gorące tematy
tagi

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Czy rekuperacja się opłaca? Sprawdź najbardziej opłacalny wariant!

aktualizacja: 23-09-2020, 04:27 – artykuł promocyjny


Świeże powietrze warunkuje nasze samopoczucie oraz ma ogromny wpływ na zdrowie. Wentylacja jest zatem instalacją, której warto się przyjrzeć dokładniej. Systemom, w których utrata ciepła, reakcje alergiczne i wzrost wilgotności w pomieszczeniu są standardem, mówimy nie. Układ z rekuperacją zapewnia oszczędność oraz zawsze czyste i świeże powietrze.

 

Zalety nowoczesnego systemu

 

Rekuperacja to proces pobierania zanieczyszczonego powietrza z budynku przy jednoczesnym pobieraniu czystego z zewnątrz. W porównaniu do tradycyjnych systemów grawitacyjnych ma tę przewagę, że pozwala na pobieranie powietrza wolnego od zanieczyszczeń, kurzu oraz insektów. W strumieniu wydalanym na zewnątrz znajduje się z kolei dwutlenek węgla oraz nadmiar wilgoci, dzięki czemu w domu zawsze mamy czyste i świeże powietrze bez ryzyka rozwoju pleśni, bakterii oraz grzybów. Zachowanie odpowiedniej jakości powietrza to także zasługa filtracji powietrza. Wykorzystanie odpowiednich filtrów przeciwdziała reakcjom na tle alergicznym wywołanym przez pyłki. To wszystko składa się na komfort domowników oraz ułatwia codzienne funkcjonowanie.


Komfort to bardzo ważny aspekt naszego życia, jednak wielu z nas doceni również wymiar ekonomiczny, jaki gwarantuje system rekuperacji. Cały proces wymiany powietrza w rekuperatorze ma za zadanie dodatkowo odzyskać ciepło, które ucieka wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Aby, było to możliwe, dochodzi do ogrzania mas wpuszczanych z zewnątrz tymi wypuszczanymi. Pozwala to zaoszczędzić nawet do połowy kosztów ogrzewania budynku przy zachowaniu czystego i świeżego powietrza. Ta kwestia ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zachowanie równowagi między odpowiednią wentylacją a oszczędnym i ekologicznym ogrzewaniem.

 

Nowość od De Dietrich Recovens V400

 

Powyższe założenia zostały wykorzystane przez De Dietrich w najnowszym rekuperatorze Recovens V400, który posiada klasę “A” efektywności elektrycznej. Jego praca pozwala zredukować koszty ogrzewania budynku o nawet 50%, co ma przełożenie na realne oszczędności na rachunkach. Jednostka została także odpowiednio zaizolowana, dzięki czemu tłumi hałas i zapewnia dodatkowe zachowanie ciepła. Nowoczesna instalacja bazuje na automatyce, która umożliwia użytkownikowi kontrolę pracy systemu poprzez konfigurację trybów użytkownika, harmonogram czasowy czy regulację przepustnicy wymiennika ciepła. Sterowanie odbywa się w prosty i intuicyjny sposób za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD. Rekuperator działa w trybie ciągłym, filtrując oraz dostarczając czyste powietrze przez cały czas trwania pracy urządzenia.

 

Korzystne połączenie

 

Inwestując w oszczędną wentylację, możemy zwiększyć swój pakiet korzyści. W celu uzyskania kolejnych efektów rekuperator Recovens V400 można nabyć również w pakietach z powietrzną pompą ciepła Alezio Evolution oraz pompą woda/powietrze Alezio S V200.

Skuteczność pomp w ogrzewaniu powietrza potwierdza klasa A++. Są one zasilane elektrycznie oraz posiadają 5 lat gwarancji. Takie pakiety to inwestycja, która zapewnia czyste i świeże powietrze, oszczędność pieniędzy oraz energii. To rozwiązanie przyjazne dla zdrowia oraz kieszeni użytkownika, a także środowiska naturalnego.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


rekuperatory.pl

Zobacz także
Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Czym jest program „Czyste powietrze”? Jest to inicjatywa rządowa, której... ¬ więcej...

 
Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Podążając śladem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w asortymencie central... ¬ więcej...

 
NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki Komfovent w Polsce rozpoczęła sprzedaż... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet