zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


ONYKS - nowy kocioł kompaktowy na pellet marki Zębiec

aktualizacja: 26-10-2021, 06:47 – artykuł promocyjny


Interesuje Cię mały kocioł na pellet, który zmieści się nawet w najmniejszej kotłowni? Poznaj kompaktowy kocioł c.o. ONYKS – nowość marki Zębiec. To proste w obsłudze urządzenie grzewcze o mocy 10 kW z wbudowanym zasobnikiem.

 

Niewielkie rozmiary

 

Kocioł ma wysokość tylko 1,2 m dzięki czemu może być montowany w małych pomieszczeniach i kotłowniach. Zajmuje mało miejsca gdyż palnik tak samo jak podajnik i zasobnik są wbudowane w kocioł. Dzięki zakresowi pracy od 3 do 10 kW kocioł ONYKS ogrzeje dom od 86 do nawet 155 m² powierzchni (w zależności od docieplenia budynku).

 

Uproszczona obsługa

 

Dobrej jakości kotły na pellet posiadają zaawansowane systemy sterowania i zapewniają niemal bezobsługową pracę – taki właśnie jest kocioł ONYKS. Co więcej, kocioł ONYKS jest rozwiązaniem proekologicznym. Wszystko za sprawą niskiej emisji spalin i wysokiej sprawności cieplnej – aż do 91,3%. Spalanie pelletu w kotle odbywa się poprzez samoczyszczący, automatyczny palnik wrzutkowy a nowoczesna budowa kotła oparta jest na bazie pionowego płomieniówkowego wymiennika ciepła.


Kocioł ONYKS wyposażony jest w sterownik Lider Kolor Pellets, który steruje pracą 4 pomp i zaworem mieszającym. Automatykę można rozbudować poprzez podłączenie dodatkowych modułów zaworu mieszającego. Sterownik współpracuje z panelem pokojowym, pogodowym i modułem internetowym. Maksymalnie uproszczona obsługa to nie tylko zainstalowany, intuicyjny panel sterujący wyposażony w graficzny wyświetlacz LCD, ale również a może przede wszystkim - sprawne i efektywne działanie, łatwość czyszczenia, ekonomiczną i niezawodną pracę przez wiele lat.

 

Łatwe czyszczenie

 

Palnik kotła czyści się automatycznie po wygaszeniu lub co 8 godzin ciągłej pracy. Dodatkowo wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów rączką umiejscowioną pod pokrywą zasobnika aby mechanicznie wyczyścić wymiennik ciepła. Warto w tym miejscu wspomnieć o niewielkiej ilości popiołu, który tworzy się w procesie spalania, co znacząco ogranicza cykl czyszczenia kotła. Kocioł dzięki swojej konstrukcji dba o idealne warunki spalania przez wiele godzin pracy, usuwając z paleniska pozostałości po spalaniu pelletu i dbając o to by zawsze pellet spalał się z idealną dawką powietrza - to gwarantuje maksymalny odbiór energii ze spalanego paliwa.

 

Bezpieczeństwo

 

Kocioł ONYKS posiada liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko powstania ewentualnych zagrożeń, aby użytkownik czuł się bezpiecznie podczas jego użytkowania. Należą do nich: zabezpieczenie termiczne kotła i podajnika, wyłącznik krańcowy oraz zastosowane czujniki, takie jak temperaturowy STB, płomienia i obrotów wentylatora.

 

Co więcej?

 

Kocioł ONYKS jest fabrycznie wyposażony w zasobnik paliwa, w którym mieści się jego zapas na 3-4 dni. Jeśli to dla kogoś za mało, może dokupić oferowaną przez producenta - nadstawkę zwiększając tym samym pojemność zasobnika do 140 l.


W kotle istnieje możliwość zmiany strony otwierania drzwiczek zewnętrznych, tak aby użytkownik miał maksymalną wygodę użytkowania. Jest to szczególnie istotne w małych kotłowniach.

 

Długa gwarancja

 

Kocioł wykonany jest z atestowanych blach kotłowych o grubości do 6 mm. Sama konstrukcja ogranicza ryzyko powstania korozji i spieków. Dodatkowo firma ZGM ZĘBIEC S.A. obejmuje urządzenie długą, 6-letnią gwarancją na szczelność połączeń spawanych korpusu wodnego przy zastosowaniu zaworu mieszającego jako ochronę powrotu. To wszystko potwierdza legendarną zębiecką solidność i długowieczność kotłów produkowanych już od ponad 45 lat.


Kocioł na pellet ONYKS spełnia rygorystyczne wymagania 5 klasy i Ecodesign w zakresie czystości spalin. Jest więc doskonałym wyborem przy wymianie źródła ciepła na nowe korzystając z możliwych dofinansowań (np.: Program Czyste Powietrze).

Zobacz więcej >> kocioł ONYKS

Kontakt w sprawie produktów:

Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC S.A.
tel. 41 230 78 70
www: www.zebiec.pl/ www.facebook.com/ZEBIEC/
mail: zebiec@zebiec.pl
Zobacz także
System grzewczy z inteligentną regulacją sposobem na niższe rachunki

System grzewczy z inteligentną regulacją sposobem na niższe rachunki

Parametry kotła są tak samo ważne, jak sterowniki dedykowane do tego urządzenia,... ¬ więcej...

 
ESBE LTC300 - Nowa ulepszona wersja

ESBE LTC300 - Nowa ulepszona wersja

W październiku na rynek wkroczyły nowe termoregulatory ESBE LTC300. Mają wiele pozytywów... ¬ więcej...

 
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet