gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit


Dahua   Solsum

W2  FENIX

Intersoft

FibaroNoark

 Elektra   Pawbol

znajdź fachowca

SALUS Controls sprzyja oszczędzaniu

aktualizacja: 14-07-2020, 10:14 – artykuł promocyjny


Oszczędzanie energii wcale nie jest trudne. Nie musimy nawet rezygnować z tego, co lubimy. Wystarczy zastanowić się, w jaki sposób tracimy cenną energię, gdzie są źródła jej marnowania, a bilans roczny może nas zaskoczyć. Dobre nawyki pozwolą zmniejszyć koszty eksploatacji naszych domów.

 

Jak zmniejszyć zużycie prądu?

 

Rozpocząć warto od wymiany urządzeń na te z wysoką klasą energetyczną. Lecz co ze złymi nawykami? Oto kilka porad, które już dziś warto wprowadzić w życie:
 

  • Rozsądnie korzystaj ze sprzętów, których pobór energii jest największy: w pralce nie pierz małych ilości, w zmywarce nie zmywaj kilku kubków i talerzy, w czajniku gotuj tylko tyle wody, ile potrzebujesz. W telewizorach, radiach i komputerach wyłączaj stan gotowości: w stanie czuwania urządzenia pobierają tylko kilka watów, jednak w skali roku te kilka watów przełoży się na oszczędności.
  • W często użytkowanych pomieszczeniach wymień tradycyjne żarówki na świetlówki energooszczędne.
  • Elektronikę wpinaj w listwy zasilające z wyłącznikiem.
  • Wprowadź do swojego domu rozwiązania SALUS Smart Home: jeżeli nie pamiętasz o wyłączeniu światła w kuchni/łazience lub co wieczór zasypiasz przed telewizorem, idealnym rozwiązaniem będą inteligentne wtyczki. Pracując według Twojego harmonogramu, Smart Plugi o ustalonej porze odetną zasilanie od urządzeń i zmniejszą pobór energii. Wystarczy stworzyć regułę np. wyłączającą wszystko o północy. Pamiętaj, że każde zoptymalizowane urządzenie zwiększy kwotę oszczędności.

 

Już teraz pomyśl o tym, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu

 

Okres letni to najlepszy czas na modernizację instalacji grzewczej. Przed rozpoczęciem sezonu warto się zastanowić, w jaki sposób ograniczyć związane z nim wydatki.


Mówiąc o obciążeniach domowego budżetu trzeba przypomnieć, że największą część energii zużywanej podczas eksploatacji domu pochłania ogrzewanie. Jeśli zależy Ci na dużej skali oszczędzania energii oraz pieniędzy, nie możesz pominąć propozycji SALUS Controls przewidzianych dla instalacji grzewczych. Dlaczego?


Ponieważ w nowoczesnej i stale się rozwijającej branży Smart Home segment odpowiedzialny za sterowanie temperaturą jest dla naszej firmy najważniejszy. W tym obszarze mamy wiedzę i długoletnie doświadczenie, a co z tym się wiąże – wprowadziliśmy na rynek wiele wysokiej jakości produktów i sprawdzonych w działaniu rozwiązań technologicznych.

 

Dlaczego warto zastosować inteligentne sterowanie ogrzewaniem?

 

Po pierwsze dopasowując temperaturę pomieszczeń do Twoich bieżących potrzeb (np. przez dwie godziny 26 stopni w łazience, wieczorem 23 stopni w salonie, nocą 20 stopni w sypialni), unikniesz przegrzania mniej uczęszczanych pokoi i zbędnych opłat za ciepło, którego nie potrzebujesz.


Zadaniem regulatorów pokojowych SALUS Controls jest utrzymanie w pokojach ustalonej przez Ciebie temperatury. Nie oznacza to, że będąc poza domem, nie masz wpływu na pracę urządzeń grzewczych. Z biura, z restauracji, z podróży – możesz reagować. Nasze regulatory pracują według harmonogramów, lecz uwzględniają także Twoje doraźne decyzje.

 

Sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami

 

Po drugie bezpłatna aplikacja SALUS Smart Home rejestruje zużycie energii urządzeń pracujących w domu, dając Ci wgląd w największe źródła pochłanialności Twoich pieniędzy. Historia poboru energii pozwoli przeprowadzać kalkulację kosztów. Nie strzelasz w ciemnio – grzejnik w korytarzu, czy lampa w sypialni? Dlaczego rachunki są wyższe niż zakładałeś? Mając konkretne dane, wiesz, czego pilnować, jaki harmonogram temperatur stworzyć dla pokoi, gdzie zainstalować inteligentne wtyczki. W ten sposób Twoje oszczędności mogą sięgać i kilkaset złotych rocznie, a to już inwestycja.
 

Badania dowodzą, że – świadomi tego, iż Smart Home naprawdę odciąża domowy budżet – jesteśmy skłonni w niego inwestować.

SALUS Controls zapewni Ci idealne sterowanie domem.

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
www.salus-smarthome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

Zostań instalatorem smart home FIBARO i rozwijaj swój biznes

W maju ruszył program dla certyfikowanych instalatorów inteligentnego domu... ¬ więcej...

 
Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Reguła ONE TOUCH. Jedno dotknięcie, wiele możliwości

Wracając do domu wiele czynności robimy rutynowo - zapalamy światło, włączamy... ¬ więcej...

 
Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

Program lojalnościowy EKIPA FIBARO dla instalatorów smart home wystartował!

5 maja uruchomiony został program lojalnościowy EKIPA FIBARO. Akcja skierowana jest... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet