gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Miloo Electronics    iValo

Aurora Technika Świetlna

Regiolux

Soled    Karlik

 APM MORKOM     SmartLight

znajdź fachowca

oświetlenie przemysłowe i komercyjne Miloo Electronics


Apetyczne oświetlenie - czyli jak prezentować świeżą żywność? Systemy PACO i CAMELEON od ES-SYSTEM

aktualizacja: 27-08-2020, 07:17 – artykuł promocyjny


Światło i kolory to doskonałe narzędzia do wykorzystania w sklepach spożywczych. Dzięki nim możemy wpływać na odczucia klientów i kreować ich wrażenia. Dawniej sprzedawcy stosowali kolorowe parasole na stoiskach z owocami czy barwione na różowo szybki w ladach z mięsem, by zachęcić klientów do kupna. Dzisiaj ES-SYSTEM proponuje bardziej nowoczesne metody na osiągnięcie podobnych efektów – systemy oświetleniowe PACO i CAMELEON.

Apetyczne oświetlenie - czyli jak prezentować świeżą żywność?

 

Światło kreujące pozytywne wrażenia

 

Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać potencjał światła, oświetlenie ogólne sklepu warto uzupełnić dobrze przemyślanym oświetleniem akcentującym, zwłaszcza w strefach wydzielonych na świeżą żywność. Odpowiednie wyróżnienie owoców, warzyw, mięsa czy pieczywa pomaga przyciągnąć uwagę klientów. Pamiętajmy jednak, że każde stoisko wymaga nieco innego podejścia.

Oprawa CAMELEON MIDI

Oprawa CAMELEON MIDI

Właściwe dopasowanie natężenia i barwy światła podkreśla naturalne kolory produktów i sprawia, że wizualnie dłużej zachowują świeżość. To z kolei decyduje o ocenie jakości towaru, a w konsekwencji o jego zakupie. Jak w takim razie prawidłowo dobrać oświetlenie do typu produktów? ES-SYSTEM posiada w swojej ofercie downlighty CAMELEON MIDI i naświetlacze PACO MIDI z aż pięcioma różnymi rodzajami ledów specjalnych. Tak szeroki wybór pozwala na dostosowanie barwy światła do każdego stoiska.

Oprawa PACO MIDI

Oprawa PACO MIDI

 

Kuszące pieczywo

 

Chyba nikt nie potrafi oprzeć się wizji jeszcze ciepłych i chrupiących bułek. Pogłębienie ich złocistego koloru tworzy wrażenie pieczywa „prosto z pieca”. Taki efekt uzyskać można dzięki zastosowaniu bardzo ciepłej barwy białej, wręcz żółtej - o temperaturze barwowej między  2600 a 2800 K.

 

Świeże czerwone mięso i wędliny

 

Barwa światła ma szczególne znaczenie przy oświetleniu mięsa i wędlin, gdzie świeżość to podstawowy parametr zachęcający do zakupu. Wyroby mięsne najlepiej eksponuje ciepłe światło o delikatnej czerwonej barwie.

 

Apetyczne mięso marmurkowe

 

W rodzinie mięs wyjątek stanowi mięso marmurkowe, które najlepiej prezentuje się w zimniejszym świetle o zabarwieniu różowym. Taki dobór oświetlenia wzmacnia kontrast kolorów i niweluje żółtawy ton tłuszczu, a tym samym podkreśla świeżość produktu.

Temperatury barwowe oświetlenia dostosowane do produktów

Temperatury barwowe oświetlenia dostosowane do produktów

 

Ryby i owoce morza „prosto z wody”

 

O wizualnej świeżości ryb decydują chłodny wygląd i błyszczące łuski. To one sugerują, że produkt został przed chwilą złowiony i wyłożony prosto z kutra rybackiego. Podobny efekt można osiągnąć, oświetlając owoce morza światłem lekko błękitnym, czyli o temperaturze barwowej około 6500 K.

 

Soczyste owoce i warzywa

 

Świeże warzywa i owoce to synonimy zdrowia. Kupujący zwraca zatem uwagę na ich wygląd właśnie pod tym względem. Światło o zabarwieniu czerwonym sprawi, że będą wyglądały na niedawno zerwane, chrupiące i pełne wartościowych witamin.

 

Barwy w naturalnym wydaniu

 

Wskaźnik oddawania barw

Wskaźnik oddawania barw

Aby zachęcić klienta do kupna świeżych produktów spożywczych, musimy zadbać również o to, by ich barwy były odbierane w jak najkorzystniejszy sposób. Dlatego przy wyborze oświetlenia akcentującego należy pamiętać także o innym bardzo ważnym czynniku, czyli wskaźniku oddawania barw (CRI). Im wyższa wartość tego parametru, tym bardziej naturalnie oświetlany przedmiot się prezentuje.


Oprawy CAMELEON MIDI oraz PACO MIDI dostępne w wersji z odwzorowaniem barw na poziomie CRI>97 zapewniają doskonałe warunki do ekspozycji kolorowej żywności. Dzięki nowoczesnej technologii SunLike, która doskonale odwzorowuje widmo światła słonecznego, oprawy spełnią nawet najwyższe wymagania.


Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach oświetleniowych na www.essystem.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

ES-SYSTEM
tel. +48 12 656 36 33, +48 12 295 80 00
www: www.essystem.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
XENRE XL - wyprodukowana w Finlandii oprawa LED do wysokich przestrzeni i ekstremalnych temperatur otoczenia

XENRE XL - wyprodukowana w Finlandii oprawa LED do wysokich przestrzeni i ekstremalnych temperatur otoczenia

Oprawa XENRE typu highbay to idealne rozwiązanie do wysokich przestrzeni przemysłowych,... ¬ więcej...

 
Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2

Sterylis - polskie urządzenie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2

Drobnoustroje można dezaktywować na różne sposoby, jedną ze sprawdzonych... ¬ więcej...

 
Oświetlenie dezynfekcyjne - poradnik instalacyjny

Oświetlenie dezynfekcyjne - poradnik instalacyjny

Oprawy ze świetlówkami UV-C stosowane są obecnie jako jedna z najszybszych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet