zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Wodomierze, ciepłomierze, moduły komunikacyjne - nowe produkty w ofercie Apator Powogaz SA

aktualizacja: 24-09-2020, 09:43 – artykuł promocyjny


Pierwsza połowa 2020 była czasem premier dla Apator Powogaz SA. W 2019 prowadzono prace nad nową generacją flagowych produktów firmy. Najbardziej interesująco zapowiada się sektor ciepłomierzy, nowości nie brakuje jednak również w dziedzinie wodomierzy oraz modułów i mechanizmów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą 2020.

 

Ciepłomierze – nowa generacja klasycznych urządzeń Apator Powogaz SA

 

W roku 2020 do sprzedaży trafią kolejne generacje dobrze już znanych ciepłomierzy Elf i Invonic. Pojawienie się udoskonalonych technicznie liczników ciepła i chłodu to nie tylko dobra wiadomość dla stałych klientów, ale również alternatywa dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani.
 

  • Invonic 2

Licznik ciepła i chłodu Invonic 2 wyróżnia się  możliwością zmiany  niektórych ustawień konfiguracji  przed rozpoczęciem pracy (m.in: miejsca montażu, jednostki energii i  rozdzielczości wskazań, adresu M-Bus, prędkości komunikacji przewodowej). Posiada również opcję instalacji dwóch modułów komunikacyjnych. Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży w czerwcu 2020 r.

Invonic 2 - nowy ciepłoierz od Apator Powogaz SA
 

  • Elf 2

Nowe rozwiązania można znaleźć również w ciepłomierzu Elf 2. W najnowszej wersji pracuje jako  licznik ciepła i licznik ciepła i chłodu. Posiada dynamiczny okres (min 2 s) pomiaru temperatury i integracji energii, pozwalający na precyzyjne liczenie nawet przy krótkotrwałych, zmiennych przepływach. Wprowadzony został nowy moduł komunikacyjny Modbus i dodatkowe wejścia impulsowe z w module radiowym.

Ciepłomierze Elf2 od Apator Powogaz SA

 

Wodomierze – nowe produkty użytku domowego i przemysłowego

 

Zgodnie z obietnicą złożoną klientom, w 2020 roku Apator Powogaz zaprezentuje zupełnie nowy wodomierz mieszkaniowy.  Inżynierowie spółki zadbali również o użytkowników przemysłowych, wprowadzając kolejną wersję  ultradźwiękowego Ultrimisa.
 

  • JS Smart D+ - nowa precyzja wodomierza mieszkaniowego

W trzecim kwartale 2020 planowany jest start sprzedaży kolejnej odsłony wodomierza JS Smart.  Model D+ to nowe rozwiązania konstrukcyjne, które znacznie podnoszą parametry technologiczne i metrologiczne urządzenia. Dzięki temu D+ osiąga zakres pomiarowy równy wartości R=200. Dualny system detekcji wskazania liczydła, oparty na zastosowaniu technologii indukcji i technologii optycznej na jednej wskazówce, umożliwia dobór stosownego modelu nakładki komunikacyjnej.

JS Smart D+ - nowa precyzja wodomierza mieszkaniowego

  • Ultrimis DN50 – kolejny wariant znanego wodomierza ultradźwiękowego

Dla użytkowników wodomierzy przemysłowych z pewnością dobrą wiadomością będzie, że w maju pojawił się w sprzedaży ultradźwiękowy Ultrimis w wersji o większej średnicy nominalnej. Dzięki temu urządzenie poszerza spektrum swoich zastosowań. Dodatkowym atutem  tego wodomierza jest szeroka możliwość wyboru pomiędzy różnymi wersjami m.in. 3 różne długości korpusu: 200 mm, 270 mm, 300 mm; 3 różne zakresy pomiarowe: R250; R400; R500;2 różne wykonania: kołnierz lub gwint. Niezmienne zaś pozostają ponadprzeciętne zasięgi, umożliwiające bezproblemową pracę w systemach drive-by oraz walk-by.

Ultrimis DN50 - kolejny wariant znanego wodomierza ultradźwiękowego

 

Moduły i mechanizmy – dokładny pomiar nawet w trudnych warunkach

 

Rok 2020 to nie tylko czas premier produktowych. Inżynierowie Apator Powogaz opracowali nowe rozwiązanie, które w znaczący sposób wpłynie na pracę urządzeń w trudnych warunkach.
 

  • Mechanizm zliczający IP68 do wodomierzy domowych i przemysłowych

Wraz z pojawieniem się tego mechanizmu praca wodomierzy w trudnych warunkach nie będzie stanowić już problemu. Gwarantuje on wodoodporność IP68 nawet w pełnym zanurzeniu. Wykonany jest z trwałych materiałów – jego podstawę tworzą miedziany korpus i szkło mineralne. Dodatkowo mechanizm jest kompatybilny z nakładką APT-WMBUS-NA1 co zapewnia możliwość zdalnego odczytu.
 

  • Moduł komunikacyjny APT-WMBUS-NA-1 – zdalny odczyt niezależnie od warunków

Jako urządzenie kompatybilne z wodoodpornym mechanizmem zliczającym, nakładka APT-WMBUS-NA-1 także posiada stopień ochrony IP68 w pełnym zanurzeniu. Ze względu na fakt, że jej zasięg obejmuje nawet 800 m, odczyt możliwy jest zarówno w systemie drive-by jak i walk-by. Uniwersalny system montowania, 12-letnia żywotność baterii oraz ramki wysyłane co 10 sekund, zapewniają sprawne pobranie wyników bez konieczności docierania do trudno dostępnych miejsc.

Moduł komunikacyjny APT-WMBUS-NA-1 do zdalnego odczytu

 

Prace 2020

 

Nie jest tajemnicą, że rok 2020 to nie tylko czas premier wodomierzy, ciepłomierzy i mechanizmów. W dziale Badań i Rozwoju Apator Powogaz SA nieustannie prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami i produktami. Dlatego z pewnością w niedalekiej przyszłości spodziewać się można kolejnych nowości firmowanych z logo poznańskiej fabryki.

Kontakt w sprawie produktów:

Apator S.A.
tel. (56) 61 91 111
www: www.apator.com
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 
Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Wybierz swój komfort - Nowy kocioł kondensacyjny Condens GC5300i WM

Condens to kocioł o wyjątkowym designie i dużej kompaktowości, dzięki zintegrowaniu... ¬ więcej...

 
Kup elektroniczną pompę Evosta2 lub Evosta3 i odbierz bon Sodexo o wartości 10 PLN*!

Kup elektroniczną pompę Evosta2 lub Evosta3 i odbierz bon Sodexo o wartości 10 PLN*!

Kupując nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta mamy szansę zdobyć... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet