gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Karlik - patron działu Gniazda, wtyczki, włączniki


Włączniki i gniazdka w stylu loftowym - przegląd

aktualizacja: 28-04-2021, 09:28 – artykuł promocyjny


Nadanie odpowiedniego stylu wnętrzom to suma detali, które w dużej mierze decydują o ostatecznym efekcie. Zestawienie kolorystyczne idzie w parze z meblami, materiałami wykończeniowymi na ściany i podłogi, ale też dodatki typu lampa, kontakty, czy nawet klamki u drzwi mają duży wpływ na to, czy aranżacja będzie kompletna i zachwyci, czy będzie tylko próbą osiągnięcia takiego celu. Nie od dziś wiadomo, że umiejętnie dobrane wyposażenie może zdziałać cuda. Nie możemy zatem zapomnieć o osprzęcie elektrycznym, który od dawna nie jest tylko funkcjonalnym elementem instalacji, ale niesie ze sobą spory potencjał aranżacyjny. Jednymi z najbardziej wymagającym pod kątem doboru włączników i gniazd wnętrz są te w stylu loftu z industrialnym betonem na ścianie. Pytanie, czy lepiej sprawdzą się gniazdka szare, czy czarne nie wyczerpuje tematu. Oto kilka ciekawych propozycji.

 

REDAKCJA POLECA >> Platforma merXu - sprawdź ofertę w kategorii gniazda i włączniki

fot.: Karlik

W stylu industrialnym mocno pożądanym akcentem są widoczne instalacje, kable i przewody rozprowadzone na tynkach bez stosowania systemów maskujących. Surowe wykończenie często bazuje na obecności metalu, betonu, cegły i drewna. Dominująca kolorystyka to biel, czerń oraz szarość. W domieszce pojawiają się brązy i inne kolory ziemi utożsamianie z naturalnymi. W nieco unowocześnionej wersji warto postawić na antracyt, który jest bardzo modnym odcieniem do minimalistycznych aranżacje. Najlepiej na ten styl nadają się stare wnętrza o poprzemysłowym rodowodzie, ale często stosuje się także różnego rodzaju zabiegi pozwalające na stworzenie aranżacji inspirowanej loftami. Mają one wówczas eklektyczny charakter, w którym stare idealnie łączy się z nowym.

fot.: Karlik

 

Szare i czarne gniazda i włączniki

 

Dobierając osprzęt elektroinstalacyjny, często pierwszym krokiem jest wybór koloru. To słuszne posunięcie, gdyż musi on pasować do dominującej kolorystyki wnętrza. W przypadku stylu loft najczęściej zatem wybór pada na gniazdka i włączniki w odcieniach szarości oraz czerni.

fot.: Karlik - czarny osprzęt na tle szarej ściany z betonu

Czarne ramki kontrastują z szarymi ścianami, dlatego polecane są do wnętrz z betonem. Z kolei szare ramki będą tworzyć wrażenie jedności ze ścianą, staną się mało widoczne, a przez to bardziej subtelne.

fot.: Ospel - w kolekcji gniazdek i włączników Aria znajdziemy osprzęt w ciekawych zestawieniach kolorystycznych

fot.: Legrand - nowoczesna seria Niloe Step pozwalają na dowolne łączenie kolorów - wszystko dla jeszcze większej personalizacji gniazd i łączników


 

Ramka w kolorze betonu

 

Beton to materiał, który najlepiej oddaje urok stylu loft. Jest surowy i wyglądem doskonale przypomina przemysłową architekturę. Ten surowiec to także minimalizm i hołd w stronę efektu postarzenie. W ofercie producentów osprzętu elektroinstalacyjnego znajdziemy kolekcje inspirowane betonem, które idealnie wpiszą się w ściany wykończone właśnie w taki sposób. Takie gniazda z pewnością staną się silnymi akcentami w wystroju loftowych wnętrz.

fot.: Hager - seria Berker R 1 w ramce w kolorze beton polerowany

Beton to doskonały pomysł również przy ścianach białych. Ten motyw doda pazura naszej aranżacji, a jego ponadczasowy wygląd z pewnością sprawdzi się we wnętrzach również mniej surowych.

Seria gniazd i łączników DECO z efektem betonu

fot.: Karlik

 

Wzornictwo inspirowane loftem

 

Bez wątpienia wzornictwo to kolejny element, który - po kolorze - ma silny wpływ na ostateczny wygląd i styl danego elementu. W przypadku loftów na szczególną uwagę zasługują połączenia typu okrągłe otwory wpisane w prostokątną ramkę, owalne przyciski o przemysłowym charakterze, czy wreszcie natynkowy montaż z widocznymi kablami. 

fot.: Karlik

Seria JuniorSeria Junior

fot.: Karlik - seria Junior

 

Zobacz także:

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Karlik, Hager, Ospel, Legrand


Zobacz także
Kupuj gniazdka i sprzęt elektrotechniczny na merXu
 
Gniazdka i włączniki Karlik - osprzęt na lata

Gniazdka i włączniki Karlik - osprzęt na lata

Jakość produktów jest istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę,... ¬ więcej...

 
Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Estetyczny i funkcjonalny osprzęt elektroinstalacyjny z nowej serii Niloe Selection

Rynek oferuje wiele linii osprzętu elektroinstalacyjnego, co sprawia, że inwestorzy... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet