Nowa kurtyna powietrzna Slim z wbudowanym czujnikiem ruchu

artykuł promocyjny


Kurtyna powietrza to rozwiązanie idealne do ogrzewania powierzchni średnio i wielkokubaturowych, w których konwencjonalne systemy grzewcze nie są wystarczająco wydajne. Rozwiązanie oferowane przez Flowair to nie tylko zapewnienie właściwych parametrów powietrza w obiekcie, ale także ciekawy design wpisujący się w nowoczesne wnętrza, innowacyjne materiały, przemyślana konstrukcja oraz dodatkowe korzyści dopasowane do potrzeb użytkowników.

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Kurtyna powietrzna – zastosowanie i zasada działania

 

Kurtyna powietrza ma za zadanie odizolować pomieszczenie od czynników zewnętrznych w taki sposób, by wewnątrz ich wpływ nie był odczuwalny. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie otwory drzwiowe wystawione są na częste otwieranie i zamykanie lub pozostają otwarte przez znaczną część dnia.

Jak działa kurtyna powietrzna?

Urządzenie emituje strumień powietrza, który ma odpowiednią prędkość, dzięki czemu powstaje bariera chroniąca pomieszczenia przed napływem powietrza z zewnątrz – zimnego zimą oraz ciepłego latem. Co więcej, zabezpiecza ona wnętrze przed insektami, kurzem oraz gazami spalinowymi.

 

 

Dobór kurtyny do pomieszczenia

 

Dobór kurtyny należy zacząć od określenia źródła ciepła w obiekcie. Od tego zależy wersja kurtyny, którą możemy zastosować. Wyróżnia się modele z nagrzewnicą wodną, elektryczne oraz bez nagrzewnicy. Kolejny krok to określenie wymiarów otworu drzwiowego. Duże znaczenie ma tu jego szerokość, gdyż kurtyna powinna być co najmniej równa lub dłuższa. Wysokość montażu pozwala dostosować zasięg kurtyny.  

Jak dobrać odpowiednią kurtynę?

 

Kurtyna, która pasuje do 99% otworów drzwiowych

 

Firma FLOWAIR w swoim portfolio posiada szeroki wybór kurtyn powietrznych. Aby jednak ułatwić klientom dobór – zwłaszcza indywidualnym inwestorom -  FLOWAIR wprowadził uniwersalną kurtynę Slim, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często otwiera się drzwi, czyli w sklepach, restauracjach czy salonach usługowych i skutecznie zabezpiecza otwory drzwiowe o wysokości do 3,2 m.

Kurtyna, która pasuje do 99% otworów drzwiowych

 

Kurtyny Slim – zalety

 

Jest to urządzenie typu Plug&Play, w którym nabudowano przyciski pozwalające na dostosowanie bariery powietrznej do potrzeb inwestora. Umieszczono je na bocznej obudowie, co jeszcze bardziej upraszcza system sterowania, bez potrzeby doposażania urządzenia w dodatkowe sterowniki. Taka budowa już na samym początku ogranicza koszty inwestycyjne. Jako jedyna na rynku posiada w standardzie wbudowany czujnik ruchu uruchamiający kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. Dzięki temu zbędna jest dodatkowa automatyka drzwiowa.

 

 

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Kurtyna Slim to ukłon w kierunku idei slim designu, który oznacza rezygnację ze wszystkiego, co nie jest konieczne oraz z zachowaniem umiaru i oszczędności formy. Tak powstała najwęższa kurtyna na rynku, która mierzy zaledwie 189 mm wysokości. W standardzie jest też kolor – czarny oraz biały z czarnymi akcentami, a dodatkowo istnieje możliwość zamówienia kurtyny w dowolnym kolorze z palety RAL.

W przypadku hałasu generowanego podczas pracy to projektanci zadbali, aby jak najbardziej go zredukować. W trybie cichym pracuje ciszej niż toczące się wokół niej rozmowy. Jest niemal bezgłośna, nie wywołując dyskomfortu osób przebywających w jej pobliżu.

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Ciekawostki konstrukcyjne

 

Urządzenie zostało przeymślane pod wieloma kątami. Konstrukcja urządzenia posiada zespół napędowy renomowanej niemieckiej firmy, o bardzo dużej powierzchni czynnej wylotu. Kratka wylotowa została podzielona na dwie, niezależnie regulowane części, aby stworzyć jeszcze skuteczniejszą strugę powietrza. Przygotowany został jeden zestaw wsporników do trzech długości kurtyn oraz do montażu zarówno poziomego i pionowego, co  znacznie ułatwia już sam zakup i późniejszy montaż urządzenia. Dodatkowo zoptymalizowany kształt urządzenia wraz z otwieraną klapą serwisową pozwala na bezpośredni dostęp do automatyki.

Co to jest i jak działa kurtyna powietrzna?

 

Kurtyna z filtrem powietrza

 

Kurtynę Slim można doposażyć w łatwo wymienialny, zewnętrzny moduł filtra. Filtr poprawia jakość powietrza, a urządzenie chronione jest przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń.


Podsumowanie

FLOWAIR jako jedyny polski producent urządzeń z branży HVAC, będący członkiem stowarzyszenia EUROOVENT zbudował stanowisko badawcze do pomiaru skuteczności kurtyn powietrznych. Na podstawie wyników oraz przeprowadzonych testów powstała nowa kurtyna powietrzna Slim - to dyskretne, ciche i niezawodne urządzenie, które wpisuje się w potrzeby 99% obiektów.

Kontakt w sprawie produktów:

FLOWAIR
tel. +48 58 627 57 20
www: www.flowair.com
mail: info@flowair.pl
Zobacz także
Poradnik fachowca: jak prawidłowo zaizolować rurociągi grzewcze otuliną z wełny mineralnej?

Poradnik fachowca: jak prawidłowo zaizolować rurociągi grzewcze otuliną z wełny mineralnej?

Metod izolacji przewodów grzewczych jest wiele, a w poszczególnych technologiach... ¬ więcej...
 
Konkurs Z HEATPEX ARIA VITALE ZAWSZE WYGRYWASZ dla instalatorów wentylacji!

Konkurs Z HEATPEX ARIA VITALE ZAWSZE WYGRYWASZ dla instalatorów wentylacji!

Za każdy zamontowany rekuperator ARIA VITALE w okresie lipiec-sierpień 2023 na instalatorów... ¬ więcej...
 
Ogrzewacze gazowe - ecowygoda

Ogrzewacze gazowe - ecowygoda

Dobór sposobu ogrzewania własnych czterech kątów to temat niezmiennie... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji     ebm Papst       VBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook