Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych

aktualizacja: 22-05-2020, 02:30 – artykuł promocyjny


Marka DAB prezentuje pompę zatapialną DTron przeznaczoną do wody czystej. Produkt został stworzony z myślą o rzeczywistych potrzebach użytkowników, dzięki czemu jest w stanie dopasować się do różnych warunków pracy. Do pompy można dobrać odpowiednie akcesoria, by możliwa była praca nie tylko w zanurzeniu, ale również na powierzchni. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w systemach wykorzystania wody deszczowej i nawadniania w segmencie mieszkaniowym. Doświadczenie ekspertów DAB pozwoliło na stworzenie modelu, który dba o korzyści użytkowników, jak i dystrybutorów i instalatorów. Nowa pompa DTron zapewnia oszczędność miejsca, zużycia energii, czasu oraz kosztów.

Modele DTron 2 i DTron 3 są efektem wytężonych prac zmierzających do stworzenia pomp cechujących się nie tylko łatwą obsługą, ale również wysoką sprawnością.

 

Rozwiązanie szyte na miarę

 

DTron2 to elektroniczna, wielowirnikowa pompa o średnicy 7” przeznaczona do stosowania w zbiornikach i studzienkach z wodą czystą. Typoszereg obejmuje 2 modele (DTron2 i DTron3) do pracy w zanurzeniu lub częściowym wynurzeniu (zbiornik, studnia) oraz akcesoria, dzięki którym z łatwością dostosujemy urządzenie do pracy w miejscu suchym na powierzchni terenu. Pompa może pracować w położeniu pionowym lub poziomym.

fot.: Istnieje możliwość zastosowania urządzenia jako pompy powierzchniowej po zastosowaniu akcesorium DOC68 - stacja dokująca (dostarczane oddzielnie)


Typoszereg pomp zatapialnych DTron posiada zintegrowany układ sterowania do automatycznego załączania  i wyłączania pompy, z wyłącznikiem ciśnieniowym i czujnikiem przepływu. Pompy posiadają stopień ochrony IP68 pozwalający na instalację w wynurzeniu i korzystanie z nich jak z konwencjonalnego hydroforu. Korpus został wykonany z odpornego na korozję i oksydację technopolimeru. Urządzenie posiada wygodny uchwyt do przenoszenia.
 

 

Szybki i łatwy montaż

 

Zintegrowane naczynie przeponowe ma za zadanie zabezpieczyć pompę przed zapowietrzeniem instalacji, zapobiegać przypadkom niepotrzebnego załączania oraz chronić ją przed skutkami uderzeń hydraulicznych. Taka konstrukcja znacząco wydłuża żywotność podzespołów oraz skraca i ułatwia prace instalacyjne.

 

Stała kontrola pracy

 

NFC (ang. Near Field Communication) pozwala zastosować wyłącznik pływakowy lub czujnik poziomu wody bez potrzeby połączeń kablowych. Akcesoria można łatwo podłączyć do pompy bez konieczności demontażu korpusu pompy. Pozwala to na szybkie prowadzenie prac i zachowanie szczelności. PLC* (ang. Power Line Communication) pozwala na podłączenie elektronicznego sterownika Com Box przy wykorzystaniu przewodu sieci elektrycznej, zamiast przewodu komunikacyjnego.

 

Niezawodna praca

 

Zawór odpowietrzający umożliwia poprawne zasysanie bezpośrednio po instalacji pompy, co gwarantuje jej bezawaryjną pracę.

 

Modułowa konstrukcja to łatwa konserwacja

 

Pompy DTRON 2 i 3 zostały zbudowane z elementów modułowych, dzięki czemu wszelkie prace konserwacyjne i serwisowe przebiegają niezwykle prosto. Poszczególne podzespoły można wymontować niezależnie od pozostałych, naprawić lub wymienić je, dzięki czemu czas naprawy jest krótszy, a koszty prac niższe.
 

 

Akcesoria do pomp DTron na nowo definiują obszar zastosowania typoszeregu, umożliwiając instalację zaledwie dwóch modeli w różnych warunkach pracy:

  • Zastosowany wraz z pompą w wersji X, zestaw umożliwia zasysanie wody unikając dostawania się do pompy osadów i zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika czy studzienki.
  • DOC68 pozwala na montaż pompy DTron na zewnątrz jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68.
  • Wyłącznik pływakowy wykrywa poziom wody w zbiorniku oraz zapobiega jego całkowitemu opróżnieniu i pracy na sucho.
  • Sterownik DConnect Box 2 umożliwia sprawdzenie statusu pompy, modyfikację parametrów jej załączania i wyłączania, przegląd alarmów i monitorowanie ciśnienia bezpośrednio na Twoim smartfonie, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność i obsługę prostszą niż kiedykolwiek (tylko DTron3).
  • Po podłączeniu do urządzenia sterującego DConnect Box 2, czujnik kontroluje poziom wody w zbiorniku i przekazuje dane z pomiaru do aplikacji użytkownika (tylko DTron 3).
  • COM BOX pozwala modyfikować ciśnienie załączenia i wyłączenia pompy oraz sprawdzać alarmy w prosty i intuicyjny sposób (w standardzie dla DTron 3).
Kontakt w sprawie produktów:

DAB Pumps Poland Sp. z o.o
tel.
www: www.dabpumps.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Systemowe odwodnienia przemysłowe PZU od LAF

Systemowe odwodnienia przemysłowe PZU od LAF

Systemy odwodnień do zastosowania specjalistycznego w przestrzeniach przemysłowych... ¬ więcej...

 
Instalacja wody deszczowej - sposoby wykorzystania deszczówki w domu

Instalacja wody deszczowej - sposoby wykorzystania deszczówki w domu

Woda na cele sanitarne oraz ta do picia często pochodzą z jednego źródła,... ¬ więcej...

 
Ścieki niezależnie od kanalizacji - przegląd pomporozdrabniaczy

Ścieki niezależnie od kanalizacji - przegląd pomporozdrabniaczy

Co to jest pomporozdrabniacz? Jakie ma funkcje? Kiedy się sprawdzi? Jak go stosować?... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet