gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   

znajdź fachowca

HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

aktualizacja: 22-12-2020, 09:44 – artykuł promocyjny


Husky, światowy lider w systemach centralnego odkurzania prezentuje jednostki centralne HUSKY AUTOMATIC z automatycznym odprowadzaniem zanieczyszczeń do kanalizacji. Jak działa wodna filtracja w odkurzaczach centralnych oraz jak przygotować taką instalację?

Husky - światowy lider w systemach centralnego odkurzania

 

HUSKY AUTOMATIC 48 lat doświadczenia

 

Filtracja wodna występuje najczęściej w odkurzaczach tradycyjnych, aczkolwiek są na rynku producenci, którzy oferują odkurzacze centralne z „filtrem wodnym”. W tradycyjnych odkurzaczach „wodnych” zassane powietrze przechodzi przez zbiornik wypełniony wodą, co powoduje jego oczyszczenie z brudu i innych drobnoustrojów. Dodatkowo niektórzy producenci stosują jeszcze filtr, którego zadaniem jest przechwycenie zanieczyszczeń, które nie zostały wyłapane w zbiorniku z wodą. Niestety po każdym użytkowaniu zaleca się usunięcie wody z brudem oraz wyczyszczenie zbiornika, by zapobiec tworzeniu się bakterii i pleśni. Firma Husky w nowej serii odkurzaczy centralnych Husky Automatic wyeliminowała ten problem. Odkurzacze te wyposażone zostały w automatyczny odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji oraz przyłącze wody. Dzięki temu odkurzacz, po skończonej pracy, sam pozbywa się zanieczyszczeń oraz czyści zbiornik za pomocą strumienia wody.

Sekwencja operacji jednostki centralnej podczas pracy

fot.: Sekwencja operacji jednostki centralnej podczas pracy

 

Odkurzacze serii Husky Automatic idealnie nadają się do czyszczenia parkietów drewnianych, paneli, płytek oraz wykładzin i dywanów itp.

Akcesoria do sprzątania na mokroAkcesoria do sprzątania na mokro - czyszczenie parkietuAkcesoria do sprzątania na mokro - czyszczenie wykładziny

fot.: Akcesoria do sprzątania na mokro

 

Instalacja systemu rur

 

System rur w instalacjach wyposażonych w jednostkę z serii Husky Automatic wykonuję się w bardzo podobny sposób jak instalację wyposażoną w jednostkę centralną do pracy na sucho. Jedynymi różnicami w tym przypadku jest konieczność zachowania niewielkiego spadku na odcinkach poziomych instalacji oraz zasyfonowania podejść pod gniazda, oraz pionowych rozgałęzień instalacji. Schemat prowadzenia instalacji przedstawiono na fot. poniżej.

Schemat systemu rur

fot.: Schemat systemu rur

 

W gamie modeli odkurzaczy Husky Automatic znalazły się następujące modele: Husky PRO 300, Husky PRO 400, Husky PRO 500 oraz Husky PRO 600.

Husky Pro 300Husky Pro 400Husky Pro 500Husky Pro 600

fot.: Seria Husky Automatic

Ponadto jednostkę Husky PRO 500 wyposażyć można w dodatkowy silnik, tzw. „Booster”, dzięki czemu zwiększa się jej siła ssąca. Opcja ta jest szczególnie istotna, jeśli w danej inwestycji w późniejszym czasie zajdzie konieczność rozbudowy istniejącej instalacji centralnego odkurzania (w wyniku np. rozbudowy budynku).

Urządzenie Booster

fot.: Urządzenie Booster

Jednostki centralne Husky Automatic w zależności od modelu nadają się zarówno do użytku domowego jak i przemysłowego. Mogą one zostać zamontowane w budynkach o powierzchni użytkowej dochodzącej do 2000m2 (a nawet większej przy połączeniu kilku jednostek).

Zastosowanie jednostek Husky Automatic w warunkach przemysłowych

fot.: Zastosowanie jednostek Husky Automatic w warunkach przemysłowych

Odkurzacze z serii Husky Automatic idealnie nadają się do sprzątania zarówno suchych, jak i mokrych powierzchni np. w kuchni, restauracji, biurze, warsztacie samochodowym, myjni samochodowej, salonie wystawowym, klinice weterynaryjnej, przychodni lekarskiej, szpitalu, salonie urody, hotelu, a także ściągania wody wokół basenów itp. Automatyczny odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji w jednostkach Husky Automatic oznacza, że zostały w niej wyeliminowane wszelkie worki czy dodatkowe filtry, dzięki czemu stają się one praktycznie bezobsługowymi urządzeniami. Ma to również inne zalety, brak dodatkowych worków i filtrów oznacza, że moc ssąca w całym okresie użytkowania pozostaje na takim samym poziomie. Odkurzacze Husky Automatic to także maksymalne bezpieczeństwo czystej instalacji, z uwagi na fakt, że do instalacji wyposażonych w odkurzacz z serii Husky Automatic można wciągać wodę, istnieje możliwość jej przepłukania oraz dezynfekcji.

Decydując się na system centralnego odkurzania, warto pomyśleć, czy nie wyposażyć go w nowoczesną jednostkę z serii Husky Automatic. Dzięki bezobsługowej pracy zaoszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze, które wydalibyśmy na worki oraz filtry w przypadku innych typów odkurzaczy centralnych. Dodatkowo uzyskamy pełne bezpieczeństwo dzięki możliwości płukania oraz dezynfekcji instalacji centralnego odkurzania.

Kontakt w sprawie produktów:

TopVac
tel. (61) 8177-043
infolinia 601-082-919
www: www.topvac.pl
www.topvac.pl/rekuperacja/
www.topvac.pl/#odkurzacze-centralne
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Sprzątanie to konieczność. Jedni to lubią, inni robią, bo muszą. Są systemy,... ¬ więcej...

 
Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Na Polskim rynku jest duży wybór odkurzaczy centralnych. Czym tak naprawdę... ¬ więcej...

 
HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

Husky, światowy lider w systemach centralnego odkurzania prezentuje jednostki centralne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet