gorące tematy
tagi

Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC

aktualizacja: 01-09-2020, 07:02 – artykuł promocyjny


Jednym z pomieszczeń, które nie funkcjonuje normalnie bez odpowiedniej wentylacji, jest kuchnia. Proces odprowadzenia zanieczyszczeń, pary wodnej i zapachów nabiera szczególnego znaczenia, jeżeli mamy do czynienia z profesjonalną kuchnią w lokalu gastronomicznym.

Venture Industries Wentylatory promieniowe


W tego typu pomieszczeniach wentylacja powinna być realizowana dwutorowo:

  • jako wentylacja ogólna oraz
  • odciąg z okapu, czyli wentylacja procesowa.


Na potrzeby tej ostatniej firma Venture Industries rozpoczęła produkcję urządzeń z typoszeregu KEF.


Serie KEF i KEF/EC zapewniają utrzymanie odpowiedniego poziomu i jakości wentylacji w odciągach kuchennych oraz w okapach małych punktów gastronomicznych.


Aby spełnić wymagania profesjonalnych kuchni, urządzenia przystosowane są do pracy w trybie ciągłym w temperaturze medium do +120oC. W płycie bocznej zamontowany został specjalny drenaż w celu odprowadzania nadmiaru tłuszczu pozostałego i zebranego w obudowie wentylatora.


Wentylatory napędzane bezpośrednio przez asynchroniczne silniki trójfazowe zasilane 230/400V, 50Hz oraz jednofazowe 230V, 50Hz. Wersja EC wyposażona została w wysoko wydajne silniki elektronicznie komutowane trójfazowe zasilane 400V, 50/60Hz oraz jednofazowe 230V, 50/60Hz.

Wentylator promieniowyWentylatory promieniowe


Kluczowym elementem zapewniającym ruch powietrza jest wirnik, który w modelach od 160 do 280 posiada łopatki pochylone do przodu typu F zgrzewane z blachy galwanizowanej stalowej. Natomiast w modelach 315 i 355 wirniki mają łopatki pochyle do tyłu wykonane z blachy aluminiowej. W każdym przypadku ich dobór był podyktowany dążeniem do osiągnięcia minimalnego hałasu i możliwie najwyższej sprawności, a jednocześnie użyto materiałów niekorodujących i odpornych na działanie wysokiej wilgoci, temperatury i oparów tłuszczu – tym samym łatwe w utrzymaniu.


Wysokosprawne silniki w klasie IE3 lub EC wraz z wirnikami zamontowane zostały na uchylnych drzwiach pozwalających na bardzo łatwy dostęp serwisowy. Dodatkowo silnik został zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych osłoną wykonaną ze stali cynkowanej, a jednocześnie zapewniającą odpowiednie chłodzenie dla napędu.


Mając na uwadze, jak kluczowym aspektem takiego urządzenia jest cicha praca oraz bezpieczeństwo i trwałość, obudowy również zostały wykonane ze stali cynkowanej i wyłożone od wewnątrz matą izolującą akustycznie i termicznie w klasie odporności ogniowej A1, a grubość wypełnienia – 50 mm.  Warto wspomnieć, że wszystkie powierzchnie cynkowane pozwalają na kategoryzację urządzenia w grupie korozyjności C3.


Króciec ssawny, który łączy urządzenie z okapem, jak i tłoczony do wyrzutu, zostały wykonane jako nyple wyposażone w uszczelki, umożliwiając w ten sposób łatwy, a przede wszystkim gwarantujący szczelny montaż instalacji wentylacyjnej.


Wentylatory serii KEF w standardzie posiadają przemienne stopy montażowe, umożliwiające montaż urządzenia w pozycji pionowej i poziomej, a w standardzie stopy posiadają wibroizolatory.

Zakres oferowanych urządzeń KEF/KEF-EC umożliwia pracę w zakresie od 800m3/h do 5100m3/h, co odpowiada okapom o obwodzie od 0,52 m do 3,4 m, przy założeniu prędkości powietrza między okapem a płaszczyzną, z której wydobywają się zanieczyszczenia równej 0,2 m/s. Ponadto warto zauważyć, że są istotną alternatywą dla wentylatorów dachowych.


Venture Industries to producent, mający fabrykę w Polsce, dlatego może dostarczyć urządzenie w wariancie innym niż katalogowe. Począwszy od wersji ze stali nierdzewnej, a skończywszy na wersjach malowanych w technice proszkowej w kolorze dopasowanym do wymogów architektury, czy koloru elewacji.

Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomość


rekuperatory.pl

Zobacz także
Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0

Czym jest program „Czyste powietrze”? Jest to inicjatywa rządowa, której... ¬ więcej...

 
Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Wentylatory dachowe VKVz EC i VKHz EC

Podążając śladem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w asortymencie central... ¬ więcej...

 
NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

NOWY Komfovent Domekt R 450 V. Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki Komfovent w Polsce rozpoczęła sprzedaż... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet