
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
-
Rekuperacja wody, czyli odzysk ciepła z wody szarej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- System powietrzno-spalinowy - kiedy się sprawdza
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Mniej dymu i łatwiejsze rozpalanie - wentylator Draftbooster
-
Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
-
Maty grzewcze NANOHEAT
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

- Ścieki w domu - jak zagospodarować
- Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków
- Ekologiczna era w budownictwie
- Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków
- Eksploatacja i konserwacja przydomowych oczyszczalni ścieków
- Dofinansowanie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków
- Przydomowe oczyszczalnie ścieków
- Program Moja Woda - dopłaty do zbierania deszczówki
- Instalacja wody deszczowej - sposoby wykorzystania deszczówki w domu
- Oczyszczalnia biologiczna ratunkiem w czasie suszy
- Zbiornik na deszczówkę - oszczędzaj wodę i pieniądze
- Czy warto inwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków
- Systemy zagospodarowania wody deszczowej



Grzejniki do salonu
aktualizacja: 08-12-2020, 11:47 – artykuł promocyjny
Salon to miejsce, w którym odpoczywamy i przyjmujemy gości. Musi wyglądać dobrze. Grzejnik do salonu powinien uzupełniać aranżację tego wnętrza. Dobrze dobrany nie tylko ogrzeje salon, ale stanie się jego ozdobą.
Moc cieplna w salonie
Po pierwsze musimy wiedzieć, ile ciepła potrzebujemy. Miarą, którą należy się kierować, jest moc cieplna grzejnika. Temperatura w salonie powinna wynosić ok. 20-22C. Grzejnik do salonu powinien więc mieć taką moc, dzięki której będzie możliwe uzyskanie komfortu cieplnego.
Musimy pamiętać, że moc poszczególnych modeli zależna jest od parametrów pracy instalacji c.o. (temperatury zasilania i powrotu). Należy też wziąć pod uwagę kwestie techniczne związane ze sposobem ocieplenia naszego mieszkania lub domu (typ izolacji ścian) oraz usytuowanie salonu w przestrzeni mieszkania (pomieszczenia ze ścianami zewnętrznymi są z reguły chłodniejsze), a nawet liczbę i typ okien. Ważne, aby moc była poprawnie oszacowana, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów lub informacji, które mamy w projekcie domu lub mieszkania – radzi Przemysław Piernikowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, ekspert Instal-Projekt.
Rozmiar i przestrzeń
Następnie weryfikujemy, ile miejsca jest w salonie i decydujemy się na grzejniki poziome lub pionowe. Duże grzejniki sprawdzą się w otwartych przestrzeniach, natomiast w małym salonie zda egzamin niewielki, ale efektowny model.
Smukłe, pionowe grzejniki świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do wykorzystania niewielki fragment ściany – podkreślą linie pionowe i sprawią, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie wyższego. Tego typu modele grzejników pozwalają wykorzystać wąską powierzchnię ścian pomiędzy oknami lub obok nich. Zamontowanie takiego grzejnika będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nasz salon posiada duże okna tarasowe, które uniemożliwiają usytuowanie grzejnika bezpośrednio pod oknem.
Grzejniki poziome najlepiej wkomponują się w przestrzenie bardziej przestronne. Montaż grzejnika pod parapetem jest ergonomicznym rozwiązaniem. W ten sposób wykorzystamy przestrzeń i jednocześnie zapewnimy urządzeniu odpowiednie warunki do pracy.
Grzejnik pod oknem tworzy kurtynę cieplną, co ogranicza napływ zimnego powietrza. W przypadku zamontowania grzejnika pod oknem dolna część grzejnika powinna znajdować się w odległości około 10 centymetrów od podłogi. Mniej więcej taki sam odstęp powinniśmy zachować pomiędzy górną krawędzią grzejnika a parapetem - przypomina ekspert Instal-Projekt.
Nowoczesne grzejniki można jednak instalować na wybranej ścianie, traktując je jako szczególny element aranżacji wnętrza – wyjaśnia.
Świetnym rozwiązaniem jest połączenie poziomych i pionowych grzejników dekoracyjnych.
A co ze stylem?
Salon powinien odzwierciedlać nasz styl życia i upodobania. To w końcu miejsce, w którym najczęściej spędzamy wolny czas. Dzięki dostępnej bogatej gamie kolorów grzejnik może subtelnie wtopić się w otoczenie lub zdecydowanie się z niego wyróżnić.
-
Stalowe grzejniki do salonu
Stal jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Grzejniki wykonane z tego materiału szybko się nagrzewają. To wszystko sprawia, że są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Są także bardzo trwałe, dzięki czemu posłużą nam na długie lata.
-
Grzejniki z płaskim ekranem
INDIVI. Minimalistyczna forma o ostro zakończonych rogach. Szklana lub lustrzana tafla zakrywa urządzenie grzewcze.
INDIVI NEW. Grzejnik o jednolitej szklanej tafli i zaokrąglonych rogach. Z opcją pisania po szkle (zmywalny marker i gąbką znajdują się w zestawie).
INVENTIO. Jego ekran może być stylowo polakierowany lub zadrukowany. Taki efektowny grzejnik-obraz nada wnętrzu wyjątkowego charakteru.
-
Grzejniki modułowe – trwałe i elastyczne
TUBUS. Nowoczesny grzejnik w klasycznej formie, który wpasuje się w każde wnętrze. To współczesna interpretacja żeberkowych grzejników pokojowych. Idealnie pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych klasycznych, a nawet w stylu retro.
VIVAT. Wydajny i solidny – pracuje i wygląda doskonale. Sprawdzi się nawet w najbardziej nietypowym salonie. Smukła konstrukcja i proste, cienkie listwy grzewcze świetnie uzupełnią nowoczesne wnętrza. Ten model występuje także w wersji VIVAT X, która zawiera dodatkowy rząd listew grzejnych.
|

![]() | Czas na grzejniki typu REGULUSPoziom zużycia energii potrzebnej na ogrzanie dwóch takich samych jednostek... ¬ więcej... |
![]() | Ogrzewanie kanałowe, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o grzejnikach kanałowychKiedy przychodzi ten moment, gdy wybieramy rodzaj ogrzewania do swojego domu, poruszamy... ¬ więcej... |
![]() | Grzejnik Mill - idealny do szybkiego ogrzania pomieszczeńNiewielki rozmiar, stylowy wygląd i prosta obsługa. To cechy, które jako pierwsze... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Rehau |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |