gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Pompy ciepła Gree Versati - ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie dla domu

aktualizacja: 02-10-2020, 04:57 – artykuł promocyjny


Szukając rozwiązań ogrzewania budynków wybór systemów i koncepcji jest bardzo szeroki. Popularne są wciąż klasyczne układy oparte na spalaniu paliw, jednak coraz częściej wybierane są nowoczesne rozwiązania. Wśród nich, ze względu na swoje zalety coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Do producentów oferujących takie rozwiązania w Polsce dołączyło Gree reprezentowane w naszym kraju przez Free Polska sp. z o.o.


Pompa ciepła jest urządzeniem wymuszającym przepływ powietrza w przeciwnym kierunku niż naturalny. Jej zadaniem jest czerpanie ciepła z otoczenia o niższej temperaturze do układu o temperaturze wyższej. Dzięki temu może ona ogrzewać pomieszczenia i budynki nawet w czasie mroźnych dni roku. Wśród typów pomp ciepła najczęściej spotykanymi ze względu na prosty montaż oraz stosunkowo niskie koszty inwestycyjne są urządzenia typu powietrze-woda. Aby ogrzewać budynek wykorzystują one ciepło z powietrza zewnętrznego, które jest niejako „darmowe”. Jedynym nakładem jest energia elektryczna potrzebna do zasilania urządzenia.


Pompy ciepła Gree występują w dwóch wersjach: monoblok i split. Urządzenia monoblok cechuje zwarta konstrukcja w jednej jednostce zewnętrznej. Modele split składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Zakres wydajności grzewczej zamyka się między 6,0 – 9,5 kW dla split oraz 7,5 – 10,0 kW dla monoblok. Cechą charakterystyczną urządzeń Gree jest wysoka efektywność pracy i niezawodność. Urządzenia są w stanie ogrzewać pomieszczenia przy temperaturach zewnętrznych nawet -25°C, a ich klasa energetyczna dla grzania to A+++. Co więcej,  objęte są one aż 5 letnią gwarancją.

Pompy ciepła Gree Versati - ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie dla domuPompy ciepła Gree Versati - ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie dla domu

 

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pompy ciepła Gree są dedykowane nie tylko do realizacji ogrzewania niskotemperaturowego, ale także chłodzenia, czy przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ze względu na szeroki zakres temperatur medium chłodząco/grzewczego mogą one pracować zarówno z instalacjami płaszczyznowymi, klimakonwektorami, jak i grzejnikami wysokotemperaturowymi. Daję one również możliwość integracji z alternatywnym źródłem ciepła (np. kotłem). Przy skrajnie niskich temperaturach lub celem np. szybkiego podgrzania wody w zasobniku pompa może współpracować z dodatkową grzałką elektryczną (dla split w standardzie), co zapewnia stałość ogrzewania w każdych warunkach.

Pompy ciepła Gree Versati - schemat instalacji z ogrzewaniem podłogowym

fot.: Instalacja pompy ciepła Gree Versati split ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej i ogrzewaniem płaszczyznowym

 

Pompy Ciepła serii Versati to ekologiczne ogrzewanie budynku. Wysokie parametry pracy gwarantują energooszczędność, a zastosowany czynnik R32 jest mniej szkodliwy dla środowiska. Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła jest ponadto praktycznie bezobsługowe i nie generuje żadnych odpadów. Aby utrzymać wysoką jakość nie tylko samego produktu, ale także montażu urządzeń, Free Polska sp. z o.o. jako wyłączny przedstawiciel marki organizuje dedykowane szkolenia przygotowujące instalatorów do montażu i pracy z pompami ciepła. Sprzedaż i instalacja urządzeń tylko przez autoryzowanych monterów gwarantuje prawidłową pracę i długą niezawodność.

Pompy ciepła Gree Versati - sterowanie

Niewątpliwą zaletą wyboru pomp ciepła Gree są szerokie możliwości sterowania urządzeniem. Poza mnogością funkcji i trybów pozwalających precyzyjnie dostosować pracę urządzenia do oczekiwań użytkowników, Versati wyposażone są w nowoczesny, dotykowy sterownik oraz fabrycznie wbudowany moduł Wi-Fi. Pozwala to na zdalne zarządzanie pracą z dowolnego miejsca. Opcjonalnie urządzenia można integrować również z centralnymi inteligentnymi systemami zarządzania budynków (BMS). Pompy ciepła są również zintegrowane z aplikacją Gree – Strefa Instalatora pozwalającą na prowadzenie rejestru instalacji, kalendarza przeglądów, historii działań serwisowych oraz zapewniającą stały dostęp do dokumentacji technicznej.

Pompy ciepła Gree Versati - certyfikat dla instalatora

Zaprezentowane zalety oraz duże doświadczenie Free Polska w branży HVAC, dotychczas wypracowywane przede wszystkim dla klimatyzatorów, pozwalają śmiało określić wprowadzone na polski rynek pompy ciepła Gree, jako jeden z najciekawszych produktów końca 2020 roku.

Kontakt w sprawie produktów:

Free Polska Sp. z o.o.
tel. +48 12 307 06 40
www: gree.pl/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy ciepła na naturalne czynniki chłodnicze - zestawienie oferty rynkowej

Pompy ciepła na naturalne czynniki chłodnicze - zestawienie oferty rynkowej

Tradycyjne czynniki chłodnicze wykazują negatywny wpływ na środowiska naturalne,... ¬ więcej...

 
Pompy Ciepła Haier. Sprawdź ofertę!

Pompy Ciepła Haier. Sprawdź ofertę!

W ofercie Haier znajdziemy pompy ciepła o wszechstronnym zastosowaniu. Możemy nimi... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła - ekologiczny wymóg naszej ery

Pompy ciepła - ekologiczny wymóg naszej ery

Zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych i dbałość o środowisko naturalne... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet