gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Schiedel - Systemy kominowe


Systemy Kominkowe Schiedel KINGFIRE®

aktualizacja: 01-04-2022, 08:18 – artykuł promocyjny


System KINGFIRE® został stworzony z myślą o najwyższych standardach dotyczących jakości, precyzji wykonania oraz bezpieczeństwa. Spełnienie rygorystycznych norm i wymogów prawnych miało na celu zapewnienie trwałości i niezawodności. Już na etapie produkcji zadbano o optymalne rozwiązania pozwalające na połączenie pieca kominkowego z istniejącym kominem w jedną instalację, która idealnie do siebie pasuje.

 

System kominowy + wkład kominkowy = jedna całość

 

System kominowy oraz wkład kominkowy, które tworzą całość to rozwiązanie wyjątkowe na rynku. Do jego montażu wykorzystuje się dźwig, dzięki czemu mamy możliwość umieszczenia całego kompletu jednocześnie. Taki system instaluje się jeszcze na etapie stanu surowego budowy, ale jest od razu przygotowany do eksploatacji. Montaż staje się szybki i tani, a inwestor zyskuje dodatkowe korzyści. Jakie? KINGFIRE® nie wymaga dodatkowej powierzchni mieszkaniowej, co przekłada się na jakże ważną oszczędność cennego miejsca.


Taki system jest wręcz idealny do szczelnych nowo budowanych budynków energooszczędnych. Instalacja gwarantuje niezależny obieg powietrza, jest sprawdzona na etapie produkcji. Dodatkową szczelność uzyskano dzięki samozamykającym się drzwiczkom, które pozwalają na jednoczesną eksploatację systemu z kontrolowanymi instalacjami wentylacji, które z reguły nie są wyposażone w dalsze zabezpieczenia.

Modułowy system kominkowy Kingfire

W systemach kominkowych KINGFIRE® można spalać neutralne pod względem emisji CO2 drewno lub brykiet drzewny. Brak szkodliwego wpływu na środowisko potwierdza paszport środowiskowy, w którym wykazano bardzo niską emisję drobnego pyłu i innych substancji szkodliwych. Ten modułowy system cechuje się nadzwyczajnie małym zapotrzebowaniem na miejsce, niezwykłą sprawnością, wysoką klasą energooszczędności oraz niską emisyjnością. Dzięki temu są to produkty idealnie wpisujące się w aktualne trendy dotyczące budownictwa niskoenergetycznego oraz pasywnego. System dostępny jest w wielu wariantach, co z pewnością wpływa na walory estetyczne oraz możliwość zastosowania w różnorodnych aranżacjach. Nowoczesny design z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto marzy o kominku we własnym domu.

Modułowy system kominkowy Kingfire

 

Systemy Kominkowe są dostępne w dwóch kolorach - szarym oraz nowym czarnym

 

W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami kominkowymi jedną z największych zalet systemu KINGFIRE® jest oszczędność miejsca zabudowy. Dzięki temu uzyskujemy 1 m2 bezcennej powierzchni mieszkalnej!

Modułowy system kominkowy Kingfire

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w budownictwie mieszkaniowym. Dynamiczne wdrażanie nowoczesnych technologii nie ominęło również Polski. Surowe wymagania w zakresie konstrukcji budynków, wykorzystanych materiałów oraz sposobu późniejszego użytkowania domu to efekt panujących trendów, oraz koniecznych zmian. Coraz powszechniejsza prefabrykacja pozwalająca na wznoszenie domów mieszkalnych nawet w kilka dni, stała się jednym z ważniejszych elementów panującej transformacji polskiego budownictwa. Domy budowane w ten sposób stały się symbolem dynamicznego rozwoju, energooszczędności oraz nowoczesności. Prefabrykacja zapewnia doskonałą kontrolę nad całym procesem produkcji, dzięki której możliwe jest osiąganie znacznie większej precyzji oraz dokładności. Nad tradycyjnymi metodami produkcji mają przewagę również z racji optymalizacji i lepszego planowania całego cyklu. Prefabrykacja oznacza standaryzację wyrobów. Taki system obniża koszty produkcji, a to oznacza większą dostępność, ale także możliwość wykonania bardziej wymagających i skomplikowanych elementów konstrukcyjnych, które w normalnych warunkach, np. przy układaniu szalunków na budowie byłyby niemożliwe, lub zbyt kosztowne. Technologie te z pewnością znacząco przyśpieszają cały proces budowy, niekiedy pozwalają ograniczyć się do składania tylko gotowych elementów, a takie prace da się wykonywać przez cały rok.

Modułowy system kominkowy Kingfire

Nowością w ofercie Schiedel Kingfire® są dwa modele CLASSICO S oraz RONDO S. Najwyższa jakość oraz nowoczesna technologa w eleganckim kolorze głębokiej czerni. Systemy kominkowe stanowią wyjątkowy element dekoracyjny wnętrza.

Modułowy system kominkowy KingfireModułowy system kominkowy Kingfire

Kontakt w sprawie produktów:

Schiedel Sp. z o.o.
tel. (77) 455 59 49
www: www.schiedel.com/pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Co świadczy o jakości systemu kominowego?

Co świadczy o jakości systemu kominowego?

Odpowiednio zbudowany komin powinien gwarantować właściwy ciąg. Musi także być... ¬ więcej...

 
Odprowadzenie spalin z kaskady kotłów kondensacyjnych

Odprowadzenie spalin z kaskady kotłów kondensacyjnych

Kaskada kotłów to kilka kotłów działających w zespole, regulowanych... ¬ więcej...

 
Multikeram - uniwersalny ceramiczny system spalinowy

Multikeram - uniwersalny ceramiczny system spalinowy

Multikeram to uniwersalny ceramiczny system spalinowy, którego dużą zaletą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet