gorące tematy
tagi

www.centrumklima.pl


Popraw klimat w swoim domu

aktualizacja: 01-10-2020, 10:55 – artykuł promocyjny


Każdego roku w naszym kraju powstaje kilkadziesiąt tysięcy domów jednorodzinnych. Nowoczesne projekty cieszą oko, ale czy zawsze uwzględniają aspekty praktyczne? Zdarza się, że w wielu z nich montowane są okna z ograniczonym dostępem, przez co później nie są otwierane. Aby zapobiec takiej sytuacji, możemy skorzystać z banalnie prostego rozwiązania. Najważniejsze, że jest ono łatwo dostępne, o czym wiele osób nie ma pojęcia. Stosując napęd do okna, zautomatyzujemy jego pracę.

Popraw klimat w swoim domuPopraw klimat w swoim domu

Inwestorzy z reguły bagatelizują ten problem na etapie projektowania. Kłopoty zaczynają się w czasie użytkowania, kiedy okna są już zamontowane. W takiej sytuacji nawet kilka skrzydeł okiennych może okazać się całkowicie bezużytecznych. Okna, które zostały zamontowane zbyt wysoko, abyśmy mogli dosięgnąć klamki, zazwyczaj w ogóle nie są otwierane, a ich role ogranicza się jedynie do zapewnienia źródła światła. Taka sytuacja najczęściej pojawia się w łazience, garażu oraz w pomieszczeniach technicznych takich jak kotłownia czy pralnia. Odcięcie dopływu świeżego powietrza zawsze oznacza kłopoty, najczęściej jest to wilgoć, zagrzybienie i utrzymywanie się nieprzyjemnych zapachów.
 

 

Okna otwierane automatycznie

 

Wyposażenie okna w napęd D+H z serii VCD pozwala zautomatyzować jego pracę. Proces otwierania i zamykania skrzydła odbywa się z poziomu przycisku zamontowanego na ścianie. To doskonałe rozwiązanie dla okien trudno dostępnych, ale również wszędzie tam, gdzie chcemy lepiej zagospodarować przestrzeń pod oknem. Napęd możemy zamontować samodzielnie na każdym etapie budowy, a także w wykończonym budynku. Warunkiem jest doprowadzenie zasilania do siłownika. Na kanale D+H Polska na YouTube są tutoriale pokazujące, jak zamontować napęd okienny VCD krok po kroku. Siłowniki z tej serii mogą być montowane w oknach plastikowych, drewnianych i aluminiowych.

Okna otwierane automatycznie

Na stronie www.napedyokienne.pl możemy w prosty sposób dopasować napęd do swojego okna. Standardowo siłowniki występują w kolorze srebrnym, ale istnieje możliwość polakierowania na dowolny kolor tak, żeby nie odznaczały się na tle stolarki.

 

Naturalna wentylacja dla zdrowia

 

Automatyka okienna najczęściej pojawia się w dużych realizacjach, np. w biurowcach, gdzie pozwala na bezpieczne, bezobsługowe otwieranie okien. Z powodzeniem może być jednak stosowana w domach i mieszkaniach. Wyposażenie okien w napędy, zwłaszcza tych, które normalnie byłby nieotwierane, niesie ze sobą szereg korzyści. W łazience w szybki sposób usuwamy parę wodną i zmniejszamy poziom wilgoci. W garażu pozbywamy się zapachów opon, olejów oraz szkodliwych spalin. Naturalna wentylacja z wykorzystaniem napędów pozwala też na zmniejszenie kosztów klimatyzacji. Właściwa cyrkulacja świeżego powietrza ma przede wszystkim ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Naturalna wentylacja dla zdrowia

Odwiedź www.youtube.com/dhpolska i poznaj korzyści płynące z zastosowania automatyki okiennej, a także zobacz, jak prosty jest montaż siłownika. Na www.napedyokienne.pl sprawdź, jaki napęd będzie pasował do Twojego okna.

Kontakt w sprawie produktów:

D+H Polska Sp. z o.o.
tel. +48 71/323 52 50
www: www.dhpolska.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Oleje Next do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych

Oleje Next do systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych

Przedstawiamy nowość na polskim rynku – oleje do systemów chłodniczych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet