Rekuperatory AHU marki ENSY - oddychaj zdrów!

aktualizacja: 21-01-2022, 13:42 – artykuł promocyjny


Wentylacja to podstawa w każdym budynku. Za jej sprawą możliwe jest dostarczanie świeżego powietrza i usuwanie zużytego. Jeśli jest odpowiednio rozplanowana i wykonana, możemy liczyć na zdrowy klimat w pomieszczeniach. Jednak od wentylacji należy wymagać coś więcej. Oferowane przez markę ENSY rekuperatory AHU dbają o czystość powietrza, jego odpowiednią wilgotność i komfortową temperaturę. W wariancie do rozbudowy o dedykowany okap kuchenny zapewniają dodatkowo usuwanie zapachów pochodzących z gotowania, zanim dotrą one do innych pomieszczeń. Komfort, ekologia i najwyższa możliwa wydajność to wartości, na których możemy tylko zyskać.

Czyste, zdrowe, świeże powietrze w Twoim domu

Nowoczesne budownictwo wymusza na nas sięganie po instalacje, które spełniają najwyższe standardy w zakresie funkcjonalności i ekonomicznego użytkowania. Taka właśnie jest rekuperacja. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu wentylacyjnego, który działa zazwyczaj w sytuacji, gdy jest otwarte okno, rekuperacja zapewnia stałą i odpowiednio zbilansowaną wymianę powietrza. Poza tym przez układ grawitacyjny ulatuje spora część naszej energii, którą wyprodukowaliśmy na cele grzewcze. Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, w której następuje odzysk ciepła z powietrza usuwanego na zewnątrz. Usuwane masy oddają ciepło tym napływającym bez mieszania się obu strumieni. W rekuperatorach marki ENSY nie ma konieczności stosowania nagrzewnic wstępnych, co czyni ich pracę wydajną i skuteczną w różnych warunkach — doskonale sprawdzają się nawet w klimacie skandynawskim.
 

Rekuperatory ENSY® od 1903 roku zapewniają:

 • pracę bez konieczności uruchamiania grzałki nawet w duże mrozy (to podobnie jak niektóre pompy ciepła)
 • utrzymywanie odpowiednio wilgotnego powietrza - w zależności od naszych preferencji
 • bardzo cichą pracę - od 5dB do 35dB (1.5 m od urządzenia)
 • odzysk temperatury latem - nawet 3-4 stopnie w gorące dni (przy odpowiednio zaizolowanym budynku)
 • osobne wejście dla okapu kuchennego
 • okap kuchenny z rekuperacją 250m3 na apartamenty i małe domy
 • duże filtry przeciwpyłkowe F7 (w opcji z aktywnym węglem)
 • serwis nie wymaga narzędzi

 

Zawsze dostosowana do potrzeb

 

Praca rekuperacji musi być ciągła. W jednostkach ENSY dochodzi do automatycznego dostosowania wydajności pracy względem wilgotności mierzonej za pomocą czujników. Jeśli wilgotność wzrośnie np. po rozwieszeniu prania w domu, to wzrośnie również intensywność wymiany powietrza. 
 

Warto podkreślić również fakt, że rekuperatory AHU mogą pracować w systemie letnim, który oznacza ograniczenie napływu ciepłych mas z zewnątrz, co przy połączeniu z systemem klimatyzacji generuje kolejne oszczędności. System pracuje w rytmie dobowym, dzięki czemu różnice temperatur między dniem a nocą nie wpływają na nasz komfort.

Skuteczność filtrów Ensy

Centrale norweskiego producenta mają też w standardzie zaawansowane przeciwpyłkowe filtry powietrza F7, (zatrzymujące cząstki o wielkości do 0,4), co jest sporą ulgą dla alergików. Przy samych filtrach należy zatrzymać się nieco dłużej, bowiem dodatkowym atutem wpływającym na wydajność całego urządzenia jest ich rozmiar

 

Czyste, zdrowe, świeże powietrze w Twoim domu

 

Komfort oddychania czystym i świeżym powietrzem jest nie do przecenienia. W obliczu wciąż pogarszającego się stanu naszej atmosfery stykamy się na co dzień z problemem smogu. Coraz większa grupa osób cierpi na różnego rodzaju alergie. W jednostkach rekuperacji mamy AHU mamy do dyspozycji skuteczny system filtracji w najwyższej klasie F7, usuwający cząstki do 0,4 µm. W wentylacji grawitacyjnej do naszego domu wpada powietrza świeże, ale nie koniecznie czyste!

 

Rekupertor z okapem - unikalne rozwiązanie

 

Rekuperatory AHU marki ENSY dostępne są w kilkunastu wariantach, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej jednostki do naszych potrzeb w zależności od stanu budynku — nowy, modernizowany, jego wielkości — jednostki małe i duże oraz preferowanego wariantu montażu. Niewątpliwie na uwagę zasługuje fakt, że każdy model można podłączyć do okapu kuchennego, a w ofercie znajduje się też wersja okapu z rekuperatorem w środku (wydajność nawet 250 m3 powietrza). Takie rozwiązanie może zrewolucjonizować dotychczasową pracę okapu kuchennego, który każdy ma w swojej kuchni.

 • Jednostki ścienne: AHU 200, AHU 350, AHU 400, AHU 700
 • Rekuperator z okapem: AHU 200 Slim (w wersji naściennej lub do zabudowy meblowej)
 • Jednostki sufitowe: AHU 300, AHU 400


Urządzenia posiadają silnik EC marki Stegia Sweden, wentylatory EBM oraz wymienniki ciepła Heatex Sweden. Wszystkie jednostki mają system szyn serwisowych zapewniający łatwą wymianę i konserwację. Rekuperatory ENSY mogą być wyposażone w standardzie lub opcjonalnie w sensor wilgotności, sensor CO2, moduł WiFi, podłączenie do okapu oraz filtr z aktywnym węglem.

Kontakt w sprawie produktów:

ECO MAX
tel. 52 561 04 09
kom. 888 444 419
www: www.ecomax.pl
www.laundryjet.pl
www.coregravel.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Nowy katalog Komfovent do pobrania

Nowy katalog Komfovent do pobrania

Firma VENTIA, generalny dystrybutor rekuperatorów Komfovent w Polsce udostępniła... ¬ więcej...

 
Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

Nowe rekuperatory na rynku AIR EXPERT 400V i 600 V

W tym roku odbyła się premiera nowych rekuperatorów polskiego producenta firmy... ¬ więcej...

 
Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

Instalacja rekuperacji - na co zwrócić uwagę

W nowoczesnym energooszczędnym a przede wszystkim szczelnym domu dostarczenie odpowiedniej... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet