zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

aktualizacja: 24-09-2020, 09:43 – artykuł promocyjny


Pierwsza połowa 2020 była czasem premier dla Apator Powogaz SA. W 2019 prowadzono prace nad nową generacją flagowych produktów firmy. Najbardziej interesująco zapowiada się sektor ciepłomierzy, nowości nie brakuje jednak również w dziedzinie wodomierzy oraz modułów i mechanizmów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą 2020.

 

Ciepłomierze – nowa generacja klasycznych urządzeń Apator Powogaz SA

 

W roku 2020 do sprzedaży trafią kolejne generacje dobrze już znanych ciepłomierzy Elf i Invonic. Pojawienie się udoskonalonych technicznie liczników ciepła i chłodu to nie tylko dobra wiadomość dla stałych klientów, ale również alternatywa dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani.
 

  • Invonic 2

Licznik ciepła i chłodu Invonic 2 wyróżnia się  możliwością zmiany  niektórych ustawień konfiguracji  przed rozpoczęciem pracy (m.in: miejsca montażu, jednostki energii i  rozdzielczości wskazań, adresu M-Bus, prędkości komunikacji przewodowej). Posiada również opcję instalacji dwóch modułów komunikacyjnych. Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży w czerwcu 2020 r.

Invonic 2 - nowy ciepłoierz od Apator Powogaz SA
 

  • Elf 2

Nowe rozwiązania można znaleźć również w ciepłomierzu Elf 2. W najnowszej wersji pracuje jako  licznik ciepła i licznik ciepła i chłodu. Posiada dynamiczny okres (min 2 s) pomiaru temperatury i integracji energii, pozwalający na precyzyjne liczenie nawet przy krótkotrwałych, zmiennych przepływach. Wprowadzony został nowy moduł komunikacyjny Modbus i dodatkowe wejścia impulsowe z w module radiowym.

Ciepłomierze Elf2 od Apator Powogaz SA

 

Wodomierze – nowe produkty użytku domowego i przemysłowego

 

Zgodnie z obietnicą złożoną klientom, w 2020 roku Apator Powogaz zaprezentuje zupełnie nowy wodomierz mieszkaniowy.  Inżynierowie spółki zadbali również o użytkowników przemysłowych, wprowadzając kolejną wersję  ultradźwiękowego Ultrimisa.
 

  • JS Smart D+ - nowa precyzja wodomierza mieszkaniowego

W trzecim kwartale 2020 planowany jest start sprzedaży kolejnej odsłony wodomierza JS Smart.  Model D+ to nowe rozwiązania konstrukcyjne, które znacznie podnoszą parametry technologiczne i metrologiczne urządzenia. Dzięki temu D+ osiąga zakres pomiarowy równy wartości R=200. Dualny system detekcji wskazania liczydła, oparty na zastosowaniu technologii indukcji i technologii optycznej na jednej wskazówce, umożliwia dobór stosownego modelu nakładki komunikacyjnej.

JS Smart D+ - nowa precyzja wodomierza mieszkaniowego

  • Ultrimis DN50 – kolejny wariant znanego wodomierza ultradźwiękowego

Dla użytkowników wodomierzy przemysłowych z pewnością dobrą wiadomością będzie, że w maju pojawił się w sprzedaży ultradźwiękowy Ultrimis w wersji o większej średnicy nominalnej. Dzięki temu urządzenie poszerza spektrum swoich zastosowań. Dodatkowym atutem  tego wodomierza jest szeroka możliwość wyboru pomiędzy różnymi wersjami m.in. 3 różne długości korpusu: 200 mm, 270 mm, 300 mm; 3 różne zakresy pomiarowe: R250; R400; R500;2 różne wykonania: kołnierz lub gwint. Niezmienne zaś pozostają ponadprzeciętne zasięgi, umożliwiające bezproblemową pracę w systemach drive-by oraz walk-by.

Ultrimis DN50 - kolejny wariant znanego wodomierza ultradźwiękowego

 

Moduły i mechanizmy – dokładny pomiar nawet w trudnych warunkach

 

Rok 2020 to nie tylko czas premier produktowych. Inżynierowie Apator Powogaz opracowali nowe rozwiązanie, które w znaczący sposób wpłynie na pracę urządzeń w trudnych warunkach.
 

  • Mechanizm zliczający IP68 do wodomierzy domowych i przemysłowych

Wraz z pojawieniem się tego mechanizmu praca wodomierzy w trudnych warunkach nie będzie stanowić już problemu. Gwarantuje on wodoodporność IP68 nawet w pełnym zanurzeniu. Wykonany jest z trwałych materiałów – jego podstawę tworzą miedziany korpus i szkło mineralne. Dodatkowo mechanizm jest kompatybilny z nakładką APT-WMBUS-NA1 co zapewnia możliwość zdalnego odczytu.
 

  • Moduł komunikacyjny APT-WMBUS-NA-1 – zdalny odczyt niezależnie od warunków

Jako urządzenie kompatybilne z wodoodpornym mechanizmem zliczającym, nakładka APT-WMBUS-NA-1 także posiada stopień ochrony IP68 w pełnym zanurzeniu. Ze względu na fakt, że jej zasięg obejmuje nawet 800 m, odczyt możliwy jest zarówno w systemie drive-by jak i walk-by. Uniwersalny system montowania, 12-letnia żywotność baterii oraz ramki wysyłane co 10 sekund, zapewniają sprawne pobranie wyników bez konieczności docierania do trudno dostępnych miejsc.

Moduł komunikacyjny APT-WMBUS-NA-1 do zdalnego odczytu

 

Prace 2020

 

Nie jest tajemnicą, że rok 2020 to nie tylko czas premier wodomierzy, ciepłomierzy i mechanizmów. W dziale Badań i Rozwoju Apator Powogaz SA nieustannie prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami i produktami. Dlatego z pewnością w niedalekiej przyszłości spodziewać się można kolejnych nowości firmowanych z logo poznańskiej fabryki.

Kontakt w sprawie produktów:

Apator S.A.
tel. (56) 61 91 111
www: www.apator.com
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

Sposób ogrzewania domu ma ogromne znaczenie dla domowego budżetu, komfortowej... ¬ więcej...

 
Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

MAGI 2 to rozwiązanie spełniające większość oczekiwań Instalatorów. To... ¬ więcej...

 
Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Jakość powietrza oraz troska o środowisko naturalne to główne przesłanki... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet