Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Klimor EVO SMART SOLUTION - szerokie możliwości w zwartej zabudowie

aktualizacja: 20-08-2020, 09:50 – artykuł promocyjny


Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników różnych sektorów to konieczność rynku HVACR. W ten trend idealnie wpisuje się wprowadzony na rynek typoszereg Klimor EVO. Oprócz nowych możliwości doboru Efektywnych, Wszechstronnych i Optymalnych pod względem kosztów zakupu i eksploatacji urządzeń, zyskujemy zwartą konstrukcję oraz realizację szerokiego zakresu obróbki powietrza w budynkach. Centrale są gotowe do pracy zaraz po ich instalacji w trybie „plug & play”*. Odpowiedzią na te potrzeby są rozwiązania z grupy EVO SMART SOLUTION.

 

 

EVO-S COMPACT

 

To maksymalna sprawność i minimalne opory przepływu wymienników odzysku ciepła uzyskane dzięki optymalnie dobranym wymiarom poszczególnych wielkości.

 

11 wielkości optymalne dla przepływów od 500 – 16.900m3/h

 

COMPACT o wzorcowej konfiguracji z wentylatorami nawiewnymi i wywiewnymi umieszczonymi za wymiennikiem odzysku ciepła, pozwala uzyskać zrównoważony rozkład ciśnień w sekcji odzysku ciepła, ogranicza niepożądaną recyrkulację i zapewnienia skuteczną wymianę powietrza na świeże. Rozwiązanie szczególnie istotne w centralach z regeneratorem obrotowym.


Wyposażenie COMPACT obejmuje funkcje standardowej wentylacji nawiewno-wywiewnej, zabudowane w zwartej konstrukcji:

 • Filtry kasetowe, kieszeniowe lub mini-pleat w klasach ePM1, ePM2,5, ePM10
 • Regenerator obrotowy lub Rekuperator krzyżowo – przeciwprądowy
 • Wentylatory EC o wysokiej sprawności napędów i szerokim zakresie regulacji, przystosowanie do współpracy z regulacją stałej wydajności CAV lub stałego ciśnienia VAV
 • Nagrzewnica wodna lub elektrycznaWyposażenie PERYFERYJNE stanowi uzupełnienie jednostki centralnej o funkcje dodatkowe, zabudowane w tym samym standardzie obudowy:

 • Rewersyjne chłodnice wodne lub bezpośredniego odparowania, z odkraplaczem i trójspadową tacą ociekową ze stali nierdzewnej AISI 304
 • Tłumiki z możliwością wyboru skuteczności tłumienia
 • Filtry wtórne, kieszeniowe lub mini-pleat w klasach ePM1, ePM2,5, ePM10

 

Regenerator obrotowy ze śluzą płuczącą w połączeniu z przeciwstawną konfiguracją wentylatorów minimalizuje recyrkulację powietrza wywiewanegoi zapewnia skuteczność wymiany powietrza na świeże.

Rekuperator krzyżowo – przeciwprądowy z krzyżowym przeciwbieżnym lub równoległym współbieżnym przepływem powietrza wyposażony w 100% by-pass, umożliwiającyrealizację funkcji free-cooling.

To typoszereg podwieszanych central wentylacyjno – klimatyzacyjnych o wysokości do 355 mm, z równoległym lub krzyżowym przepływem powietrza w sekcji odzysku ciepła.

 

3 wielkości optymalne dla przepływów od 500 – 2.450m3/h

 

100% by-pass umożliwia odcięcie rekuperatora z przepływu powietrza w okresie przejściowym i w celu realizacji free-cooling

 
Wyposażenie COMPACT obejmuje funkcje standardowej wentylacji nawiewno-wywiewnej, zabudowane w zwartej konstrukcji:

 • Filtry kasetowelub mini-pleat w klasach ePM1, ePM2,5, ePM10
 • Rekuperator krzyżowo – przeciwprądowy o krzyżowym lub równoległym przepływie powietrza
 • Wentylatory EC o wysokiej sprawności napędów i szerokim zakresie regulacji
 • Nagrzewnica wodna lub elektryczna


 

Wyposażenie PERYFERYJNE stanowi uzupełnienie jednostki centralnej o funkcje dodatkowe, zabudowane w tym samym standardzie obudowy:

 • Chłodnice wodne lub bezpośredniego odparowania, z odkraplaczem i tacą ociekową ze stali nierdzewnej AISI 304
 • Tłumiki
 • Filtry wtórne kieszeniowe w klasach ePM1, ePM2,5, ePM10

Rekuperator krzyżowo – przeciwprądowy z krzyżowym lub równoległym przepływem powietrza, wyposażony 100% by-pass, umożliwiający realizację funkcji free-cooling.

To typoszereg kompletnych urządzeń bezkanałowych, realizujących wymianę powietrza, dostawę ciepła i chłodu w obiektach wielkokubaturowych.

 

2 wielkości zaprojektowane dla przepływów od 3.750 – 9.200m3/h

 

Chłodnica rewersyjna zabudowana w zewnętrznej, nad stropowej części jednostki ułatwia bezpośrednie podłączenie do agregatu skraplającego lub wody lodowej, a pionowe ustawienie wymiennika i odkraplacza na trójspadowej tacy ociekowej porządkuje odpływ kondensatu podczas eksploatacji.

Nagrzewnica zabudowana w wewnętrznej, podstropowej części pozostaje mniej narażona na zamarznięcie, a wykorzystanie przez automatykę fabrycznie zamontowanej kapilary no-frost ogranicza to ryzyko do minimum.


Wyposażenie obejmuje funkcje standardowej wentylacji nawiewno-wywiewnej, zabudowane w zwartej konstrukcji:

 • Filtry mini-pleat w klasach ePM1, ePM2,5, ePM10
 • Rekuperator krzyżowo – przeciwprądowy
 • Wentylatory EC o wysokiej sprawności napędów i szerokim zakresie regulacji, przystosowanie do współpracy z regulacją stałej wydajności CAV lub stałego ciśnienia VAV
 • Nagrzewnica wodna
 • Rewersyjne chłodnice wodne lub bezpośredniego odparowania, z odkraplaczem

 

Automatyka „plug &play”

 

Automatyka „plug &play” zabudowana i okablowana wewnątrz jednostki centralnej*) w wariantach dla wszystkich dostępnych konfiguracji wyposażenia. Wizualizacja i zarządzenie pracą centrali możliwe przez intuicyjny panel dotykowy HMI Touch, dostępny w rozmiarze 4,3” i 7,0” i przeglądarkę internetową**)

Konfiguracja wielkości i podzespołów na podstawie oczekiwanych parametrów hydraulicznych, termodynamicznych i jakości powietrza realizowany w autorskim programie doboru Klimor Air Designer pod indywidualne potrzeby projektu.

*) Rozwiązanie „plug&play” dostępne dla central COMPACT. Nie obejmuje okablowania zaworów regulacyjnych nagrzewnic i chłodnic. W przypadku opcji centrali z nagrzewnicą elektryczną rozdzielnica sterująca nagrzewnicy montowana jest na zewnątrz urządzenia.

**) Po wcześniejszym podłączeniu do sieci Internet

Kontakt w sprawie produktów:

Klimor Sp. z o.o.
tel. (58) 783 99 99
www: www.klimor.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku? Już wkrótce nowość od Komfovent!

Prawdopodobnie najlepszy rekuperator na rynku? Już wkrótce nowość od Komfovent!

Rok 2020 to zdecydowanie rok nowości w Komfovent, którego generalnym dystrybutorem... ¬ więcej...

 
Zaawansowana filtracja powietrza nawiewanego z oczyszczem ALPHAclear

Zaawansowana filtracja powietrza nawiewanego z oczyszczem ALPHAclear

System wentylacji mechanicznej zwanej rekuperacją daje możliwość zaawansowanego... ¬ więcej...

 
Zadbaj o czyste i świeże powietrze w domu - ale bezpiecznie!

Zadbaj o czyste i świeże powietrze w domu - ale bezpiecznie!

Ostatnie wydarzenia motywują do poszukiwania sposobów na skuteczną dezynfekcję... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet