gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Piec kominkowy SIRIUS

aktualizacja: 02-12-2020, 11:23 – artykuł promocyjny


Piec kominkowy SIRIUS dedykowany jest do domów już istniejących, do nowego budownictwa oraz dla budownictwa prefabrykowanego. System ten wyróżnia się unikalną modułową konstrukcją, w której kominek został zintegrowany z kominem oraz wysokimi parametrami termoizolacyjnymi.

Piece SIRIUS dostępne są w trzech wersjach:

  • Sirius 1 z dużymi przeszklonymi drzwiczkami;
  • Sirius 3 z dużymi przeszklonymi drzwiczkami i dodatkowymi szklanymi bocznymi szybami;
  • Sirius 3G z potrójnym przeszkleniem jak w Sirius 3 i dodatkowo szklanym frontem drzwiczek.

Piec kominkowy SIRIUS

W przypadku Sirius nie ma konieczności dodatkowego wzmacniania podłogi pod nimi ani tym bardziej stopy fundamentowej, co było potrzebne przy montażu znacznie cięższych kominków, które wraz z obudową potrafią ważyć po kilkaset kilogramów. Dzięki temu rozwiązanie to daje nam swobodę wyboru dowolnego miejsca w domu bez specjalnych przygotowań, także w pomieszczeniu, gdzie nie planowano wcześniej kominka lub pieca. Pomocny w tym jest także innowacyjny sposób doprowadzenia powietrza do spalania.

Piec kominkowy może współpracować z kominem Schiedel PERMETER Smooth Air. Jest to rozwiązanie o unikalnej budowie dwuściennej w przypadku komina stalowego. Kanał wewnętrzny został przystosowany do odprowadzania dymu, natomiast koncentryczny (rura w rurze) kanał zewnętrzny odpowiada za doprowadzenie powietrze niezbędne do spalania wprost do paleniska. Dzięki temu komora spalania pieca jest zamknięta, całkowicie odseparowana od powietrza w pomieszczeniu. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa, ponieważ proces spalanie nie jest zależny w ogóle od sprawności wentylacji w domu, a dodatkowo także sprzyja energooszczędności.

Ta innowacyjna technika czystego spalania nie dość, że zapewnia przyjemne ciepło w domu, to jeszcze jest przyjazna dla środowiska. Piece kominkowe na drewno osiągają wydajność energetyczną na poziomie nawet do 84% – dając przy tym więcej ciepła przy użyciu mniejszej ilości drewna.


Bardzo wysoka sprawność (82-84%) oraz klasa energetyczna A+ to zasługa przemyślanej konstrukcji pieca Sirius. Temperaturę w palenisku podnoszą specjalne kształtki, którymi została wyłożona komora spalania. Taka budowa sprzyja większej sprawności urządzenia, a tym samym pozwala zachować czystość spalania, gdyż wydzielające się z drewna substancje lotne zostają dopalone. Mniej jest też sadzy w palenisku, która po prostu sama spala się w kontakcie z rozgrzaną powierzchnią.

Piec kominkowy SIRIUS

Wszystkie piece kominkowe SIRIUS mają trzy alternatywne wloty świeżego powietrza.

  • Od góry poprzez koncentryczny adapter umożliwiający podłączenie z systemem PERMETER Smooth Air
  • Od tyłu (np. z kanału wentylacyjnego)
  • Od dołu (np. z piwnicy lub poprzez kanał w posadzce)


System może być montowany w budynkach z każdym rodzajem wentylacji, także mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem. Co ciekawe, nawet jeżeli mamy tradycyjną wentylację grawitacyjną to i tak oszczędzamy ciepło. Powietrze do spalania w całości pochodzi z zewnątrz, także piec nie zasysa ciepłego, ogrzanego już powietrza z pomieszczenia. Nie zapomniano także o tych, którzy mają już inny rodzaj komina do wykorzystania. Piec można podłączyć do kanału powietrznego z tyłu lub od dołu, np. wykorzystując kanał poprowadzony pod podłogą lub w piwnicy.


Komin Schiedel PERMETER Smooth Air zapewnia optymalną możliwość podłączenia. Wszystkie modele SIRIUS zostały dopuszczone do stosowania z niezależnym doprowadzeniem powietrza zewnętrznego zgodnie z wymaganiami norm europejskich. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie ich w budynkach, które są również wyposażone w nowoczesne wentylacje, co stanowi gwarancję zdrowego środowiska wewnętrznego.

  • W konstrukcji komina Schiedel PERMETER Smooth Air przewidziano osobny kanał wlotowy, który zapewnia doprowadzenie do pieca kominkowego optymalnej ilości powietrza do spalania.
  • System kominowy może być dostarczony wraz z kolankami 45°, przewodami w kształcie litery L oraz trójnikami, aby umożliwić ustawienie pieca kominkowego w dowolnym miejscu.
Kontakt w sprawie produktów:

Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
www: www.schiedel.com/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Piec kominkowy SIRIUS

Piec kominkowy SIRIUS

Piec kominkowy SIRIUS dedykowany jest do domów już istniejących, do nowego... ¬ więcej...

 
Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Współczesne budownictwo stawia surowe wymagania dotyczące elementów... ¬ więcej...

 
System pieców kominkowych SIRIUS marki Schiedel

System pieców kominkowych SIRIUS marki Schiedel

Kominek to idealny sposób na ogrzanie wnętrz. Salon wypełniony ciepłem palonego... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet