gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 Hewalex  

Buderus   Werit

Galmet    logo Stiebel Eltron

NTS Energy De Dietrich

    Immergas

  Solsum

znajdź fachowca

Hewalex - patron sekcji


Dofinansowania dla domowych instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła w roku 2020

aktualizacja: 27-08-2020, 07:20 – artykuł promocyjny


Szybki przyrost ilości montowanych w naszym kraju domowych instalacji fotowoltaicznych to efekt ogólnopolskiego programu dotacji Mój Prąd, który zapewnia zwrot 5000 zł dla każdej instalacji od 2 do 10 kWp. Warto podkreślić, że dotacja nie podlega opodatkowaniu, a wszelkie formalności zostały uproszczone. Dla jeszcze większych oszczędności możemy nadal skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej dającej kolejne 17-32% kosztów poniesionych na zakup instalacji fotowoltaicznej, które można odliczyć od podatku. Nowoczesne instalacje wykorzystują coraz bardziej wydajne technologie jak na przykład PERT, MWT, które poprawiają parametry pracy i zwiększają uzysk. Inwestor może liczyć także na szybszy zwrot poniesionych nakładów, gdyż wytrzymałość modułów jest wyraźnie coraz wyższa.

Solsum instalacja fotowoltaiczna


W latach 2018-2020 w Polsce przybyło ponad 100 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych!

 

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła – sposób na domowe rachunki niższe o 90%?

 

Montaż instalacji fotowoltaicznej ma za zadanie zmniejszyć domowe rachunki za prąd. Nakład na samą instalację to wydatek, który powinien się nam zwrócić w przeciągu 6-8 lat w zależności od mocy instalacji oraz rodzaju dachu i warunków w naszym regionie. Przy wykorzystaniu środków z dotacji okres ten skraca się nam, a warto zaznaczyć, że wydajność modułów określana jest na 25 lat, w związku z czym możemy spodziewać się kolejnych lat ze znacznymi oszczędnościami w domowym budżecie.

Solsum instalacja fotowoltaiczna


 

Mój Prąd

Nabór wniosków jest prowadzony do grudnia 2020 lub do wyczerpania alokacji. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem, aktualnie wypłacono już dotacje dla ponad 47 tysięcy domowych instalacji fotowoltaicznych, dlatego nie warto odkładać decyzji, ponieważ pula za kilka miesięcy może się wyczerpać. Do programu Mój Prąd zachęca Małgorzata Kożuchowska:

 

Kompleksową obsługę od doboru instalacji poprzez realizację i wszelkie formalności z operatorem i dofinansowaniem realizuje nowosądecka firma SOLSUM dostawca fotowoltaiki, pomp ciepła czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Dodatkowo w ofercie SOLSUM dostępny jest także kredyt preferencyjny koszt 0,35% na sfinansowanie fotowoltaiki, pomp ciepła, dzięki czemu możemy zamiast rachunku za prąd do operatora płacić niską ratę, a po kilku latach instalacja się spłaci.

Solsum instalacja fotowoltaiczna


Podsumowując: Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej możemy obniżyć roczny rachunek za prąd o 90% a także skorzystać z dotacji i kredytu na zakup instalacji.


Dotacje na pompy ciepła


Drugim źródłem finansowania jest program Czyste powietrze, który od połowy 2020 roku został uproszczony, a dotacje zwiększone, przez co ma być jeszcze efektywniej rozdzielany. W ramach działań objętych tym programem możemy starać się o dofinansowanie na wymianę starego źródła ogrzewania na tanie w eksploatacji i obojętne dla środowiska np. pompę ciepła.

Wysokiej jakości pompa ciepła typu powietrze-woda zapewnia centralne ogrzewanie w domu modernizowanym i nowo budowanym oraz CWU znacznie taniej niż kocioł na węgiel, pelet czy gaz, dlatego jest już montowana, w co 4 nowym domu.


Dodatkowo możemy połączyć obie instalacje czyli pompę ciepła i fotowoltaikę, aby obniżyć zarówno rachunki za prąd jak i ogrzewanie.

 

Solsum instalacja fotowoltaiczna

Fotowoltaika i pompa ciepła dostarczają prąd oraz ogrzewają całą siedzibę SOLSUM, czyli pomieszczenia biurowe i halę produkcyjną wraz z laboratorium, a także służbowe samochody elektryczne. Firma nie mówi tylko o potrzebie montażu tego typu rozwiązań, ale korzysta z nich na co dzień.

Kontakt w sprawie produktów:

SOLSUM Sp. z o.o.
tel. +48 18 540 91 40
www: www.solsum.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Modułowe przejścia komunikacyjne i podesty dachowe

Modułowe przejścia komunikacyjne i podesty dachowe

Dach w nowoczesnych budynkach to płaska przestrzeń dedykowana do posadowienia maszyn... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie a nowe standardy WT 2021

Ogrzewanie a nowe standardy WT 2021

WT 2021 to przepisy, którym będą podlegać wszystkie budynki powstające od... ¬ więcej...

 
Etapy montażu paneli fotowoltaicznych na dachu

Etapy montażu paneli fotowoltaicznych na dachu

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien być przemyślany, tak aby ogniwa pracowały... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet