Jak uchronić instalację przed uszkodzeniem?

aktualizacja: 07-10-2020, 07:21 – artykuł promocyjny


Konstruktorzy NICZUK od lat pracują nad rozwiązaniami, które zapewniają bezpieczną pracę zamontowanych elementów. Różnice temperatur sprawiają, że rury zmniejszają lub zwiększają swoje wymiary i powodują przez to przemieszczanie się instalacji. Wydłużenia rurociągów mogą spowodować rozszczelnienie instalacji, a w skrajnych przypadkach jej zerwanie. Aby uniknąć sytuacji, w której rura przemieści się w niepożądanym kierunku stosuje się punkty stałe. W ofercie NICZUK, oprócz obejm PST i PSF, znajduje się też nowa wersja do lżejszych instalacji i rur tworzywowych o nazwie L-PST. Projektując nowe rozwiązania do montażu punktów stałych wiedzieliśmy, że nie możemy iść na skróty. Dlatego nowa obejma L-PST to połączenie sprawdzonych rozwiązań i nowoczesnych elementów uławiających montaż. Od teraz możesz wybrać aż z 4 opcji montażu, bo L-PST pozwala na zamontowanie zarówno przy pomocy prętów i rur gwintowanych. Do wyboru jest również wewnętrzny i zewnętrzny gwint 1/2''. Obejmę L-PST w całość łączą wytrzymałe śruby klasy 8.8, co pozwala na uzyskanie odpowiedniej siły docisku, a w zależności od rozmiaru - wytrzymałości od 3,5 do 5,2 kN.

Obejma L-PST

Dodatkowo ofertę uzupełniono o okładzinę metalową stabilizującą WL, która jest stosowana z obejmami L-PST na rurach tworzywowych. Specjalny kształt okładziny zapobiega przesuwanie się rury.

Okładzina metalowa stabilizująca WLOkładzina stabilizująca WL L-PST

Na stronie niczuk.pl udostępniamy program obliczeniowy KOMPENSACJE, który pozwala wyliczyć siły działające w punktach stałych oraz wartości przemieszczeń rurociągów na skutek wydłużalności termicznej. Wsparcie techniczne w zakresie prawidłowego doboru i rozmieszczenia punktów stałych oferują także inżynierowie z Działu Projektowego.


Odpowiednio zaprojektowane rozmieszczenia punktów stałych gwarantują bezawaryjną pracę instalacji. Wybierając obejmy do punktów stałych NICZUK stawiasz na certyfikowane wyroby spełniające wszelkie wymagania bezpieczeństwa.

Kontakt w sprawie produktów:

THALE Sp. z o.o. Sp.k. (dawniej Niczuk Sp.j.)
tel. +48 89 521 13 97
www: niczuk.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Termografia na najwyższym poziomie

Termografia na najwyższym poziomie

Kamery termowizyjne testo dostępne są w zestawach promocyjnych. Sprawdź aktualną... ¬ więcej...

 
Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Kupuj i sprzedawaj na MerXu - maszyny i narzędzia budowlane dla fachowców

Użytkownicy ciężkiego sprzętu z pewnością docenią profesjonalne akcesoria do... ¬ więcej...

 
Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Dom przyjazny dla alergików - o co zadbać?

Alergie są uznawane za jedną z najczęstszych chorób naszych czasów.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet