vodaland


Ścieki niezależnie od kanalizacji - przegląd pomporozdrabniaczy

artykuł promocyjny


Co to jest pomporozdrabniacz? Jakie ma funkcje? Kiedy się sprawdzi? Jak go stosować? Pytań o pompy do WC jest dużo. W poniższym artykule prezentujemy dostępne na rynku pomporozdrabniacze oraz wyjaśniamy, jakie są ich rodzaje i jakie mają zastosowanie. Sprawdź, jak wybrać urządzenie rozdrabniająco-przepompowujące.

 

Kanalizacja w starym domu

 

Pompozdrabniacze, pompy WC to urządzenia rozdrabniająco-przepompowujące do ścieków szarych. Stosuje się w instalacjach sanitarnych w gospodarstwach domowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Ich zasadniczą rolą jest odprowadzanie ścieków organicznych i bytowych do oddalonej kanalizacji, szamba lub oczyszczalni ścieków. Wykorzystuje się je głównie w sytuacji, gdy łazienka, pralnia lub zlew kuchenny położone są w takim oddaleniu od pionu kanalizacyjnego, że ich grawitacyjny spływ nie jest możliwy lub jest znacząco utrudniony.

fot.: Wilo

 

Urządzenia pompująco-rozdrabniające pozwalają na:

  • urządzenie łazienki, pralni, kuchni w miejscach do tego wcześniej nieprzystosowanych.
  • adaptację na cele użytkowe pomieszczeń, w których główna instalacja kanalizacyjna, ściekowa znajduje się zbyt daleko lub powyżej wymaganego poziomu.

 

Pompa do wody szarej w lokalach gastronomicznych i w kuchni

 

Zastosowanie pomp do wody szarej sprawdza się w wielu przypadkach — najbardziej typowe zastosowanie to do łazienki, WC, oraz w kuchni i pralni, które są położone nietypowo w mieszkaniach lub prywatnych domach. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest przeniesienie funkcji sanitarnych na strych czy do piwnicy. Równie ważną rolę odgrywają jednak w lokalach użyteczności publicznej, głównie tych związanych z branżą gastronomiczną, jak puby, restauracje, bary. Wówczas bardzo ważne jest właściwe dobranie pompy do intensywnej pracy. Często należy także sprawdzić, czy dany model nadaje się do pracy z gorącą wodą. Pompy sanitarne doskonale sprawdzają się, gdy chcemy na wyspie kuchennej urządzić strefę mokrą, a instalacja nie została wcześniej przerobiona.

fot.: Pompy SFA


Pomporozdrabniacze - zestawienie oferty rynkowej

 

SFA jest pionierem na rynku pomporozdrabniaczy i w swojej ofercie posiada wiele urządzeń dostosowanych do różnych potrzeb, zarówno na użytek prywatny, jak i do dużych obiektów typu hotele, pralnie, restauracje.

  • Pomporozdrabniacze przystawkowe Saniflo umożliwiają zaadaptowanie dowolnej przestrzeni w domu na cele sanitarne. Do zainstalowania rozdrabniacza Saniflo potrzebne jest doprowadzenie wody, rura odprowadzająca i gniazdko elektryczne.
  • Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę Sanicompact. Jest to toaleta z wbudowanym rozdrabniaczem. Ma niewielkie wymiary i może pomóc stworzyć idealną toaletę w dowolnym miejscu. Występuje w wersji kompaktu lub ceramiki podwieszanej.

 

Marka Wilo to dobrze znany producent rozwiązań dedykowanych do zagospodarowania wody. Wśród oferowanych rozwiązań znajdziemy również pomporozdrabniacze do odprowadzanie wody zanieczyszczonej i ścieków sanitarnych.

  • Wilo-HiSewlift - kompaktowe agregaty wyposażone są w urządzenia do rozdrabniania większych frakcji. Dzięki temu instalacja, jak również i agregaty są skutecznie chronione przed zapchaniem.
  • Wilo-HiDrainlift - polecany do odprowadzania wody z pryszniców, umywalek czy bidetów w sytuacji, gdy nie jest możliwe grawitacyjne odprowadzanie zanieczyszczonej wody bezpośrednio do kanalizacji zbiorczej.

Wilo-HiDrainliftWilo-HiSewlift

 


Firma DAMBAT proponuje pompo-rozdrabniacze, czyli pompy toaletowe, które sprawdzą się przy tłoczeniu ścieków z toalety, umywalki, wanny oraz pralki.

  • Sanibo5 – łazienkowa przepompownia ścieków służąca do przetłaczania ścieków fekalnych, odpadów organicznych oraz innych obiektów umieszczanych w sedesie.

Pompa WC - kiedy warto się na nią zdecydować?


Najwyższą jakość zapewnia KESSEL, w której profil produkcji skupia się na elementach instalacji kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych.

  • pomporozdrabniacz Minilift F - urządzenie rozdrabniające i przepompowujące ścieki. Bezpośrednie przyłącze do WC pozwala bowiem na montaż urządzenia tuż za toaletą. Pomporozdrabniacz Minilift posiada dwa dodatkowe przyłącza, dzięki czemu możemy do niego podłączyć również umywalkę, bidet, prysznic lub pisuar.

Minilft

 

Ścieki - to musisz wiedzieć

 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SFA, Wilo, Dambat, Kessel


Zobacz także
NG Panel - inteligentny sposób zarządzania pracą pomp zatapialnych

NG Panel - inteligentny sposób zarządzania pracą pomp zatapialnych

NgPanel to nowoczesny panel sterująco-zabezpieczający stworzony do efektywnego zarządzania... ¬ więcej...
 
Zbiornik na deszczówkę - czy wymagane jest pozwolenie na budowę?

Zbiornik na deszczówkę - czy wymagane jest pozwolenie na budowę?

Rosnące ceny wody wodociągowej, okresy suszy oraz świadomość ekologiczna to czynniki,... ¬ więcej...
 
Odwodnienia liniowe VODALAND

Odwodnienia liniowe VODALAND

Odwodnienia liniowe to rozwiązanie technologiczne zapewniające właściwy drenaż wody,... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook