gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Bezpieczne i bezawaryjne - nowoczesne elementy instalacji

aktualizacja: 29-05-2020, 06:11 – artykuł promocyjny


W każdej instalacji znajdują się połączenia, na których spoczywa spora odpowiedzialność. Prawidłowe ich wykonanie to gwarancja odpowiedniego przepływu mediów oraz podstawa dla stabilności całej konstrukcji. Jeśli dochodzi do usterki lub awarii to najczęściej z winy niskiej jakości użytych materiałów, lub błędów w czasie montażu. W przypadku instalacji wodnych jest to nie tylko uciążliwe, ale również trudne do zlokalizowania. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania mające na celu z jednej strony skrócić i ułatwić wykonanie instalacji, a z drugiej oferują niezawodność jej działania.


Do głównych zadań złączek należy zapewnianie najwyższej trwałości, a przede wszystkim niedopuszczenie do zanieczyszczenia wtórnego wody wodociągowej. Aby mieć pewność, że cała instalacja będzie pracowała sprawie, najważniejszą zasadą jest zastosowanie rur i złączek jednego systemu. Wśród nowatorskich rozwiązań są również elastyczne rury, dzięki którym ograniczamy konieczność stosowania dodatkowych złączek, jak m.in. kolanka. Na co warto postawić podczas instalacji?

 

Co potrafi nowoczesna złączka?

 

Wykorzystanie złączek instalacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści. Te elementy instalacji nie tylko skracają czas pracy, ale także usprawniają sam montaż – bez spawania, lutowania czy zgrzewania. Zaciśnięcie odbywa się bez konieczności fazowania. Ponadto wysokiej jakości złączki tworzą trwałe i bezpieczne połączenia, które zapewniają dłuższą żywotność całej instalacji.

– Nowoczesne złączki umożliwiają szybkie zlokalizowanie ewentualnych usterek bez potrzeby rozbierania całej instalacji. Odpowiednie spasowanie zapewnia trwałość całej instalacji, a innowacyjne metody stosowane do produkcji złączek eliminują konieczność używania dodatkowych akcesoriów. Ponadto połączenia tego typu są w pełni bezpieczne. Innowacyjna konstrukcja szczęk i tulei na złączce uniemożliwia ich zaciśnięcie w nieodpowiednim miejscu. Jeżeli złączka nie zostanie jednak zaprasowana, to podczas próby szczelności instalacja może zacząć przeciekać przy najmniejszym ciśnieniu. Ponadto produkty tego typu przeznaczone są do funkcjonowania nawet w najcięższych warunkach dla stałej temperatury 80°C i maksymalnego, stałego ciśnienia roboczego 10 bar – tłumaczy Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor.

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonana jest instalacja, zarówno rura, jak i złączka powinny pochodzić od jednego producenta, wtedy będziemy mieć pewność trwałego i niezawodnego połączenia.

 

Rury bezszwowe – bez słabych punktów

 

Wśród nowoczesnych systemów instalacyjnych na rynku dostępne są innowacyjne rury, które gwarantują nawet o 40% mniejszy promień gięcia. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, które często wyklucza konieczność stosowania w wielu miejscach kolan połączeniowych.

– Mały promień gięcia, który charakteryzuje rury stworzone w technologii bezszwowej, umożliwia dopasowanie produktu do potrzeb konkretnych realizacji. Ponadto kąt gięcia nawet do 90 stopni pozwala zmniejszyć liczbę niezbędnych kolan, które do tej pory były niezbędne do prawidłowego wykonania kompletnej instalacji. Dzięki temu instalacja pozbawiona jest dodatkowych oporów i połączeń – podkreśla Piotr Serafin.

Bezszwowe rury wielowarstwowe z wewnętrzną, wytłaczaną warstwą aluminium są jeszcze bardziej odporne na działanie niesprzyjających warunków, jak temperatura czy wysokie ciśnienie.

Rozwój technologii sprawia, że na rynku instalacyjnym pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko skracają czas montażu, ale także zapewniają bezpieczne użytkowanie całej instalacji, w której często niewielka usterka, może mieć katastrofalne skutki dla całego budynku.

Kontakt w sprawie produktów:

Uponor Sp. z o.o.
tel. (22) 731 01 00
www: www.uponor.pl/pl-pl/instalacje/
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet