gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Skuteczna ochrona instalacji przed zanieczyszczeniami

aktualizacja: 27-08-2020, 10:45 – artykuł promocyjny


Z uwagi na różnorodne materiały i nie zawsze dobrą jakość wody, instalacje są nieustannie narażone na obecność zanieczyszczeń, które mogą spowodować poważne uszkodzenia ich elementów. Im starsza jest instalacja, tym bardziej narażona na takie problemy. Jednak również w nowych instalacjach, jeżeli zostały nieodpowiednio zakonserwowane lub zabezpieczone, można spotkać się z zanieczyszczeniami. Aby móc się przed nimi uchronić, należy stosować separatory zanieczyszczeń. W ofercie AFRISO pojawił się nowy model takiego separatora – kompaktowy, magnetyczny separator zanieczyszczeń ADS 110.

Separator zanieczyszczeńSeparator służy do ciągłego usuwania zanieczyszczeń stałych, chroniąc przed nimi całą instalację. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w ADS 110 urządzenie oddziela oraz eliminuje cząstki metaliczne zawieszone w czynniku grzewczym. Wskutek tego wydłuża się żywotność kotła i innych komponentów instalacji.


Separator ADS 110


Separator ADS 110 to niejako rozwiązanie „2 w 1”, bo zabezpiecza instalację przez podwójny system filtracji – mechaniczny i magnetyczny. Za filtrację mechaniczną odpowiada wykonana ze stali nierdzewnej siatka filtracyjna, która wychwytuje wszystkie zanieczyszczenia większe niż 0,8 mm.


Filtracja magnetyczna zachodzi za pomocą silnego, wyjmowanego magnesu o dużej powierzchni i sile przyciągania 12 000 GS. Magnes przyciąga do siebie cząstki rdzy i opiłki metali, blokując ich dalsze rozprzestrzenianie się po instalacji.

Korpus separatora ADS 110
 

Korpus separatora ADS 110 wykonany jest z poliamidu PA66. To wytrzymały, przetestowany materiał charakteryzujący się dużą odpornością na starzenie termiczne. Nie ulega też korozji, dlatego urządzenie sprawdzi się zarówno w instalacjach grzewczych, jak i chłodniczych.


Atutem separatora są uniwersalne przyłącza, które umożliwiają jego montaż na odcinkach rur poziomych, pionowych i w pozycji kątowej 90°. Dzięki kompaktowym rozmiarom ADS 110 można zamontować go bezpośrednio pod wiszącym źródłem ciepła – na przykład kotłem gazowym.

Pozycje montażowe separatora ADS 110Przezroczysty osadnik separatora ułatwia sprawdzanie jego stanu. Sam ADS 110 jest prosty w konserwacji: wystarczy zamknąć zawory odcinające przed i za separatorem, wykręcić osadnik, magnes i siatkę, a całość przepłukać pod bieżącą wodą.


Podsumowując: separator ADS 110 od AFRISO to kompaktowe, pasujące do większości instalacji urządzenie. Łatwe w konserwacji i niezawodne, w podwójny sposób chroniące instalację przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami.


Więcej szczegółów na temat nowego separatora ADS 110 znajdziecie na stronie https://afriso.pl/aktualnosci/2020-08-14-nowosc-w-ofercie-afriso-kompaktowy-magnetyczny-separator-zanieczyszczen-ads-110

Kontakt w sprawie produktów:

AFRISO sp. z o.o.
tel. 32 330 33 55
www: www.afriso.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet