gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompy ciepła Versati III GREE dostępne w Alfaco

aktualizacja: 19-10-2020, 06:25 – artykuł promocyjny


Versati III marki GREE to pompy ciepła do ogrzewania domu i wody użytkowej oraz chłodzenia powietrza latem. Jest to trzecia generacja urządzeń, w której zadbano o nowoczesną konstrukcję oraz poprawiono parametry pracy. Dzięki temu są one jeszcze energooszczędne, a ich praca stała się cichsza i efektywniejsza. Wykorzystano także ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Pompa ciepła GREE na rynku wyróżnia się wysoką wydajnością grzewczą, klasą efektywności energetycznej A+++ oraz długą, 5-letnia gwarancją. Rozwiązanie to dostępne jest w ofercie Alfaco.

 

Pompy ciepła należą do najbardziej ekologicznych rozwiązań stosowanych do ogrzewania budynków. Ich praca nie generuje żadnych zanieczyszczeń ani spalin. Czerpią naturalne ciepło głównie z otoczenia. Wykorzystanie pomp ciepła przekłada się na poprawę jakości powietrza.

Pompy ciepła Versati III GREE dostępne w Alfaco

 

Jak działa pompa ciepła GREE VERSATI?

 

W przyrodzie ciepło kierowane jest z otoczenia, gdzie panuje wyższa temperatura do układu, w którym jest niższa temperatura. Pompa ciepła ma za zadanie wymusić odwrócenie tego naturalnego cyklu przepływu ciepła. Dla pompy ciepła Versati III marki Gree tymi układami są powietrze zewnętrzne oraz instalacje ogrzewania wewnątrz budynku, czyli woda.  Pompy ciepła typu powietrze-woda są w stanie pełnić swoje funkcje przy temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -25°C. Jedynym kosztem ogrzewania budynku, jaki ponosimy, jest koszt zasilania pompy ciepła energią elektryczną. Pobrane przez urządzenie ciepło z otoczenia może być wykorzystywane do ogrzewania domu oraz podgrzewania wody użytkowej.


W ofercie Alfaco znajdują się dwa rodzaje pompy ciepła powietrze-woda typu „Split” i „Monoblok”, które klient wybiera w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni montażowej. Poznaj oba rozwiązania:

 

Pompa ciepła typu SPLIT

 

Zbudowana jest z jednostki zewnętrznej, instalowanej w otoczeniu budynku oraz wewnętrznej, montowanej najczęściej w kotłowni, garażu, czy łazience. Urządzenie typu Split pozwala podłączyć bezpośrednio do jednostki wewnętrznej linię zasilającą wężownicę zasobnika CWU. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w standardzie wewnątrz urządzenia zaworu trójdrogowego. Pozwala to na montaż mniejszej ilości komponentów w instalacji ciepłej wody użytkowej oraz sprawne zarządzanie pracą zaworu z poziomu sterownika pompy ciepła.

Pompa ciepła typu SPLIT

Jednostka wewnętrzna jest elementem łączącym i wymieniającym ciepło między układem czynnika chłodniczego i układem centralnego ogrzewania wewnątrz budynku. Konieczne jest wykonanie instalacji chłodniczej przez podmioty posiadające odpowiednie  uprawnienia (F-gazowe).

 

Zalety:

 • cicha praca
 • wbudowany zawór 3-drogowy (ogrzewanie + CWU)
 • Obsługa zbiornika ciepłej wody użytkowej
 • Wydajna praca do -25oC
 • Sterowanie Wi-Fi
 • Alternatywna grzałka elektryczna w standardzie
 • Opcjonalne sterowanie BMS
 • Wysokie COP i EER
 • Możliwość zastosowania klimakonwektorów
 • Niezawodność

 

Pompa ciepła typu MONOBLOK

 

Urządzenia typu Monoblok wymagają jedynie montażu jednostki na zewnątrz budynku, nie posiadają odseparowanych od siebie jednostek. Wszystkie komponenty zostały zwarte w jednym urządzeniu zewnętrznym, które za pomocą rur jest bezpośrednio połączone z instalacją wodną ogrzewanego budynku. Pozwala to na oszczędność miejsca i łatwiejszy montaż (m.in. niewymagane jest prowadzenie instalacji czynnika chłodniczego). Montaż może być wykonany przez podmioty nieposiadające uprawnień F-gaz. Pompy te realizują ogrzewanie niskotemperaturowe, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i dają możliwość podłączenia klimakonwektorów. Dzięki bogatym opcjom sterowania: ze sterownika przewodowego, aplikacji Wi-Fi, jak i systemu BMS, Gree Versati to urządzenie uniwersalne i funkcjonalne.

Pompa ciepła typu MONOBLOK

 

Zalety:

 • zwarta konstrukcja, tylko jedna jednostka zewnętrzna
 • brak konieczności wykonywania instalacji chłodniczej
 • brak konieczności posiadania uprawnień F-gaz
 • Kompaktowa budowa
 • Wydajna praca do -25oC
 • Sterowanie Wi-Fi
 • Opcjonalne sterowanie BMS
 • Wysokie COP i EER
 • Obsługa zbiornika ciepłej wody użytkowej
 • Możliwość zastosowania klimakonwektorów
 • Łatwy montażSzeroki wybór odbiorników ciepła

 

Pompa ciepła może współpracować z wieloma rodzajami odbiorników ciepła:

 • ogrzewanie podłogowe tzn. podłogówka czyli instalacja płaszczyznowa jest w przypadku pomp ciepła
 • klimakonwektory są często wykorzystywane, pozwalają na wybór różnych typów urządzeń (m.in. ścienne, konsole, kanałowe, kasetonowe).
 • klasyczne grzejniki: pompy ciepła mogą być zintegrowane z klasycznymi grzejnikami wysokotemperaturowymi w istniejących instalacjach oraz ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej.

 


Możliwość integracji

 

Pompa ciepła daje możliwość integracji z innymi źródłami ciepła, takimi jak szczytowa grzałka elektryczna, kocioł gazowy, czy instalacja solarna. Mogą one być wykorzystywane alternatywnie przy skrajnych temperaturach zewnętrznych oraz zapewniają niezawodność ogrzewania budynku.

Możliwe jest również połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Pozwala to w tani i ekologiczny sposób uzyskać energię elektryczną.

 

Wysoka wydajność

 

Zastosowana dwustopniowa sprężarka rotacyjna, pracująca z czynnikiem R32, zapewnia wysoką wydajność pomp ciepła. Urządzenie posiada zdolność do regulacji temperatury wody w szerokim zakresie. Dla ogrzewania jest to 20° do 60°C, dla chłodzenia 7° do 25°C oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej 40° do 80°C.

 

Szerokie opcje sterowania

 

Urządzenie zostało wyposażone w wielofunkcyjny, dotykowy sterownik. Intuicyjna obsługa i mnogość funkcji sterownika pozwalają w prosty sposób dostosować prace pompy ciepła do oczekiwań klienta.


Jedną z kluczowych funkcji jest sterowanie pogodowe. Sterownik na podstawie temperatury zewnętrznej Wielofunkcyjny, dotykowy sterownik do pompy ciepładostosowuje parametry pracy urządzenia, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć efektywność.


Pompy ciepła Gree oferują wiele możliwości sterowania w standardzie. Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury wody obiegowej, zadanej wartości temperatury pokojowej lub sterowania za pomocą termostatu pokojowego. Inteligentny sterownik posiada standardowo moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła z poziomu aplikacji. Ponadto istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem BMS.

Kontakt w sprawie produktów:

ALFACO Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71 340 05 75
www: www.alfaco.pl
www.carel.pl
www.copeland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet