gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

aktualizacja: 04-10-2021, 06:00 – artykuł promocyjny


STIEBEL ELTRON oferuje szeroką gamę wysokowydajnych pomp ciepła do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i chłodzenia dla każdego domu i obiektu, do nowych i modernizowanych budynków, instalowane wewnątrz lub na zewnątrz. Urządzenia są przeznaczone dla klientów indywidualnych z myślą także o ułatwieniach montażowych dla Instalatorów. Spełniają najwyższe normy i wymagania, są zaprojektowane i wyprodukowane w Niemczech.

Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

 

Co to jest monoblok?

 

STIEBEL ELTRON posiada w ofercie powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Czym się odróżniają od klasycznych splitów? Monoblokowa konstrukcja urządzenia zapewnia, że układ termodynamiczny jest hermetyczny. To sprawia, że montaż pompy ciepła jest zdecydowanie łatwiejszy i sprowadza się do wykonania prostych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych bez konieczności posiadania specjalistycznych certyfikatów i uprawnień do obsługi obiegów chłodniczych. Nie ma układu chłodniczego a więc nie istnieje konieczność napełniania go gazem chłodniczym. Jednym słowem: uprawnienia F-gaz oraz dodatkowe narzędzia do montażu nie są wymagane.


Parownik: w urządzeniu znajdują się specjalne wyprofilowanie lamele spowalniające zamarzanie. Odstępy pomiędzy lamelami są większe, specjalnie zaprojektowane do wymagań pompy. Współczynnik GWP jest zdecydowanie niższy, niż w pompach typu split, ponieważ jest mniej czynnika chłodniczego.

Co to jest monoblok?

 

Jaki wybrać system grzewczy z pompą ciepła?

 

Najlepszy współczynnik efektywności pompa ciepła osiąga przy stosowaniu niskotemperaturowego systemu grzewczego. Jest to ogrzewanie podłogowe lub ścienne. Ich zaletą jest to, że radzą sobie przy niskich temperaturach zasilania (30-40°C). Również można zastosować grzejniki niskotemperaturowe (42°C).

Jaki wybrać system grzewczy z pompą ciepła?

Przykładowy schemat instalacji pompy ciepła HPA Premium

Standardowe grzejniki wymagają temperatury zasilania co najmniej 50°C co nie stanowi problemu, ponieważ STIEBEL ELTRON oferuje pompy ciepła, które mogą osiągnąć temperatury zasilania nawet do 65°C. Dzięki tym pompom ciepła i działaniom izolacyjnym można nadal używać istniejących grzejników. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie instalacji pompy ciepła w budynkach bez termomodernizacji.

 

HPA-O Premium

 

Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze-woda z funkcją chłodzenia aktywnego do ustawienia na zewnątrz budynku. Wyróżnia się pierwszorzędną efektywnością również w przypadku temperatur znacznie poniżej zera. Wysokie temperatury zasilania pozwalają na wykorzystywanie klasycznych grzejników. W przypadku aktywnego chłodzenia poprzez odwrócenia obiegu grzewczego chłód wytwarzany z pompy ciepła jest przekazywany do systemu grzewczego. Sprężarka pompy ciepła jest włączona, pompa ciepła jest "aktywna".

Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

Sposób działania: za pomocą wymiennika ciepła po stronie powietrza (parownik) z powietrza zewnętrznego odbierane jest ciepło w całym zakresie stosowania. Przy wykorzystaniu energii elektrycznej (sprężarka) woda grzewcza jest nagrzewana w wymienniku ciepła po stronie wody (skraplacz) do temperatury zasilania. Przy niskich temperaturach powietrza wilgoć z powietrza osadza się na płytkach parownika w postaci szronu. Szron ten ulega automatycznemu rozmrażaniu. Wytwarzana przy tym woda jest zbierana w wannie kondensatu i odprowadzana za pośrednictwem węża. Po zakończeniu fazy rozmrażania pompa ciepła automatycznie przełącza się na tryb grzania.


Zintegrowana grzałka elektryczna umożliwia eksploatację pompy ciepła w trybie biwalentnym monoenergetycznym. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (m.in. czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przez zamarzaniem)

Pompy HPA-O Premium - charakterystyka

 

Zastosowanie technologii inwerterowej powoduje, że HPA Premium jest sterowana zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora), co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.


W przypadku ustawienia pompy na zewnątrz budynków niski poziom hałasu podczas pracy – przede wszystkim ze względu na sąsiadów – ma decydujące znaczenie. Im ciszej pracuje pompa ciepła, tym mniejsza może być odległość od sąsiedniego budynku mieszkalnego. HPA Premium pracuje wyjątkowo cicho dzięki izolowanej akustycznie komorze obiegu termodynamicznego oraz specjalnej konstrukcji parownika i modulowanego wentylatora. Poziom ciśnienia akustycznego (wg normy EN 12102) wynosi 54 dB, natomiast w odległości 5 m wolnej przestrzeni tylko 32 dB.

Monoblokowa pompa ciepła HPA-O Premium STIEBEL ELTRON

Pompy HPA-O Premium są dostępne w 3 zakresach mocy: 7, 10 i 13kW, współczynnik efektywności COP wynosi 5,02 (dla HPA 13 Premium). Klasa efektywności energetycznej: A+++.

Promocja monoblokowych pomp ciepła: https://www.pompaciepla.com.pl/monoblok
 

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet