gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Zbiornik na deszczówkę - oszczędzaj wodę i pieniądze

aktualizacja: 01-06-2020, 07:11 – artykuł promocyjny


Temat suszy zdominował nagłówki, a politycy uznali go za ważną kartę przetargową w ostatnim czasie. Klęska braku wody oraz niebezpieczeństwo nieurodzaju nie są jednak fikcją. To realne zagrożenie, które będzie powracać. Panujące warunki klimatyczne powinny skłonić nas do refleksji nad sposobami oszczędzania wody. Groźba liczenia każdej kropli wymogła na urzędach podjęcia działań na rzecz tworzenia programów dofinansowań na zakup oraz montaż zbiorników na wodę opadową. Myśląc przyszłościowo, powinniśmy rozważyć już teraz montaż zbiornika przeznaczonego na magazynowanie wody deszczowej, na który można dostać finansowe wsparcie. Własny zapas wody pomoże przetrwać okres niedoboru wody, dzięki czemu przestaniemy bać się suszy.

Zbiorniki na deszzczówkę - jakie dofinansowania

Marka Eko Bio jako producent z wieloletnim doświadczeniem posiada w swojej ofercie również zbiorniki na tzw. deszczówkę. Ich funkcję mogą pełnić zbiorniki szczelne typu EKO. Dostępne są one w kilku wielkościach, od 1200 do 8000 litrów, tak by dopasować się do potrzeb użytkowników i dostępnego miejsca na terenie posesji.


Profesjonalnie wykonane zbiorniki z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym zostają dopasowane do indywidualnych zaleceń, przynosząc wymierne korzyści. Po co inwestować w tego typu rozwiązania i magazynować deszczówkę? Oczywiście dla oszczędności! Deszczówka świetnie nadaje się do podlewania warzywniaków, trawników i roślin ozdobnych. Takie zbiorniki pozwalają zebrać około 60% wody opadowej. W skali roku to ilość, która wystarcza do podlania wszelkiej roślinności i nowych, wiosennych i letnich nasadzeń. Używając deszczówki, oszczędzamy pieniądze, które wydalibyśmy na nawadnianie terenu zielonego wodą z sieci. Pamiętajmy też, że woda deszczowa jest dla roślin zdrowsza niż ta pochodząca z wodociągu. W czasach, gdy staramy się skrupulatnie wyliczyć koszt utrzymania domu, rozwiązanie to, staje się coraz bardziej popularne, bo pozwala zredukować uciekające z budżetu domowego pieniądze. To jednak nie koniec plusów. Montaż zbiornika magazynującego wodę opadową to miły gest wykonany przez nas w stronę matki natury.

Zbiornik na deszczówkę - budowa, rodzaje

Wykorzystując ekologiczne rozwiązania, oszczędzamy wodę i dokładamy swoją cegiełkę do procesu dbania o środowisko. Zbiorniki wykonane z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym to dobra inwestycja w przyszłość. Są niesamowicie wytrzymałe i nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń podczas montażu do 1,5 metra pod gruntem. Pozwalają rozpocząć proces oszczędzania i zmniejszyć rachunki. Zacznij podlewać swój ogród deszczówką z własnego zbiornika, zakręć kurek odpływających oszczędności i zdecyduj się na w pełni ekologiczne rozwiązania.

Kontakt w sprawie produktów:

EKO-BIO Oczyszczalnie Sp z o.o. Sp k.
tel. 506-226-116, 784-761-082
www: oczyszczalnia.net
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Woda jest prostą kombinacją atomów wodoru i tlenu – H2O - czystą substancją,... ¬ więcej...

 
Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Profesjonalne włazy nierdzewne z siłownikiem PRO RPS to seria produktów KMB... ¬ więcej...

 
Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie!

Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie!

Zalewanie piwnic czy garaży to dość powszechny problem, który może być... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet