Hewalex - patron sekcji


Zypho - nowy sposób na ekologię w Twoim domu

aktualizacja: 01-12-2020, 04:40 – artykuł promocyjny


Zypho to rekuperator, który odzyskuje ciepło z wody odprowadzanej do kanalizacji. Zypho to rozwiązanie, które daje nam komfort wielu kąpieli, jedna po drugiej bez ryzyka, że kolejna osoba będzie miała zimną wodę. I wreszcie Zypho to oszczędne gospodarowanie ciepłem, bo o to właśnie chodzi w systemach rekuperacji.


Każdy z nas ma świadomość zmian, jakie zachodzą w środowisku naturalnym. Pozyskiwanie energii z węgla niesie Oszczędzanie energii przy podgrzewaniu wodyza sobą konsekwencje ekologiczne, przez które cierpi nasza planeta i my wszyscy. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej - od małych gospodarstw, po elektrownie w miastach, oparte jest na spalaniu węgla. Jeśli możemy choć ograniczyć ten proces, to właśnie poprzez odzysk ciepła z wody już podgrzanej a spuszczanej do kanalizacji. Tak zwana woda szara ma w sobie nadal spory potencjał energetyczny, dzięki czemu stała się przedmiotem zaintersowania. Tak powstała technologia rekuperacji wody.

 

Oszczędzanie energii przy podgrzewaniu wody

 

Komfortowa kąpiel odbywa się w wodzie o temperaturze 38-40 stopni. Podgrzanie jej dla 4 czy 5 osób wymaga sporej ilości energii. Do tego pobór ciepłej wody jest znacznie bardziej kosztowny niż tej zimnej. Mając świadomość procesu ogrzewania wody w miejskim węźle ciepłowniczym, zdajemy sobie sprawę, jak wiele zanieczyszczeń trafia przez to do atmosfery. Ten proces jest jeszcze lepiej widoczny w domach zasilanych w ciepłą wodę z centralnego ogrzewania. W takim przypadku problem dymu unoszącego się nad naszymi głowami pojawia się nawet w lecie. Rozwiązaniem może być system rekuperacji wody.

Rekuperator wody ZYPHO

fot.: Urządzenie w prosty sposób oddaje ciepło bieżącej wodzie zimnej, powodując tym samym znacznie mniejszą potrzebę zużycia wody ciepłej dla uzyskania optymalnej temperatury.

Rekuperacja wody oznacza komfort wielu kąpieli bez czekania na ciepłą wodę przez kolejne osoby. Woda jest ogrzewana ciepłem ulatniającym się normalnie do kanalizacji, bez spalania paliw, bez dymu, bez dodatkowej pracy.

 

SPRAWDŹ >> jak działa rekuperator ZYPHO

 

 

Wykorzystanie wody szarej — przyszłościowe rozwiązanie

 

Ekologiczny aspekt jest nam coraz bliższy. Pozwala nam dbać o naszą planetę, a co za tym idzie również o nas samych i przyszłe pokolenia, ale także często wiąże się z oszczędnościami — instalacje ekologiczne są też ekonomiczne w użytkowaniu. W przypadku rekuperatora ZYPHO jest to jeszcze lepiej widoczne, gdyż nie wymaga zasilania, nie pobiera prądu, a zatem jest bardzo opłacalny.


Woda szara jest jednym z nośników energii, który w końcu może być wykorzystany. Pomysłów na zagospodarowanie wody pochodzącej z domowej instalacji sanitarnej jest wiele, ale w wielu przypadkach wiąże się to z odzyskiem głównie wody jako surowca. Przełomowa technologia w postaci rekuperatora ZYPHO pozwala spojrzeć na ten element w innym świetle.

Wykorzystanie wody szarej w domu - przykład

 

Odkręcasz i oszczędzasz

 

Oszczędzasz czas, pieniądze i energię. Dbasz o swój budżet, zdrowie i komfort. Działasz na rzecz własnej rodziny, sąsiadów oraz przyszłych pokoleń. Posiadanie rekuperatora wody niesie same korzyści. Trzeba przy tym pamiętać, że ZYPHO zapewnia również prosty montaż i bezobsługowe użytkowanie.


Szybkie dogrzewanie ubywającej ciepłej wody i to przy znacznym ograniczeniu kosztów - rachunki za ciepłą wodę niższe nawet o 1/3 daje nam wyjątkowy komfort. Dodatkowo mamy możliwość korzystania z mniejszego zbiornika na ciepłą wodę, a dzięki temu zaoszczędzimy również cenne miejsce, zwłaszcza jeśli na instalację zdecydujemy się w trakcie budowy. Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło pierwotne daje nam komfort zakupu mniejszych urządzeń grzewczych np. pompy ciepła. To z kolei oznacza kolejne oszczędności, bo mniejsza pompa ciepła jest także tańsza. W taki oto sposób powstaje spirala oszczędności.

Komfort wielu kąpieli - jak działa rekuperacja wody


Posiadając Zypho model Pipe 65, odwracamy całkowicie zużycie ciepłej wody. Przy normalnym trybie mamy średnie zużycie 9 litrów/minutę, z czego 7 litrów to woda gorąca i 3 litry zimnej. Z ZYPHO Pipe 65 zużycie jest odwrotne — tylko 2,7 litra wody gorącej i aż 7,3 litra tej zimnej. Skutkiem jest ulga dla środowiska i duży komfort pod prysznicem.

 

  • Koszt zakupu urządzenia

Rekuperator ZYPHO dostępny jest w różnych wariantach i wielkości. Za urządzenie musimy zapłacić 2999 PLN. Producent oferuje również komplet potrzebnych akcesoriów. 
 

  • Zwrot inwestycji

Im więcej korzystamy z ciepłej wody, tym szybciej możemy liczyć na zwrot inwestycji. W przypadku statystycznej rodziny 4-osobowej zażywającej prysznic przez 7 min każdego dnia rekuperator zwróci się nam już po 2-3 latach. Jednak w większości przypadków czas ten skraca się nawet do pół roku.

Rekuperator ZYPHO polecany jest do prywatnych domów oraz miejsc publicznych, gdzie potrzebujemy dużo ciepłej wody w krótkim czasie.

Kontakt w sprawie produktów:

ECO MAX
tel. 52 561 04 09
kom. 888 444 419
www: www.ecomax.pl
www.laundryjet.pl
www.coregravel.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Rekuperatory ZYPHO i pompy ciepła - ekologiczny sposób na odzyskanie energii cieplnej dla twojej wody

Wspomóż swoją pompę ciepła i ogrzewaj wodę jeszcze taniej przy użyciu... ¬ więcej...

 
Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Właściwy przepływ informacji kluczem do efektywnego zarządzania pracownikami w terenie

Szybkie i wydajne działanie pracowników w terenie jest niemożliwe bez sprawnej... ¬ więcej...

 
Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Co zrobić ze zużytą żarówką i dlaczego? III edycja kampanii edukacyjnej

Jak postępować z żarówką LED, która się zużyje? A jak z klasyczną... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet