Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

aktualizacja: 01-06-2020, 07:11 – artykuł promocyjny


Duża część z nas boi się zmian. Wybieramy stare, dobrze nam znane metody i podążamy utartymi ścieżkami. Nawet nie zastanawiamy się nad nowszymi i lepszymi rozwiązaniami. Zdarza się, że z niepokojem podchodzimy do nowoczesnych technologii, a to właśnie one pozwalają nam się rozwijać. Oszczędzamy dzięki nim czas i pieniądze, a nierzadko, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, dbamy również o środowisko naturalne.

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

 

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków gwarantuje nam oszczędność czasu.

 

Zamiast zamawiać raz w miesiącu przyjazd wozu asenizacyjnego, czekać w domu, nerwowo spoglądając na zegarek i wyglądając przez okno. Zamiast pilnować, kiedy ktoś przyjedzie i opróżni szambo, byś mógł znowu wziąć kąpiel w wannie, zdecyduj się na coś innego. Inwestycja w przydomową oczyszczalnię oznacza opróżnianie zbiornika tylko raz na 9 miesięcy. Wybierany jest jedynie 1 metr sześcienny osadu z pierwszej komory. W końcu możesz przestać się bać, że zbiornik się przepełni, a nieczystości wydostaną się na powierzchnię.

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

 

Czas to pieniądz...

 

... a przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków to oszczędności. Jej roczny koszt utrzymania przy pięcioosobowej rodzinie wynosi około 330 złotych – w tym koszt prądu, bakterii i jednego wywozu nieoczyszczonego osadu. Za regularne opróżnianie szczelnego zbiornika musimy zapłacić zaś około 150-200 złotych jednorazowo! Inwestycja w nowoczesne rozwiązania zwraca się już w ciągu pięciu lat użytkowania. O prawidłowym funkcjonowaniu oczyszczalni świadczy zaś to, że urządzenie jest bezzapachowe, czego przyczyną jest wysokie odpowietrzanie w budynku ponad kalenicę. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz urzędy gmin przewidują dotacje dla wszystkich, którzy zdecydują się na opisywane wyżej rozwiązania.

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

 

Bezobsługowo znaczy komfortowo

 

Proces biologicznego oczyszczania nieczystości nie wymaga od klientów żadnej czasochłonnej ingerencji. Zaprojektowane przez EKO-BIO urządzenia oczyszczające ścieki działają praktycznie bezobsługowo. Warunkiem ich prawidłowego funkcjonowania jest zaaplikowanie do muszli klozetowej małej dawki preparatu bakteryjnego raz na 2 tygodnie. Przydomowe oczyszczalnie biologiczne w nowoczesny sposób prowadzą do oczyszczania i odprowadzania ścieków, będąc jednocześnie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz pozbawiając ciecz szkodliwych substancji.

 

 

Odzysk wody dla ekologicznej korzyści

 

Wykorzystywanie przydomowej oczyszczalni pozwala w prosty sposób odzyskiwać wodę. Ściek zostaje oczyszczony do drugiej klasy czystości wody, a to daje nam zielone światło na jej ponowne użycie. Pozwala na to, zamontowany za zbiornikiem oczyszczalni, zbiornik retencyjny zwany też przepompownią. Zgromadzoną wcześniej oczyszczoną wodę można śmiało wykorzystać do podlewania roślinności. Trawniki czy rośliny ozdobne zareagują znacznie lepiej na taką wodę i zawarte w niej azotany i fosforany niż na tę czerpaną z wodociągu. Piękniejszy ogród to nie jedyny plus tego rozwiązania. Zrezygnowanie z podlewania roślin wodą z sieci umożliwi zaoszczędzenie pieniędzy. To łatwy sposób na zmniejszenie rachunków za wodę, ale też szansa na poradzenie sobie z dopadającą nas coraz częściej klęską suszy.

 

Wybór przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków sprawia, że oszczędzamy również nerwy. Wiele lat doświadczenia dowodzi, że elektronika w wilgotnej i ciepłej oczyszczalni nie rzadko się psuje. Dlatego też produkt EKO-BIO powstał tak, by jej uniknąć. Dzięki temu nie wymaga częstego serwisowania. Mimo to firma zapewnia wszystkim klientom 10 lat gwarancji na każdy zbiornik.

Korzyści płynące z posiadania przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Przydomowa oczyszczalnia z montażem - darmowa wizja lokalna, dobór oczyszczalni, rozsączenia, finansowanie na raty, na co zwracać uwagę przed zakupem
 
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków VH - dobry produkt w dobrej cenie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków, zwłaszcza biologiczne, szturmują rynek... ¬ więcej...

 
Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

Modernizacja zbiorników na Bezzapachowe Oczyszczalnie Ścieków HABA RETROFIT BIO EASY FLOW

W jakich sytuacjach powinniśmy przeprowadzić modernizację naszej instalacji oczyszczana... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet