zwiń

gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC

aktualizacja: 29-07-2020, 08:27 – artykuł promocyjny


Wykorzystanie zbiornika magazynującego wodę grzewczą jest dobrą praktyką w tworzeniu nowoczesnych, wydajnych i ekologicznych instalacji grzewczych z pompami ciepła. Optymalnym wyborem dla tego typu systemów, jest zbiornik łączący funkcje wymiennika i bufora ciepła w jednej obudowie.

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC

Firma Kospel wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła na rynek zasobnik kombinowany SWVPC. To model przeznaczony do współpracy z pompami ciepła, który pozwala na optymalne wykorzystanie zgromadzonej energii.

 

Kospel SWVPC – zbiornik buforowy idealny do pompy ciepła

 

Zbiornik SWVPC wyróżnia duża pojemność, która wynosi 308 litrów. Wymiennik ciepłej wody użytkowej ma pojemność 201 litrów, natomiast bufor ciepła - 107 litrów. Odpowiednia pojemność zbiornika wpływa na komfort użytkowania instalacji, zapewniając dostęp do potrzebnej ilości ciepłej wody.


Moc wymiennika wynosi 22kW przy parametrach 55/10/45ºC (temperatura: wody grzewczej/wody zasilającej/wody użytkowej).


Model SWVPC został wyposażony w wysokiej jakości izolację cieplną o grubości 67 mm, dzięki czemu straty postojowe są wyjątkowo niskie (56W / klasa energetyczna B).


Zbiornik produkowany przez firmę Kospel ma wysokość 161 cm, dzięki czemu może zostać zainstalowany nawet w niskich pomieszczeniach, a połączenie wymiennika i bufora w jednej obudowie pozwala zaoszczędzić miejsce w kotłowni.

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - budowa

fot.: Budowa wewnętrzna oraz wymiary zbiornika Kospel SWVPC

 

Wydajny zbiornik kombinowany do pompy ciepła

 

Zbiornik Kospel SWVPC został zaprojektowany z myślą o współpracy z pompą ciepła, dzięki czemu wyprodukowana czysta energia jest optymalnie wykorzystywana. Model SWVPC ma dużą powierzchnię wymiany ciepła, co umożliwia współpracę z większością pomp ciepła dostępnych na rynku.


Zbiornik SWVPC może zostać dodatkowo wyposażony w grzałkę elektryczną do dogrzewania wody użytkowej.
Najwyższej klasy emalia gwarantuje wysoką żywotność zbiornika, dodatkową ochronę przed korozją stanowi anoda magnezowa, znajdująca się w jego górnej części.

 

Podłączenie zbiornika wody do pompy ciepła

 

Schemat przedstawia poglądowo pracę pompy ciepła wspólnie z wymiennikiem SWVPC. Wymiennik jest urządzeniem dwuzbiornikowym przeznaczonym do układów grzewczych zasilanych za pomocą pomp ciepła. Zbiornik górny to zbiornik emaliowany, wyposażony w podwójną wężownicę spiralną, służący do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. W dolnej części urządzenia znajduje się bufor - jest on przeznaczony wyłącznie do pracy w obiegu grzewczym.

Podłączenie zbiornika wody do pompy ciepła - schemat instalacji

fot.: Poglądowy schemat instalacji wyposażonej w pompę ciepła oraz z wymiennik z buforem SWVPC
 

Powyższy schemat przedstawia połączenie wymiennika z pompą ciepła. W trybie grzania c.w.u. zasilany jest górny zbiornik wymiennika oraz górna część bufora, poprzez wprowadzenie do niego końcówki wężownicy c.w.u. Takie rozwiązanie pozwala na likwidację zimnej strefy i ogrzewanie pełnej pojemności zbiornika c.w.u. już od dolnej dennicy. Ponadto, aby zapobiec mieszkaniu się ciepłej wody z chłodniejszą (powracającą z instalacji) zastosowano przegrodę w części buforowej.


Pompa ciepła w trybie chłodzenia bezpośrednio zasila np. instalację podłogową lub klimakonwektory, chłodząc pomieszczenie z efektem porównywalnym do działania systemu klimatyzacji. Sprężarka inwerterowa stosowana zazwyczaj w pompie ciepła umożliwia precyzyjną regulację parametrów pracy urządzenia, jak i poboru energii.

 

Dlaczego warto wybrać zbiornik wody Kospel SWVPC?

 

Zbiornik kombinowany, który łączy w sobie funkcjonalność wymiennika c.w.u. i bufora ciepła to rozwiązanie umożliwiające optymalne wykorzystanie energii wyprodukowanej przez pompę ciepła. Instalacje grzewcze zaprojektowane z wykorzystaniem SWVPC pracują wydajnie, a przestrzeń buforowa zbiornika wpływa na płynną pracę pompy ciepła.

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - zalety

Wysoka jakość wykonania, niezawodność oraz efektywność pracy to tylko niektóre z zalet urządzeń produkowanych przez firmę Kospel.
 

Kontakt w sprawie produktów:

KOSPEL S.A.
tel. 94 346 38 08
www: kospel.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC

Wymiennik z buforem do pompy ciepła - Kospel SWVPC

Wykorzystanie zbiornika magazynującego wodę grzewczą jest dobrą praktyką w tworzeniu... ¬ więcej...

 
Gotowy sposób na cyrkulację ciepłej wody użytkowej

Gotowy sposób na cyrkulację ciepłej wody użytkowej

Oczekiwania inwestora budującego nowy dom to przede wszystkim zapewnienie jak najlepszego... ¬ więcej...

 
Nowoczesne podgrzewanie wody użytkowej

Nowoczesne podgrzewanie wody użytkowej

Zasobnikowe zaopatrzenie w wodę pitną odchodzi powoli do lamusa. Przyszłością... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet