gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Filtry przepływowe - sprawdzone i wygodne rozwiązanie na lata

aktualizacja: 02-06-2020, 10:16 – artykuł promocyjny


Woda uznawana jest za źródło życia. Jest nam niezbędna do codziennego życia i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Czy zawsze jednak jest odpowiednia dla nas i naszych urządzeń? Jak w takim razie sprawić, by woda spełniała nasze oczekiwania?

Odpowiedź jest prosta – filtry przepływowe. Montowane są one bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę. Można je wykorzystać pojedynczo lub w dowolnej konfiguracji, by zapewnić maksymalną skuteczność filtrowania. W miarę zużywania wymienia się tylko poszczególne elementy zestawu, czyli wkłady filtrujące.

 

Jaki filtr wybrać?

 

Producenci filtrów, jak np. polska marka Dafi, przeanalizowali czynniki, które mogą mieć wpływ na jakość wody pitnej i przygotowali szeroką ofertę filtrów przepływowych. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.


Najpopularniejszym i niejako obowiązkowym jest wkład węglowy. Skutecznie usuwa on chlor oraz jego pochodne, zanieczyszczenia organiczne, a co za tym idzie, ma istotny wpływ na smak, zabarwienie i zapach wody. Jego zastosowanie sprawi, że woda będzie smaczna i idealna do picia na surowo.


Filtr propylenowy oczyszcza wodę w sposób mechaniczny – jego kolejne warstwy usuwają z wody piasek, drobne zawiesiny, produkty korozji czy zanieczyszczenia wymywane z powierzchni instalacji.  Wszystkie te „dodatki” mogą pojawić się w wodzie, ponieważ płynie ona do naszych domów rurami, które nierzadko mają już po kilkadziesiąt lat. Filtr propylenowy niezawodnie radzi sobie z tym problemem. Najlepszą opcją jest montaż dwóch takich wkładów – zarówno na początku, jak i końcu szeregu. Gdy zobaczmy, że jest zabrudzony, należy niezwłocznie go wymienić, gdyż nie będzie spełniał odpowiednio swojej funkcji.


Któż z nas nie spotkał się z osadem w czajniku, niekiedy jego cząstki lądowały również w herbacie czy kawie. Kamieniem kotłowym zagrożone są również pralki, żelazka i inne urządzenia AGD. Jego osadzanie się powoduje większe zużycie detergentów myjących, piorących i skraca czas użytkowania sprzętów. Aby zadbać o swoje wyposażenie, niezbędny jest filtr z żywicą jonowymienną. Zmiękcza on wodę, usuwając z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu, dzięki czemu żywotność artykułów gospodarstwa domowego zostaje przedłużona.


Osoby, które korzystają z własnego ujęcia wody, mieszkają w pobliżu pól uprawnych lub borykają się z nieszczelnym szambem, mogą być narażone na nadmiar azotanów w wodzie. Związki te są szczególnie niebezpieczne dla dzieci poniżej 2-go roku życia, ich efektem może być rozwój anemii lub sinicy. Skuteczną ochroną w tym przypadku jest filtr azotanowy, który gwarantuje wodę, wolną od tych związków chemicznych.

 

Rozwiązanie na lata

 

Filtry przepływowe to doskonałe rozwiązanie, gdy zależy nam na podniesieniu jakości wody, używanej w naszym gospodarstwie domowym. Ich montaż jest szybki i prosty, mogą być umieszczone w pionie lub poziomie. Regularna wymiana filtrów zapewni nam bezpośredni dostęp do wysokojakościowej wody i skutecznie ochroni nasze urządzenia AGD, przedłużając ich żywotność.


Montaż filtrów to także oszczędność i działanie wspierające środowisko – nie musimy już kupować wody w jednorazowych opakowaniach, a co za tym idzie, nie wytwarzamy niepotrzebnych odpadów. Możemy cieszyć się smaczną wodą bez zanieczyszczeń i jednocześnie robić coś dobrego dla Ziemi.  

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet