
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
-
Rekuperacja wody, czyli odzysk ciepła z wody szarej
- SFA - nowe modele przepompowni
- Jak wybrać suszarkę kieszeniową?
- 3 TOPOWE rodzaje wpustów podłogowych - bestsellery KMB STELL
- Najlepsze zmiękczacze do domu dla czteroosobowej rodziny
- Opinie użytkowników o stosowaniu magnetyzerów
- Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
- Niskoszumowe systemy kanalizacji wewnętrznej
- Kanalizacja w domu jednorodzinnym
- Jak pozbyć się posmaku chloru z wody
- Liniowe odwodnienia prysznicowe - przegląd

- Ścieki w domu - jak zagospodarować
- Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków
- Ekologiczna era w budownictwie
- Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków
- Eksploatacja i konserwacja przydomowych oczyszczalni ścieków
- Dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków
- Przydomowe oczyszczalnie ścieków
- Program Moja Woda - dopłaty do zbierania deszczówki
- Instalacja wody deszczowej - sposoby wykorzystania deszczówki w domu
- Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy
- Zbiornik na deszczówkę - oszczędzaj wodę i pieniądze
- Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków
- Systemy zagospodarowania wody deszczowej


Nowoczesne rozwiązania podtynkowe
aktualizacja: 14-12-2020, 09:05 – artykuł promocyjny
Baterie podtynkowe to rozwiązanie dość nowe, ale na dobre już zagościło w wielu łazienkach. Wszystko wskazuje na to, że ich popularność będzie stale rosła. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Baterie pasują do wnętrz w każdej stylistyce, od tych małych, w których dodatkowo pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń, po te duże typu pokój kąpielowy.
System podtynkowy - co z awaryjnością?
W przypadku systemu podtynkowego wiele osób zastanawia się, co będzie w czasie awarii. Okazuje się, że armatura ta ma niższą awaryjność w porównaniu z tradycyjnymi bateriami. Wpływa na to fakt, że zabudowane elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne ani eksponowane na wilgoć. Najtrudniejsze do utrzymania w czystości części są schowane w ścianie i nie wymagają regularnego mycia, co ułatwia sprzątanie. Wybierając baterie podtynkowe, trzeba jednak pamiętać, że jest to propozycja dla osób urządzających nowe mieszkanie lub przeprowadzających gruntowny remont, gdyż montaż systemu podtynkowego wymaga ingerencji w strukturę ściany i przygotowania wnęk, a tym samym jest bardziej czasochłonny.
Należy również zadbać o dostęp do zabudowanych części, zapewniając możliwość usunięcia płytki ceramicznej lub wybierając model ze zdejmowaną rozetą maskującą. Systemy podtynkowe są też nieco droższe od tradycyjnych, ale zwykle ich użytkownicy szybko przekonują się, że inwestycja była opłacalna.
Armatura podtynkowa w aranżacji łazienki
Choć styl industrialny lubi nieosłonięte rury, kable i elementy instalacyjne, w nowoczesnym wnętrzu efekt ten uzyskamy, wybierając odpowiednie dodatki, takie jak oświetlenie w postaci żarówek zwisających na długich kablach, czy naścienny grzejnik ze srebrnych rurek. Komfortowe umycie rąk zapewni umywalkowa bateria podtynkowa Algeo, a przyjemną kąpiel bateria wannowa z natryskiem punktowym. Model Algeo wyróżnia minimalistyczny design. Owalna rączka dobrze leży w dłoni, a zastosowany regulator ceramiczny jest odporny na rozszczelnienie, przez co cechuje się wysoką niezawodnością. Chromowana maskownica o kształcie zbliżonym do płytek harmonizuje ze strukturą ściany. Niezabudowana wanna w barwie miedzi to najmocniejszy akcent kolorystyczny w tym biało-szarym pomieszczeniu – wraz ze stolikiem na kosmetyki w podobnym kolorze nadaje wyrazistości stylizacji.
Ten wytworny pokój kąpielowy w klimacie SPA przypomina raczej ekskluzywne pomieszczenie do wypoczynku niż klasyczną łazienkę. Z płytkami ściennymi 3D o roślinnych motywach zdają się zlewać białe i srebrne elementy baterii umywalkowej Adore White/Chrome. Kolor oraz minimalistyczny design sprawiają, że są niemal niewidoczne nad misą eleganckiej umywalki. Wylewka posiada perlator, który przyjemnie napowietrza strumień wody i jednocześnie zmniejsza jej zużycie. Aby zapewnić maksimum komfortu wanna została wyposażona w wielootworową baterię, której większość elementów także została ukryta w specjalnej obudowie.
Nie mniej luksusowo i intrygująco prezentuje się czarna armatura – zawsze modna, szykowna i stylowa. Eleganckie biel i czerń w łazience są idealne do tego, by zależnie od stylu wnętrza i upodobań użytkowników zlewać się z tłem lub tworzyć wyraźne kontrasty. W tej łazience podtynkowa bateria umywalkowa Adore Black/Chrome podkreśla jej nowoczesny, minimalistyczny charakter. Wśród produktów z linii Adore White/Chrome oraz Adore Black/Chrome znajdziemy także podtynkowe baterie natryskowe.
|

![]() | Nowoczesne rozwiązania podtynkoweBaterie podtynkowe to rozwiązanie dość nowe, ale na dobre już zagościło w wielu... ¬ więcej... |
![]() | Minilift S - komfortowy montaż i oszczędność miejscaUlewny deszcz to zjawisko, któremu nie możemy zapobiegać. Zupełnie inaczej... ¬ więcej... |
![]() | Wybór dozownika do dezynfekcji rąkMycie i dezynfekcja rąk to temat numer jeden od dłuższego czasu. Pandemia koronawirusa... ¬ więcej... |

![]() Rekuperator wody ZYPHO |
![]() Ecomess |
Urządzenia sanitarne IBO |
![]() Oczyszczalnie ścieków HABA |
![]() KMB Steel Product - kratki ściekowe, odwodnienia liniowe |