Wentylatory łazienkowe SILENT DUAL

aktualizacja: 08-09-2020, 06:00 – artykuł promocyjny


W czasie projektowania i urządzania łazienki powinniśmy zadbać również o wentylację. Nadmiar wilgoci i pary wodnej prowadzi do sytuacji, że powietrze staje się nieświeże. Skutecznym rozwiązaniem problemu jest wykorzystanie wentylatora łazienkowego. To niewielkie urządzenie jest niezastąpione w każdej łazience, w której należałoby wspomagać wymianę wilgotnego powietrza i zachowanie właściwego mikroklimatu. Nowoczesne wnętrza warto wyposażyć w wentylator, który spełni powyższe funkcje i będzie przy tym wyglądał estetycznie, a jego instalacja nie sprawi nam kłopotu. Coraz częściej od instalacji wymagamy również energooszczędnej i cichej, a nawet inteligentnej pracy.  

Firma Venture Industries doskonale rozumie potrzeby rynku i w związku z tym wprowadziła do swojej oferty gamę inteligentnych wentylatorów łazienkowych SILENT DUAL odpowiadających wszystkim powyższym założeniom.

 

Inteligentna praca

 

Wbudowany system dwóch czujników – ruchu i wilgotności automatycznie dostosowuje wydajność urządzenia do panujących warunków otoczenia oraz wymagań wentylacyjnych. Algorytm sterowania daje komfort pracy bez konieczności ingerencji użytkownika. Wykrycie ruchu powoduje automatyczne włączenie się wentylatora, a wzrost wilgotności jest sygnałem do uruchomienia ustawionego trybu pracy, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie najniższego zużycia energii i najniższego poziomu hałasu.

 

Zasada działania

 

Sposób działania wentylatorów SILENT DUAL jest bardzo prosty. W zależności od ustawienia początkowego można wybrać jeden z dwóch trybów pracy – przerywany lub ciągły.

  • W trybie przerywanym wentylator uruchamia się automatycznie po wykryciu powolnego wzrostu wilgotności i zaczyna pracę z prędkością, która jest automatycznie regulowana w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie działa, dopóki poziom wilgotności nie powróci do stanu wyjściowego. Wentylator uruchamia się automatycznie również przy średniej prędkości (75% maksymalnej prędkości) po wykryciu ruchu i kontynuuje pracę przez czas, jaki wcześniej został ustawiony. Możliwe jest ustawienie dwóch okresów czasowych: 2 minuty (w łazienkach o powierzchni mniejszej niż 4 m2) i 15 minut (o powierzchni większej niż 4 m2). Jeśli po upływie ustawionego czasu wentylator nie wykrywa ruchu, a poziom wilgotności jest poniżej progu uruchamiania, wentylator zatrzyma się automatycznie. Natomiast jeśli urządzenie wykryje nagły wzrost wilgotności, rozpocznie pracę z maksymalną prędkością i zachowa ją do momentu, aż poziom wilgotności spadnie poniżej progu uruchomienia.
     
  • Przy pracy w trybie ciągłym różnica polega na tym, że wentylator nie pozostaje początkowo w bezruchu, ale pracuje cały czas (z prędkością przepływu równą 43% maksymalnej prędkości).

 

Urządzenia SILENT DUAL wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które oprócz znakomitej odporności na zarysowania cechuje wysoka estetyka. Uwagę przyciąga również elegancki design i uniwersalna forma wentylatora.
 

Na przednim panelu urządzenia znajduje się miejsce na drugi wlot powietrza, dzięki czemu zoptymalizowano przepływ medium i zwiększono wydajność wentylatora. Obecna w tym miejscu dioda LED sygnalizuje pracę silnika. Wentylatory SILENT DUAL zostały wyposażone w demontowalną klapę zwrotną oraz łopatki kierujące powietrze, co zapewniło wzrost efektywności urządzenia oraz wyeliminowało efekt cofania się powietrza.

 

Łatwy montaż w każdych warunkach

 

Wentylatory z opisywanego typoszeregu są niezwykle proste w montażu (zarówno w pionie, jak i w poziomie). Podłączenia elektrycznego dokonuje się za pomocą zaledwie dwóch przewodów elektrycznych – takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie SILENT DUAL w łazienkach, gdzie na etapie projektu nie zaplanowano trójżyłowej instalacji elektrycznej na potrzeby wentylacji.
 

Większość wentylatorów łazienkowych najczęściej dostępna jest w trzech wielkościach średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego. W przypadku SILENT DUAL nie mogło być inaczej, tu również znajdziemy standardowe wielkości 100, 120 oraz 150 mm, dzięki czemu dopasujemy odpowiedni wentylator nawet do bardzo dużej łazienki.

 

Podwójna korzyść

 

Słowo DUAL oznacza podwójny, co ma przełożenie również w przypadku wentylatora SILENT DUAL – dwa wloty powietrza, dwa czujniki, dwa tryby pracy i dwa przewody zasilające – to wszystko skłąda się na podwójną inteligencję dostępną teraz dla każdego.

Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Premiery Lindab 2021 - nowy agregat TCL Multi Split

Premiery Lindab 2021 - nowy agregat TCL Multi Split

W ramach comiesięcznego cyklu przedstawiającego nowe produkty firma Lindab zaprezentowała... ¬ więcej...

 
Montaż okapu - zalecenia instalacyjne

Montaż okapu - zalecenia instalacyjne

Okapy kuchenne to urządzenia, które na stałe zagościły w naszych kuchniach.... ¬ więcej...

 
Najniższa belka chłodząca na rynku: Lindab Professor XP

Najniższa belka chłodząca na rynku: Lindab Professor XP

Wielofunkcyjne belki chłodzące to alternatywa dla różnorodnych systemów... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet