www.centrumklima.pl


Ekskluzywne nawiewniki gipsowe w ofercie Klimaoprema Polska

aktualizacja: 25-08-2020, 07:45 – artykuł promocyjny


Podstawowym zadaniem systemu wentylacji w każdym budynku jest skuteczna wymiana powietrza, w którym należy zapewnić właściwy przepływ strumienia z pomieszczeń czystych do brudnych i na zewnątrz. Bez wentylacji nie da się funkcjonować, dlatego ta instalacja musi być obecna w domach oraz lokalach przeznaczonych do przebywania ludzi. Jak się okazuje, wentylacja może mieć także wymiar nieco bardziej dekoracyjny — elementy ją budujące są obecne w pomieszczeniach, a ich wygląd wcale nie musi być nudny i niepasujący do danego wnętrza. W ofercie marki Klimaoprema dostępne są dekoracyjne nawiewniki wykonane z gipsu, które prezentują się wyjątkowo elegancko i są prawdziwą ozdobą.

 

Czym właściwie jest wentylacja?


Jak już wspomniano, wentylacja odpowiada za wymianę powietrza. Jest to proces ciągły, który polega na doprowadzeniu do pomieszczeń świeżego powietrza oraz usuwaniu zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu wewnątrz na zewnątrz. Jeśli powietrze w pomieszczeniach nie podlega wentylacji, jego jakość znacznie spada, co powoduje wzrost wilgotności, pojawianie się grzybów, odór, a także finalnie dyskomfort domowników i nierzadko problemy ze zdrowiem.

Ekskluzywne nawiewniki gipsowe w ofercie Klimaoprema Polska

 

Nawiewniki gipsowe do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeń

 

Istnieje wiele różnych rozwiązań do wentylacji powietrza wewnątrz domu, jedne mniej skuteczne, inne bardziej. Nawiewniki gipsowe do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeńDzisiaj omówimy najpraktyczniejsze rozwiązanie do naturalnej wentylacji pomieszczeń…niezwykle efektywne, proste w montażu i utrzymaniu, a także elegancko wyglądające – gipsowe nawiewniki do wentylacji powietrza wewnątrz pomieszczeń.


Nawiewniki działają na zasadzie wentylacji naturalnej i przeznaczone są do instalacji w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną. Można je zamontować na ścianie, na suficie lub przy oknie. Gipsowe nawiewniki gwarantują elegancki i luksusowy wygląd pomieszczeń i znakomicie dopasowują się do ścian. Można je również pomalować w odpowiednim kolorze, aby stały się zupełnie niewidoczne i nie wyróżniały się w pomieszczeniu.

 

Skutki braku wentylacji w pomieszczeniach

 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, odpowiednia wentylacja to podstawa we wszystkich wnętrzach. Szczególnie osoby, które posiadają w domu zwierzęta, jak psy, czy koty, powinny zwrócić na to uwagę. Brak przepływu powietrza i odpowiedniej cyrkulacji sprawia, że oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. W efekcie może to spowodować dyskomfort i problemy ze zdrowiem, jak alergie, trudności z oddychaniem, czy migreny. Jeśli w pomieszczeniu zamkniętym nie jest zainstalowana wentylacja, zwiększona wilgotność powietrza wywoła pojawienie się grzybów i pleśni. Poza kwestią estetyczną i koniecznością renowacji i odświeżenia ścian, grzyby i pleśń w domu są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia naszego układu oddechowego.

 

Jak działa naturalna wentylacji nawiewnikami?

 

Nawiewniki powietrza, czyli naturalne rozwiązanie wentylacyjne, działają na zasadzie wymiany powietrza o różnej Jak działa naturalna wentylacji nawiewnikami?gęstości. Dlaczego tak się dzieje? Powietrze wewnątrz budynku, w pomieszczeniach zamkniętych, będzie miało inną temperaturę niż to na zewnątrz lub w innym pomieszczeniu w domu. Oferowane przez nas nawiewniki gipsowe pozwalają więc na stały nawiew i wywiew powietrza w naturalny sposób, bez stosowania elektroniki i zużywania prądu. Ruch powietrza między pomieszczeniami w domu porusza się z dolnych części budynku (parterowych), do górnych (znajdujących się na piętrze). Kiedy na zewnątrz temperatura jest wyższa niż w budynku, występuje proces nawiewania powietrza z zewnątrz. Jeśli z kolei na zewnątrz temperatura jest niższa, dochodzi do wywiewania powietrza z budynku. Taki sposób wentylacji można regulować ręcznie.

 

Nawiewniki gipsowe – gdzie je zainstalować?

 

Eleganckie i luksusowo wyglądające nawiewniki gipsowe mogą być zainstalowane w dowolnym pomieszczeniu. Nowoczesny i neutralny design sprawia, że nie rzucają się w oczy i znakomicie dopasowują się do ścian i całych pomieszczeń.


Z reguły wentylacja jest szczególnie potrzebna w pomieszczeniach, w których nie ma zainstalowanych okien. W takich miejscach prawidłowa wentylacja powietrza jest niemal niemożliwa. Przykładem takiego pomieszczenia jest na przykład garderoba lub spiżarnia. Nawiewniki zaleca się zainstalować też w kuchni, toalecie, sypialni.
Ważne: Należy pamiętać, aby nawiewniki odpowiednio często czyścić. Zgromadzone na nich zanieczyszczenia i bakterie mogą zanieczyszczać powietrze mimo procesu wentylacji.

Jak działa naturalna wentylacji nawiewnikami?

 

Kiedy instalować nawiewniki powietrza?

 

Z roku na rok przepisy prawne wprowadzają więcej obostrzeń i nakazów dotyczących wentylacji pomieszczeń. Kiedy instalować nawiewniki powietrza?Wygląda na to, że w niedługim czasie instalacja rozwiązań wentylacyjnych będzie obowiązkowa. Przed laty, kiedy budynki nie były tak szczelne jak obecnie, nie istniała konieczność instalowania dodatkowych systemów wentylacyjnych wewnątrz pomieszczeń. Nieszczelne okna, drzwi, a także szpary w ścianach budynków, w dachu i podłodze, pozwalały na stałą wymianę powietrza. Aktualnie budynki wykonywane są jak najszczelniej ze względu na oszczędność. Im szczelniejsza izolacja budynku, drzwi i okien, tym mniej kosztów związanych z ogrzewaniem. Jednocześnie, znacznie pogarsza to jakość powietrza w domu.

 

Rodzaje nawiewników gipsowych do wentylacji powietrza

 

  • Kratki gipsowe ART

Kratki gipsowe ARTKratki gipsowe ART to eleganckie i luksusowo wyglądające nawiewniki, które znakomicie pasują do salonów, sypialni i innych głównych pomieszczeń w domu. Bardzo efektownie będą prezentować się przy kominkach. Kratki gipsowe ART wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Można je malować i dostosowywać do koloru ścian i wystroju pomieszczenia. Są niezwykle proste w montażu i łatwo można je czyścić.

 

  • Nawiewniki gipsowe ukryte SIDE

Nawiewniki gipsowe ukryte SIDENawiewniki gipsowe ukryte SIDE, podobnie jak kratki gipsowe ART, wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Charakteryzują się prostym designem i elegancką konstrukcją, co sprawia, że sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu. Można je stosować w systemach rekuperacji, a także w systemach klimatyzacyjnych. Ich unikalna konstrukcja zapewnia rozdział powietrza na powierzchni sufitu, na którym są zamontowane. Po ich instalacji można manualnie sterować kierunkiem przepływu powietrza. Dostępne są w różnych kształtach: okrągłe, kwadratowe lub w dowolnym, wybranym przez klienta kształcie. Podobnie jak w przypadku kratek gipsowych, nawiewniki można dowolnie komponować i dopasowywać do wystroju wnętrza przez malowanie i dekoracje.

 

  • Nawiewniki szczelinowe gipsowe LINE

Nawiewniki szczelinowe gipsowe LINENawiewniki szczelinowe LINE, wykonane z wysokiej jakości masy gipsowej, stanowią idealne dopełnienie do każdego pomieszczenia. Można je dowolnie dostosowywać do wystroju wnętrz. To klient decyduje o ich kształcie, wymiarach i wykończeniu. Niezwykle elegancka konstrukcja i prosty design sprawiają, że prezentują się one efektownie i nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Nawiewniki szczelinowe mogą nawiewać i wywiewać ogromne ilości powietrza. Występują w dwóch szerokościach: 12mm i 18 mm (1-szczelinowe, 2-szczelinowe i 3-szczelinowe).

 

  • Nawiewniki gipsowe okrągłe Circle

     Nawiewniki gipsowe okrągłe CircleNawiewniki gipsowe okrągłe Circle to znakomite rozwiązanie wentylacyjne dla każdego pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się zarówno do nawiewu jak i wywiewu powietrza. Nawiewniki gipsowe okrągłe montowane są na suficie i dostępne są z różnej wielkości króćcami przyłączeniowymi. Nawiewniki Circle są niezwykle łatwe w montażu i konserwacji. Podobnie jak pozostałe, wspomniane powyżej nawiewniki gipsowe, nawiewniki Circle mogą być dowolnie dopasowywane do wnętrza i pomalowane w kolorze sufitu.

 

  • Nawiewniki gipsowe kwadratowe Square

Nawiewniki gipsowe kwadratowe SquareOstatnie nawiewniki, nawiewniki gipsowe Square, znakomicie sprawdzą się do nowoczesnych i eleganckich wnętrz. Kwadratowa konstrukcja świetnie podkreśla kształty pomieszczeń. Nawiewniki Square wykonane są z wysokiej jakości masy gipsowej. Można je malować i dopasowywać do wystroju wnętrz. Instalowane nawiewniki są bardzo łatwe w montażu i konserwacji. Podobnie jak poprzednia pozycja, nawiewniki gipsowe kwadratowe Square dostępne są z różnej wielkości króćcami przyłączeniowymi.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Klimaoprema Polska Sp. z o.o.
tel. 23 692 07 47
www: airidea.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

Systemy dezynfekcji powietrza dla budynków publicznych

W warunkach domowych o lepszą jakość powietrza możemy zadbać za pomocą oczyszczacza... ¬ więcej...

 
Popraw klimat w swoim domu

Popraw klimat w swoim domu

Każdego roku w naszym kraju powstaje kilkadziesiąt tysięcy domów jednorodzinnych.... ¬ więcej...

 
Ekskluzywne nawiewniki gipsowe w ofercie Klimaoprema Polska

Ekskluzywne nawiewniki gipsowe w ofercie Klimaoprema Polska

Podstawowym zadaniem systemu wentylacji w każdym budynku jest skuteczna wymiana powietrza,... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet