zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


ONYKS - nowy kocioł kompaktowy na pellet marki Zębiec

aktualizacja: 23-09-2020, 07:23 – artykuł promocyjny


Interesuje Cię mały kocioł na pellet, który zmieści się nawet w najmniejszej kotłowni? Poznaj kompaktowy kocioł c.o. ONYKS – nowość marki Zębiec. To proste w obsłudze urządzenie grzewcze o mocy 10 kW z wbudowanym zasobnikiem.

 

Niewielkie rozmiary

 

Kocioł ma wysokość tylko 1,2 m dzięki czemu może być montowany w małych pomieszczeniach i kotłowniach. Zajmuje mało miejsca gdyż palnik tak samo jak podajnik i zasobnik są wbudowane w kocioł. Dzięki zakresowi pracy od 3 do 10 kW kocioł ONYKS ogrzeje dom od 86 do nawet 155 m² powierzchni (w zależności od docieplenia budynku).

 

Uproszczona obsługa

 

Dobrej jakości kotły na pellet posiadają zaawansowane systemy sterowania i zapewniają niemal bezobsługową pracę – taki właśnie jest kocioł ONYKS. Co więcej, kocioł ONYKS jest rozwiązaniem proekologicznym. Wszystko za sprawą niskiej emisji spalin i wysokiej sprawności cieplnej – aż do 91,3%. Spalanie pelletu w kotle odbywa się poprzez samoczyszczący, automatyczny palnik wrzutkowy a nowoczesna budowa kotła oparta jest na bazie pionowego płomieniówkowego wymiennika ciepła.


Kocioł ONYKS wyposażony jest w sterownik Lider Kolor Pellets, który steruje pracą 4 pomp i zaworem mieszającym. Automatykę można rozbudować poprzez podłączenie dodatkowych modułów zaworu mieszającego. Sterownik współpracuje z panelem pokojowym, pogodowym i modułem internetowym. Maksymalnie uproszczona obsługa to nie tylko zainstalowany, intuicyjny panel sterujący wyposażony w graficzny wyświetlacz LCD, ale również a może przede wszystkim - sprawne i efektywne działanie, łatwość czyszczenia, ekonomiczną i niezawodną pracę przez wiele lat.

 

Łatwe czyszczenie

 

Palnik kotła czyści się automatycznie po wygaszeniu lub co 8 godzin ciągłej pracy. Dodatkowo wystarczy zaledwie kilka prostych ruchów rączką umiejscowioną pod pokrywą zasobnika aby mechanicznie wyczyścić wymiennik ciepła. Warto w tym miejscu wspomnieć o niewielkiej ilości popiołu, który tworzy się w procesie spalania, co znacząco ogranicza cykl czyszczenia kotła. Kocioł dzięki swojej konstrukcji dba o idealne warunki spalania przez wiele godzin pracy, usuwając z paleniska pozostałości po spalaniu pelletu i dbając o to by zawsze pellet spalał się z idealną dawką powietrza - to gwarantuje maksymalny odbiór energii ze spalanego paliwa.

 

Bezpieczeństwo

 

Kocioł ONYKS posiada liczne zabezpieczenia, które zmniejszają ryzyko powstania ewentualnych zagrożeń, aby użytkownik czuł się bezpiecznie podczas jego użytkowania. Należą do nich: zabezpieczenie termiczne kotła i podajnika, wyłącznik krańcowy oraz zastosowane czujniki, takie jak temperaturowy STB, płomienia i obrotów wentylatora.

 

Co więcej?

 

Kocioł ONYKS jest fabrycznie wyposażony w zasobnik paliwa, w którym mieści się jego zapas na 3-4 dni. Jeśli to dla kogoś za mało, może dokupić oferowaną przez producenta - nadstawkę zwiększając tym samym pojemność zasobnika do 140 l.


W kotle istnieje możliwość zmiany strony otwierania drzwiczek zewnętrznych, tak aby użytkownik miał maksymalną wygodę użytkowania. Jest to szczególnie istotne w małych kotłowniach.

 

Długa gwarancja

 

Kocioł wykonany jest z atestowanych blach kotłowych o grubości do 6 mm. Sama konstrukcja ogranicza ryzyko powstania korozji i spieków. Dodatkowo firma ZGM ZĘBIEC S.A. obejmuje urządzenie długą, 6-letnią gwarancją na szczelność połączeń spawanych korpusu wodnego przy zastosowaniu zaworu mieszającego jako ochronę powrotu. To wszystko potwierdza legendarną zębiecką solidność i długowieczność kotłów produkowanych już od ponad 45 lat.


Kocioł na pellet ONYKS spełnia rygorystyczne wymagania 5 klasy i Ecodesign w zakresie czystości spalin. Jest więc doskonałym wyborem przy wymianie źródła ciepła na nowe korzystając z możliwych dofinansowań (np.: Program Czyste Powietrze).

Zobacz więcej >> kocioł ONYKS

Kontakt w sprawie produktów:

Zakłady Górniczo-Metalowe ZĘBIEC S.A.
tel. 41 230 78 70
www: www.zebiec.pl/
www.facebook.com/ZEBIEC/
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

Sposób ogrzewania domu ma ogromne znaczenie dla domowego budżetu, komfortowej... ¬ więcej...

 
Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

MAGI 2 to rozwiązanie spełniające większość oczekiwań Instalatorów. To... ¬ więcej...

 
Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Ekoprojekt 2022 - co oznacza i jakie normy wprowadza

Jakość powietrza oraz troska o środowisko naturalne to główne przesłanki... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet