gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Wodoodporny carport fotowoltaiczny, czyli wiata pokryta panelami fotowoltaicznymi

aktualizacja: 02-12-2020, 09:36 – artykuł promocyjny


Energia ze słońca ma coraz większą rzeszę odbiorców. Aktywne instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju przekroczyły już 300 000 inwestycji prosumenckich i szacowany jest kolejny wzrost. Jednak nie zawsze mamy warunki idealne do efektywnego wykorzystania potencjału takich systemów - brak odpowiedniej ilości miejsca na dachu, układ domu mało korzystny dla optymalnego uzysku energii ze względu na zacienienie, niekorzystny kąt i azymut połaci dachu, jak i względy estetyczne. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które eliminuje wszystkie powyższe przeciwności i pozwala na stworzenie zadaszeń tarasów, wiat samochodowych, garaży lub instalacje na gruncie. Chodzi o carporty fotowoltaiczne, czyli zadaszenia pokryte panelami fotowoltaicznymi, które oprócz miejsca dla samochodów i produkcji prądu pełnią jeszcze kilka innych funkcji.

Carporty fotowoltaiczne, czyli zadaszenia pokryte panelami fotowoltaicznymi

 

Carport fotowoltaiczny SOLSUM - pierwszy taki produkt na polskim rynku

 

Główne parametry i innowacje w carporcie fotowoltaicznym:

 

  • Odprowadzenie wody opadowej – innowacja!


Pionierski na rynku carport, który umożliwia montaż tradycyjnych modułów ramkowych i jednocześnie zapewnia szczelność i niezwykłą estetykę. Specjalne aluminiowe profile montażowe gwarantują odprowadzenie wody opadowej, jest to innowacyjne rozwiązanie, które marka Solsum wprowadza jako pierwsza na polskim rynku.

Nie ma tutaj potrzeby pokrywania carportu dodatkowym pokryciem dachowym, aby odprowadzać wodę deszczową, co dodatkowo obniża koszty i poprawia wentylację pod modułami oraz jeszcze bardziej zwiększa sprawność instalacji.

Do tej pory można było się spotkać z modułami BIPV, które stanowiły dach, jednak ich cena była zdecydowanie wyższa i mają one swoje zastosowanie np. na tarasach, gdzie chcemy mieć częściową przepuszczalność światła.

W przypadku wiaty samochodowej przepuszczalność światła ma znaczenie drugorzędne (jest to opcja do wyboru na etapie projektu), bardziej liczy się jednak funkcjonalność oraz spełnienie wysokich parametrów dotyczących produkcji prądu, funkcja szczelnego zadaszenia na nasz samochód.

 

  • Wzmocniona konstrukcja


SOLSUM realizuje inwestycję na terenie całej Polski, kilka z nich to realizacje dla schronisk górskich. Carport posiada odpowiednią wytrzymałość na obciążenie wiatrem i śniegiem dostosowaną do polskich stref wiatrowych i śniegowych. Obciążenie carportu 2 stanowiskowego modułami i mokrym śniegiem po dużych opadach może sięgać kilkunastu ton. Do poprawy wytrzymałości zastosowano autorskie dwuteowniki, co poprawiło sztywność i zwiększyło wytrzymałość statyczną nawet o 30%.

Wodoodporny carport fotowoltaiczny ? realizacja SOLSUM

Wodoodporny carport fotowoltaiczny – realizacja SOLSUM

  • Możliwość łatwego skalowania i rozbudowy


Podstawowy wariant to carport na 1 samochód z modułami fotowoltaicznymi o mocy 3,24 kWp. Wariant na 2 samochody to moc instalacji na poziomie 6,48 kWp. Powyższe warianty idealnie sprawdzają się przy domach czy mniejszych firmach. W przypadku większych parkingów możemy dowolnie skalować liczbę stanowisk i zwiększając moc instalacji już wg indywidualnego zapotrzebowania i projektu.
Wiata samochodowa z fotowoltaiką

Wodoodporny carport fotowoltaiczny ? realizacja SOLSUM

Wodoodporny carport fotowoltaiczny – realizacja SOLSUM

  • Łatwe manewrowanie i komfort


Dzięki umieszczeniu podpór na środkach wjazd i wyjazd z miejsca parkingowego jest bardzo wygodny, a carport jest na tyle szeroki, że nie brakuje miejsca na wygodne otwieranie drzwi samochodu. Stanowiska parkingowe są zacienione przez moduły, co obniża temperaturę, zapewniając większy komfort dla wsiadających do samochodu w miesiącach letnich.
 

  • Integracja ze stacją ładowania aut elektrycznych


System Plug & Drive. Stacja ładowania typu Wallbox montowana w carporcie pozwala na ładowanie auta bezpośrednio z fotowoltaiki. Roczny uzysk prądu z paneli na carporcie 2 stanowiskowym pozwoli na przejechanie autem elektrycznym ok. 50 000 km. Porównując z odpowiednikiem spalinowym, który zużywa 7 l benzyny, żeby przejechać 50 000 km, trzeba zapłacić ok. 16 600 zł, czyli mając auto elektryczne, instalacja fotowoltaiczna na carporcie może zwrócić się w czasie poniżej 2 lat, a biorąc pod uwagę ulgę podatkową PIT, zwrot będzie jeszcze szybszy.
 

  • Bezpieczeństwo


W związku z podwyższoną emisją CO2 do atmosfery i zmianami klimatycznymi coraz częściej dochodzi do nagłych i ekstremalnych zjawisk pogodowych (burze, gradobicia, huragany, powodzie), a wg dostępnych modeli klimatycznych takich gwałtownych zjawisk będzie w Polsce tylko przybywać.

Moduły montowane na carporcie mają podwyższoną wytrzymałość na czynniki atmosferyczne (wiatr 4000 Pa, śnieg 5400 Pa) i przeszły test uderzeniem kulkami gradu o średnicy 45 mm z prędkością 23 m/s co jest wynikiem znacznie wyższym, niż wynika ze standardów testowania modułów IEC. W razie gradobicia nie tylko samochód jest bezpieczny, ale również instalacja.

Dodatkowo fotowoltaikę można łatwo rozbudować o system magazynowania energii w celu zapewnienia zasilania budynku mieszkalnego/firmowego w przypadku awarii sieci publicznej. SOLSUM to także lider technologii magazynowania energii w technologii litowo-jonowej z ponad 8-letnim doświadczeniem w tej specjalizacji i udanymi wdrożeniami najbardziej zaawansowanych i wymagających projektów.
 

 

  • Ukoronowanie inwestycji


Dach z modułów fotowoltaicznych w tym wydaniu to nowoczesność oraz piękny design. Carport oprócz funkcji użytkowej jest również bardzo atrakcyjny wizualnie i może idealnie wpisywać się w architekturę otoczenia. Istnieje możliwość personalizacji i wybrania dowolnego koloru z palety RAL. Moduły fotowoltaiczne montowane są najczęściej w wybranym wariancie jako wersja full black, dzięki temu wpisuje się w najnowsze trendy. Tego typu carport wyraźnie zwiększa funkcjonalność oraz wartość nieruchomości, na której się znajduje poprzez optymalizację przestrzeni oraz dodatkowy walor w postaci produkcji energii.
 

  • Wspieramy Polskich producentów i dostawców


Carport fotowoltaiczny powstaje w Polsce w zakładzie produkcyjnym w okolicach Nowego Sącza, dzięki temu marka ma kontrolę nad całym procesem produkcji i jakością. Możliwość dostarczenia i zamontowania takich rozwiązań na terenie całego kraju

 

 W celu opracowania projektu, wyceny, zamówień prosimy o kontakt na poniższe dane

SOLSUM sp. z o.o.                           
Siedziba: Nowy Sącz – Świniarsko 821
              33-395 Chełmiec

 

                            www.solsum.pl
projekty@solsum.pl
18 540 91 40
665 778 500
793 073 121
                     
Kontakt w sprawie produktów:

SOLSUM Sp. z o.o.
tel. +48 18 540 91 40
www: www.solsum.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
LG NeON H: Nowy zaawansowany moduł fotowoltaiczny typu N

LG NeON H: Nowy zaawansowany moduł fotowoltaiczny typu N

Aktualnie na rynku modułów fotowoltaicznych obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój,... ¬ więcej...

 
Inwestycja w fotowoltaikę - ostatnia szansa na korzystne bilansowanie energii?

Inwestycja w fotowoltaikę - ostatnia szansa na korzystne bilansowanie energii?

Zapowiadane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany w Prawie energetycznym... ¬ więcej...

 
Fotowoltaika idealna dla każdego domu

Fotowoltaika idealna dla każdego domu

Do jednych z głównych wydatków w życiu domowym należy energia elektryczna,... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet