gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

Aparatura zabezpieczająca z zaciskami QuickConnect

aktualizacja: 12-10-2020, 04:49 – artykuł promocyjny


Szybka i bezpieczna instalacja to główne założenia jakimi kieruje się elektryk w swojej pracy. Sprawdzona aparatura, która nie zawodzi w żadnej sytuacji zestawiona z najnowszą techniką łączeniową quick connect to elementy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego instalatora. Dzięki innowacyjnemu połączeniu wyłączników różnicowoprądowych i nadprądowych oraz szynom fazowym słowa szybkość i bezpieczeństwo, nabierają nowego znaczenia.

 

Wtykaj zamiast przykręcać

 

Technika quick connect umożliwia łączenie przewodów oraz szyn fazowych bez potrzeby przykręcania zacisków. Takie połączenie, oprócz tego, że jest wykonywane znacznie szybciej od tradycyjnego, jest przede wszystkim bezpieczne. Firma Hager metodę szybkiego łączenia zastosowała w swoich flagowych produktach: modułowych rozłącznikach izolacyjnych, wyłącznikach różnicowoprądowych z członem nadprądowym RCBO oraz w wyłącznikach nadprądowych MCB. Wszystkie te urządzenia zabezpieczające możemy z powodzeniem zastosować w rozdzielnicach volta, zarówno w elektrycznych, teletechnicznych jak i hybrydowych oraz w rozdzielnicach polowych univers. Możemy tworzyć zestawy funkcjonalne z wyłącznikami różnicowoprądowymi (RCCB I RCBO) oraz wyłącznikami nadprądowymi (MCB) szybciej niż dotychczas. Dodatkowo stosując szyny pionowe możemy wyeliminować męczące i długotrwałe łączenie przewodami rzędów znajdujących się poniżej i powyżej. Dzięki kompleksowej ofercie producenta, tę nowoczesną aparaturę zabezpieczającą możemy wykorzystać podczas projektowania rozdzielnic mieszkaniowych, wykorzystując do tego najnowszą aplikację Hager Ready.

 

Szyny fazowe

 

W celu szybkiego połączenia modułowej aparatury warto zastosować poziome szyny fazowe. Ich kompaktowa budowa w połączeniu z techniką łączeniową quick connect pozwala na łatwy i bezpieczny montaż. Wszystkie szyny można wyposażyć w osłony zabezpieczające, co gwarantuje maksymalną ochronę. Poza wariantami 3P+ N i 1P + N, dostępne są jeszcze dwa warianty mieszane: 3P+ N i 1P + N połączone na jednej szynie, co daje jeszcze więcej możliwości. Dzięki zaciskom wtykowym Bi-Connect po stronie wejściowej, poziomą szynę wystarczy tylko wetknąć, a w trakcie wykonywania prac serwisowych w szybki i łatwy sposób można odczepić urządzenia zabezpieczające. Kompaktowe szyny pozostawiają znacznie więcej miejsca na przewody między rzędami. Poszczególne rzędy rozdzielnicy można połączyć szynami pionowymi również stosując metodę „na klik”. Ręczne łączenie zwykłymi przewodami jest kosztowne i czasochłonne. Montując szyny pionowe i poziome można stosować wiele kombinacji dostosowując je tym samym odpowiednio do potrzeb instalacji.

 

Bezpieczna instalacja

 

Stosując technikę quick connect otrzymujemy stałe oddziaływanie sprężyny na przewód. Dzięki tej odpowiedniej sile docisku, która nie zmienia się nawet z upływem czasu, instalacja jest właściwie bezobsługowa. W przeciwieństwie do zacisków śrubowych, które luzują się na przykład przy wstrząsach i mogą powodować zagrożenie, system quick connect nie wymaga kontroli i regulacji. Zapewnia też lepszą ochronę przeciwdotykową dzięki całkowitej izolacji. Znaczna część instalacji odbywa się bez użycia narzędzi. Przewody linkowe nie wymagają przeplotu ani tulejek końcowych, druty mocowane są wtykowo, natomiast do montażu linki lub demontażu przewodu w zacisku quickconnect należy użyć wkrętaka 2,5 mm. Aparatura została wyposażona w pola opisowe z przeźroczystą klapką ochronną, co pozwala zachować jasny opis instalacji dla osób trzecich. Dodatkowo wszystkie produkty z techniką łączeniową quick connect posiadają swoje logo QC oraz charakterystyczne niebieskie paski, by łatwiej było je rozpoznać. Pamiętajmy jednak, że najnowsza aparatura jest w pełni kompatybilna z dotychczasowymi rozwiązaniami producenta.

Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Popularne rozdzielnice słupkowe od PAWBOL w wersji z blachy 2 mm

Popularne rozdzielnice słupkowe od PAWBOL w wersji z blachy 2 mm

Cieszące się dużą popularnością rozdzielnice słupkowe są teraz dostępne w... ¬ więcej...

 
Platforma Merxu - sprawdź ofertę elektrotechniki i oświetlenia

Platforma Merxu - sprawdź ofertę elektrotechniki i oświetlenia

Platforma Merxu ułatwia skuteczną wymianę handlową między krajami Europy Środkowej.... ¬ więcej...

 
Nowa aplikacja Hager Ready - codzienne wsparcie dla Instalatorów

Nowa aplikacja Hager Ready - codzienne wsparcie dla Instalatorów

Nowa, zaktualizowana wersja aplikacji Hager Ready to narzędzie pomocne elektroinstalatorom... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet