System Rosenberg ECFanGrid

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

artykuł promocyjny


Współczesne budownictwo stawia surowe wymagania dotyczące elementów konstrukcyjnych wznoszonych budynków mieszkalnych. Dom musi posiadać wiele funkcji i spełniać mnóstwo wymagań. Między innymi ma gwarantować oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Nierzadko stawiane budynki to te o małej powierzchni zabudowy, gdzie wyposażenie i elementy składowe wymagają „kompaktowości”. Najlepszym rozwiązaniem dla tego trendu jest prefabrykacja pozwalająca na wznoszenie domów mieszkalnych zaledwie w kilka dni. Powyższe aspekty wymuszają poszukiwanie produktów, dzięki którym osiągnięcie pełnej satysfakcji nie będzie problemem, a całość idealnie wpisze się w aktualne wyzwania rynku budowlanego. Stając naprzeciw takim wymaganiom, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem.

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

 

Schiedel Kingfire® Parat

 

Myśl technologiczna


Odpowiednim rozwiązaniem jest połączenie modułu Kingfire® z prefabrykowanym, energooszczędnym kominem Absolut Parat. Komin + Kominek = jeden system. Montaż jest bardzo szybki, za pomocą dźwigu trwa około 1 godzinę. System montuje się na etapie stanu surowego budowy, dzięki temu jest przygotowany całościowo do eksploatacji. Dzięki modułowym elementom i pionowemu układowi systemu nie ma potrzeby zagospodarowania dodatkowej przestrzeni mieszkalnej domu. Z uwagi na niezależny obieg powietrza sprawdza się w przypadku szczelnych nowo budowanych budynków energooszczędnych.

Schiedel Kingfire? ParatSchiedel Kingfire? Parat

 

Kierunki rozwoju


Podążając za określonymi wymaganiami, firma od la działa zgodnie z istotą know-how. Prowadzi inwestorów, począwszy od etapu projektowego, poprzez wykonawstwo, na obsłudze po sprzedażowej kończąc. Obecnie bardzo istotne jest zrównoważone wykorzystanie przestrzeni, oszczędność energii, aspekty ekologiczne, czas realizacji inwestycji, prostota, czy też funkcjonalność. Podążając za trendami nowoczesnego budownictwa, firma Schiedel poszerzyła swój asortyment, wprowadzając modułowe systemy kominkowe Kingfire. Walory estetyczne, różnorodność aranżacji oraz nowoczesny design sprawiają, że każdy może spełnić swoje marzenie o kominku w domu.

 

Odpowiedzialna polityka zrównoważonego rozwoju


Jednym z elementów strategii Schiedel, oprócz wdrażania innowacyjnych produktów, jest wysoce profesjonalna polityka informacyjna związana ze spalaniem drewna, będącego obecnie jednym z elementów negatywnej kampanii antysmogowej. W ostatnim czasie firma Schiedel wspólnie z innymi organizacjami przystąpiła do kampanii Drewno – pozytywna energia, mającej na celu odwrócenie negatywnego trendu wykluczającego drewno i biomasy, jako paliwa w ramach OZE. Kampania Drewno - pozytywna energia wpisuje się w działania firmy Schiedel, o nazwie Going Green, które promują zrównoważony rozwój i realizują szereg działań m.in. z zakresu ekologii i efektywności energetycznej.

Kampanii Drewno ? pozytywna energia

Przykładem pierwszych działań jest specjalnie w tym celu stworzona strona internetowa Ogrzewanie drewnem.

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

Ustawa antysmogowa - czym można palić

Dom z kominkiem - projekt, wykonanie, użytkowanie

Palenie w kominku - jakie gatunki drewna

Czy kominek wystarczy do ogrzania domu

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Schiedel


Zobacz także
Piec kominkowy SIRIUS

Piec kominkowy SIRIUS

Piec kominkowy SIRIUS dedykowany jest do domów już istniejących, do nowego budownictwa... ¬ więcej...
 
Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Współczesne budownictwo stawia surowe wymagania dotyczące elementów konstrukcyjnych... ¬ więcej...
 
System pieców kominkowych SIRIUS marki Schiedel

System pieców kominkowych SIRIUS marki Schiedel

Kominek to idealny sposób na ogrzanie wnętrz. Salon wypełniony ciepłem palonego... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

Facebook