gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

FibaroNoark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit
logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy

Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!

aktualizacja: 10-12-2020, 11:09 – artykuł promocyjny


Oryginalny amerykański system Hide-A-Hose od kilkunastu lat z powodzeniem montowany jest na całym świecie. W Polsce dostępny jest od kilku lat i ma już wielu swoich zwolenników. Hide-A-Hose idealnie nadaje się do budynków murowanych oraz szkieletowych. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które uważają noszenie ze sobą standardowego węża odkurzacza centralnego za uciążliwe lub problematyczne. Dzięki zastosowaniu systemu HAH do sprzątania potrzebujemy jedynie rękojeść i wybraną ssawkę. Wystarczy wyjąć wąż z gniazda na odpowiednią długość, a po skończonym sprzątaniu przyłożyć rękę do jego końcówki aby automatycznie schował się z powrotem do gniazda. Wąż umieszczony jest w położonej za gniazdem pętli instalacyjnej. Jedno gniazdo HAH pozwala obsłużyć nawet do 200m² powierzchni sprzątania. System ten możemy wykorzystać w małych i dużych obiektach mieszkalnych i przemysłowych.

Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!Nowoczesny system węża chowanego w ścianie Hide-A-Hose!

 

System Hide-A-Hose w domu

 

Hide-A-Hose

 

  • Pierwszy etap to wykonanie projektu oraz montaż instalacji.

Instalację HAH robi się z rur z tworzywa, podobnych jak w innych systemach. Aby wąż mógł się płynnie wysuwać z instalacji i chować w niej, trzeba stosować specjalne łuki o wydłużonym kącie (90°, 45° oraz 22,5°) i bardzo starannie wykonać wszystkie połączenia. Zestaw instalacyjny na jedno gniazdo HAH składa się z różnych ilości materiałów pvc w zależności od przyjętej długości węża (9,1m/12,2m/15,2m/18m). Szacunkowy koszt pierwszego etapu - wykonanie jednego gniazda HAH (materiał i robocizna) wynosi około 800,00zł netto. W skład zestawów instalacyjnych wchodzi: rura dwuwarstwowa, złączki do rury, kaseta do gniazda ssącego, łuki 90°,45° i 22,5°.

System Hide-A-Hose w domu

Nowa kaseta gniazda ssącego do montażu przed tynkami znacznie ułatwia osadzenie gniazda. Główną jej zaletą jest wbudowany ruchomy króciec przyłączeniowy, który dzięki możliwości manewrowania w różne strony znacznie ułatwia osadzanie gniazda ssącego HAH, a także pozwala w łatwy sposób ustawić odpowiedni kąt podejścia instalacji.

System Hide-A-Hose w domuSystem Hide-A-Hose w domuSystem Hide-A-Hose w domu

  • Podczas drugiego etapu montujemy gniazda ssące, węże, funkcjonalne akcesoria oraz odpowiednio dobraną jednostkę centralną.

Możemy tu wykorzystać gotowe zestawy podłączeniowe składające się z wybranej długości węża HAH i odpowiedniego gniazda HAH. Na tym etapie montujemy jednostkę centralną oraz dodatkowe urządzenia typu szufelka automatyczna, Vroom czy Wally Flex. Uzupełnieniem tego etapu jest nabycie akcesoriów do sprzątania.

Odkurzacz uruchamia się przyciskiem na gnieździe ssącym albo na rękojeści, jeśli rękojeść ma nadajnik radiowy RF. Do końcówki węża wysuwanej z gniazda przymocowuje się rękojeść z rurą teleskopową lub - po zastosowaniu adaptera, bezpośrednio, z pominięciem rury teleskopowej - wybraną ssawkę. Obie rękojeści mają klips zapobiegający wypadaniu rury teleskopowej oraz mechaniczny przełącznik siły ssania. Przy systemie Hide-A-Hose uwalniamy się od uciążliwego przenoszenia, dźwigania, składania i chowania węża. Sprzątanie z wężem chowanym w ścianę jest bardziej komfortowe i nie musimy przekładać węża z gniazda do gniazda.

Kontakt w sprawie produktów:

TopVac
tel. (61) 8177-043
infolinia 601-082-919
www: www.topvac.pl
www.topvac.pl/rekuperacja/
www.topvac.pl/#odkurzacze-centralne
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Jaki odkurzacz wybrać - centralny, tradycyjny czy robot sprzątający

Sprzątanie to konieczność. Jedni to lubią, inni robią, bo muszą. Są systemy,... ¬ więcej...

 
Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Odkurzacz centralny DUOVAC z 25-letnią gwarancją!

Na Polskim rynku jest duży wybór odkurzaczy centralnych. Czym tak naprawdę... ¬ więcej...

 
HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

HUSKY AUTOMATIC - seria odkurzaczy centralnych z automatycznym odpływem zanieczyszczeń do kanalizacji

Husky, światowy lider w systemach centralnego odkurzania prezentuje jednostki centralne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet