gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo

Design Light

Aurora Technika Świetlna

Regiolux

    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

Inteligentne oświetlenie LED do biura - czy to się opłaca?

aktualizacja: 06-10-2020, 05:59 – artykuł promocyjny


Oświetlenie do biura powinno się dobierać z uwzględnieniem funkcjonalności, bezpieczeństwa i ergonomii przestrzeni. Niekiedy trudno jednak znaleźć rozwiązanie, które spełniałoby wszystkie oczekiwania użytkowników.
Niezmiernie ciekawym pomysłem, zyskującym coraz większe uznanie projektantów i właścicieli firm, staje się ostatnimi czasy nowoczesne i inteligentne oświetlenie LED. Dlaczego warto wprowadzić je do biura? O tym napiszemy poniżej.

Inteligentne oświetlenie LED do biura - czy to się opłaca?

 

Konieczność modernizacji oświetlenia w biurze – z czego wynika?

 

Do tej pory w wielu biurach funkcjonują nieefektywne i przestarzałe rozwiązania oświetleniowe. Generują spore koszty i niejednokrotnie bywają przyczyną wielu problemów lub awarii.


Często dochodzi do konieczności przeprowadzenia prac modernizacyjnych, dzięki którym zwiększa się wydajność i bezpieczeństwo używania instalacji. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań stają się właśnie źródła światła LED.

 

Nowa generacja źródeł światła LED – co zyskujemy?

 

Najnowsze generacje źródeł światła LED znacząco różnią się od wcześniejszych. Są niezmiernie oszczędne, a przy tym dają olbrzymie możliwości w praktycznym i skutecznym oświetlaniu biura.


Podstawową zaletą jest oczywiście kwestia oszczędności. Jak czytamy w raporcie Goldman Sachs Global, dotyczącym niskoemisyjnej gospodarki, źródła światła LED średnio zużywają aż o 40% mniej energii elektrycznej niż standardowe oświetleniowe.


Źródła światła LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Dzięki temu rachunki za prąd są automatycznie znacznie niższe. Równocześnie zachowuje się w pełni komfort oświetleniowy – wnętrza są optymalnie doświetlone.


W kwestii oszczędności warto również zwrócić uwagę na fakt, że produkty LED są znacznie trwalsze i mniej zawodne od standardowych. Gwarantują świecenie nawet do 50 000 godzin.


Nowoczesne źródła światła LED występują w różnych kolorach oraz miewają różną temperaturę barwową. Bez trudu można znaleźć produkty dające światło zbliżone do naturalnego lub zimno białe, czyli rozwiązania najlepiej sprawdzające się w przestrzeniach do pracy.


Warto na koniec zwrócić uwagę na fakt, że powszechna dostępność i zainteresowanie źródłami światła LED, mocno wpłynęły na ofertę rynkową produktów oświetleniowych. Znacząca większość lamp, które oferuje choćby sklep z oświetleniem Azzardo.com.pl, to produkty wyposażone w gwinty, pozwalające na użytkowanie produktu z żarówkami LED. Niektóre oprawy posiadają wręcz zintegrowane źródła światła LED.

 

Sterowanie oświetleniem w biurze – nie tylko włączniki światła

 

Technologia LED pozwala generować spore oszczędności. Sprawdza się również do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy, zarówno w oświetleniu głównym, jak i zadaniowym, spełniając wszystkie restrykcyjne normy opisane w przepisach BHP.


Ponadto rozwiązanie to znacząco zwiększa funkcjonalność pomieszczeń, dzięki możliwości zdalnego sterowania wszystkimi źródłami światła.


Oświetlenie LED bez trudu da się włączyć w nowoczesne systemy smart, co pozwala na zdalne zarządzanie wszystkimi punktami świetlnymi. Może się to odbywać przy pomocy jednego, dotykowego panelu, dedykowanego pilota albo wręcz aplikacji, instalowanej bezpośrednio na telefonie.


Zdalne sterowanie to zatem szansa na włączanie i wyłączanie lampy, dokładnie wtedy, gdy jest to potrzebne, bez konieczności odrywania się od pracy. Dzięki temu udaje się idealnie dopasować warunki we wnętrzu do aktualnych potrzeb. Rozwiązania tego typu pozwalają na regulowanie poziomu natężenia światła, zmianę jego koloru lub uruchomienie konkretnych zespołów opraw. Raptem jednym kliknięciem zmniejsza się jasność oświetlenia lub wyłącza większość punktów świetlnych.


Instalacje tego typu chętnie łączy się z sensorami ruchu. Pozwala to na wygaszanie światła w miejscach, w których chwilowo nikt nie przebywa. Zwiększa to funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania konkretnych pomieszczeń, a także generuje spore oszczędności.

 

Nowoczesne biuro i nowoczesne oświetlenie

 

Źródła światła LED to rozwiązania niezmiernie praktyczne i wydajne, co zjednuje im wielu zwolenników, szukających optymalizacji zużycia energii elektrycznej w biurach. LED nadaje się do tego wprost idealnie.
Wprowadzenie w biurze technologii LED zwiększa efektywność instalacji przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów. A to przekłada się na wzrost komfortu oświetleniowego i stworzenie idealnego miejsca do pracy dla wszystkich. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie i zmienić oblicze biurowego oświetlenia na lepsze.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Azzardo.com.pl
Zobacz także
Inteligentne oświetlenie LED do biura - czy to się opłaca?

Inteligentne oświetlenie LED do biura - czy to się opłaca?

Oświetlenie do biura powinno się dobierać z uwzględnieniem funkcjonalności, bezpieczeństwa... ¬ więcej...

 
Inteligentne światło w biurze z oprawą Kayak

Inteligentne światło w biurze z oprawą Kayak

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych elementów przekładających się... ¬ więcej...

 
Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Oświetlenie ścian zielonych lampami GrowLighxt firmy Smartlight

Rola roślinności w naszym otoczeniu jest bardzo ważna, szczególnie w miastach,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet