewanie do pomieszczeń w odpowiedniej ilości powietrza. Ten warunek spełniają rekuperatory Top VENT ponieważ standardowo są wyposażone w system Flow Balancing. 

Rekuperacja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku zapewniając przy tym ciągłą wentylację pomieszczeń. System stosuje się zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak również w prywatnych domach.

Kontakt w sprawie produktów:

TopVac
tel. (61) 8177-043
infolinia 601-082-919
www: www.topvac.pl
www.topvac.pl/rekuperacja/
www.topvac.pl/#odkurzacze-centralne
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Z cyklu: Poznaj HAVACO - Akcesoria montażowe do kanałów. Przegląd.

Z cyklu: Poznaj HAVACO - Akcesoria montażowe do kanałów. Przegląd.

HAVACO jest znaną od kilku lat na rynku marką, która kojarzy się wykonawcom... ¬ więcej...

 
Rekuperatory centralne Mitsubishi Electric - VL-250/350/500 CZPVU

Rekuperatory centralne Mitsubishi Electric - VL-250/350/500 CZPVU

Brak dostępu do świeżego powietrza skutkuje trudnościami z koncentracją, spadkiem... ¬ więcej...

 
Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

W cyklu „Poznaj HAVACO” właśnie prezentujemy jedne z najbardziej eleganckich... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet