gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


Grzejniki do salonu

aktualizacja: 08-12-2020, 11:47 – artykuł promocyjny


Salon to miejsce, w którym odpoczywamy i przyjmujemy gości. Musi wyglądać dobrze. Grzejnik do salonu powinien uzupełniać aranżację tego wnętrza. Dobrze dobrany nie tylko ogrzeje salon, ale stanie się jego ozdobą.

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

 

Moc cieplna w salonie

 

Po pierwsze musimy wiedzieć, ile ciepła potrzebujemy. Miarą, którą należy się kierować, jest moc cieplna grzejnika. Temperatura w salonie powinna wynosić ok. 20-22C. Grzejnik do salonu powinien więc mieć taką moc, dzięki której będzie możliwe uzyskanie komfortu cieplnego.

Musimy pamiętać, że moc poszczególnych modeli zależna jest od parametrów pracy  instalacji c.o. (temperatury zasilania i powrotu). Należy też wziąć pod uwagę kwestie techniczne związane ze sposobem ocieplenia naszego mieszkania lub domu (typ izolacji ścian) oraz usytuowanie salonu w przestrzeni mieszkania (pomieszczenia ze ścianami zewnętrznymi są z reguły chłodniejsze), a nawet liczbę i typ okien. Ważne, aby moc była poprawnie oszacowana, dlatego warto skorzystać z  pomocy specjalistów lub informacji, które mamy w projekcie domu lub mieszkania – radzi Przemysław Piernikowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, ekspert Instal-Projekt.

 

Rozmiar i przestrzeń

 

Następnie weryfikujemy, ile miejsca jest w salonie i decydujemy się na grzejniki poziome lub pionowe. Duże grzejniki sprawdzą się w otwartych przestrzeniach, natomiast w małym salonie zda egzamin niewielki, ale efektowny model.

Smukłe, pionowe grzejniki świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do wykorzystania niewielki fragment ściany – podkreślą linie pionowe i sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie wyższego. Tego typu modele grzejników pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian pomiędzy oknami lub obok nich. Zamontowanie takiego grzejnika będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nasz salon posiada duże okna tarasowe, które uniemożliwiają usytuowanie grzejnika bezpośrednio pod oknem.

Grzejniki poziome najlepiej wkomponują się w przestrzenie bardziej przestronne. Montaż grzejnika pod parapetem jest ergonomicznym rozwiązaniem. W ten sposób wykorzystamy przestrzeń i jednocześnie zapewnimy urządzeniu odpowiednie warunki do pracy.

Ekspert Instal ProjektGrzejnik pod oknem tworzy kurtynę cieplną, co ogranicza napływ zimnego powietrza. W przypadku zamontowania grzejnika pod oknem dolna część grzejnika powinna znajdować się w odległości około 10 centymetrów od podłogi. Mniej więcej taki sam odstęp powinniśmy zachować pomiędzy górną krawędzią grzejnika a parapetem - przypomina ekspert Instal-Projekt.Nowoczesne grzejniki można jednak instalować na wybranej ścianie, traktując je jako szczególny element aranżacji wnętrza – wyjaśnia.Świetnym rozwiązaniem jest połączenie poziomych i pionowych grzejników dekoracyjnych.

 

A co ze stylem?

 

Salon powinien odzwierciedlać nasz styl życia i upodobania. To w końcu miejsce, w którym najczęściej spędzamy wolny czas. Dzięki dostępnej bogatej gamie kolorów grzejnik może subtelnie wtopić się w otoczenie lub zdecydowanie się z niego wyróżnić.

 

  • Stalowe grzejniki do salonu

 

Stal jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Grzejniki wykonane z tego materiału szybko się nagrzewają. To wszystko sprawia, że są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Są także bardzo trwałe, dzięki czemu posłużą nam na długie lata.


  • Grzejniki z płaskim ekranem

 

INDIVI. Minimalistyczna forma o ostro zakończonych rogach. Szklana lub lustrzana tafla zakrywa urządzenie grzewcze.

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

INDIVI NEW. Grzejnik o jednolitej szklanej tafli i zaokrąglonych rogach. Z opcją pisania po szkle (zmywalny marker i gąbką znajdują się w zestawie).

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

INVENTIO. Jego ekran może być stylowo polakierowany lub zadrukowany. Taki efektowny grzejnik-obraz nada wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele


  • Grzejniki modułowe – trwałe i elastyczne

 

TUBUS. Nowoczesny grzejnik w klasycznej formie, który wpasuje się w każde wnętrze. To współczesna interpretacja  żeberkowych grzejników pokojowych. Idealnie pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych klasycznych, a nawet w stylu retro.

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

VIVAT. Wydajny i solidny – pracuje i wygląda doskonale. Sprawdzi się nawet w najbardziej nietypowym salonie. Smukła konstrukcja i proste, cienkie listwy grzewcze świetnie uzupełnią nowoczesne wnętrza. Ten model występuje także w wersji VIVAT X, która zawiera dodatkowy rząd listew grzejnych.

Wybieramy grzejnik do salonu - moc, trendy, modne modele

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp. J.
tel. 054 235 59 05
www: www.niezawodny.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czas na grzejniki typu REGULUS

Czas na grzejniki typu REGULUS

Poziom zużycia energii potrzebnej na ogrzanie dwóch takich samych jednostek... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowych

Kiedy przychodzi ten moment, gdy wybieramy rodzaj ogrzewania do swojego domu, poruszamy... ¬ więcej...

 
Grzejnik Mill - idealny do szybkiego ogrzania pomieszczeń

Grzejnik Mill - idealny do szybkiego ogrzania pomieszczeń

Niewielki rozmiar, stylowy wygląd i prosta obsługa. To cechy, które jako pierwsze... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus