gorące tematy
tagi

www.centrumklima.pl


Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

aktualizacja: 09-10-2020, 05:18 – artykuł promocyjny


W warunkach domowych o lepszą jakość powietrza możemy zadbać za pomocą oczyszczacza powietrza. Obszary o dużej rotacji osób oraz znacznie większej powierzchni wymagają zdecydowanie większych i inaczej zorganizowanych systemów dezynfekcji powietrza. Jak działa system UV i czy jest bezpieczny oraz gdzie najlepiej się sprawdzi?

 

Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych wymaga ciągłego uzdatniania. Sama wymiana w ramach działającej wentylacji to często za mało. Nie pomaga także intensywne wietrzenie, gdyż trzeba mieć na względzie, że powietrze zewnętrzne również nasycone jest szkodliwymi związkami zarówno pochodzenia naturalnego jak pyłki i inne alergeny, jak i antropogenicznego typu smog. Dużą szkodliwość mają także swobodnie unoszące się w powietrzu bakterie, wirusy i grzyby. Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, jak ważne jest higiena i jakość powietrza wokół nas. Teraz warto poznać sposoby na dezynfekcję powietrza, bo już fakt, że powietrze trzeba uzdatniać, nikogo nie dziwi.

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

W domowych warunkach — niewielki metraż, mniej osób można posiłkować się oczyszczaczem powietrza. Jest to niewielkie urządzenie mobilne, które można kupić w granicach od kilkuset złotych wzwyż. Za lepszej klasy oczyszczacz, który można wykorzystać na większej powierzchni, trzeba zapłacić kilka tysięcy, ale jego działanie jest bezproblemowe, nie wymaga dodatkowych instalacji, ani modernizacji.

 

W obiektach użyteczności publicznej istnieje konieczność sięgania po systemy większe i mocniejsze. W związku z tym warto poznać system dezynfekcji UV-SCU. Jest to system, który umożliwia oczyszczanie powietrza w kanałach wentylacyjnych.

  • Z powietrza usuwane są wszelkie zanieczyszczenia przy użyciu odpowiednich dawek światła ultrafioletowego.
  • System pozwala na eliminację mikroorganizmów i innych niepożądanych składników powietrza bez wykorzystania szkodliwych związków chemicznych.
  • Może zostać zamontowany również w ramach istniejącej instalacji wentylacyjnej, bez konieczności dokonywania jej przebudowy i renowacji.

 

Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej, w których często przebywają ludzie:

  • szpitale,
  • szkoły,
  • sklepy,
  • galerie handlowe,
  • muzea, 
  • w lokalach gastronomicznych, w których niezwykle istotna jest czystość powietrza i skuteczna wentylacja pomieszczeń, gdzie przygotowywane są posiłki.


Dezynfekcja UV jest całkowicie bezpieczna, a system może pracować, kiedy ludzie przebywają w pomieszczeniu. Proces dezynfekcji odbywa się wewnątrz zamkniętej komory dezynfekującej. Powietrza jest zasysane przez wentylator i dezynfekowane promieniowaniem UV. Dezynfekcja powietrza w pomieszczeniach zamkniętych zmniejsza ryzyko chorób i rozprzestrzeniania się infekcj. 

Kontakt w sprawie produktów:

Klimaoprema Polska Sp. z o.o.
tel. 23 692 07 47
www: airidea.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Oleje Next do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych

Oleje Next do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych

Przedstawiamy nowość na polskim rynku – oleje do systemów chłodniczych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet