gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Dzbanki filtrujące - proekologiczne rozwiązanie i oszczędność

aktualizacja: 03-06-2020, 06:59 – artykuł promocyjny


Wiele osób nadal kupuje zgrzewki wody butelkowanej, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne. Kolejki w sklepach, ciężar zgrzewki wody, a także sterty plastiku zachęcają do szukania alternatywnych rozwiązań. Czy istnieje sposób, który dodatkowo pozwoli zaoszczędzić pieniądze?

Dzbanek z filtrem

 

Proekologiczna alternatywa

 

Jednorazowe odpady zaśmiecają krajobraz i są dużym problemem. Ich rozkład na składowisku trwa 500 lat. Czy istnieje sposób, by zahamować rosnącą liczbę odpadów? Takim rozwiązaniem jest dzbanek filtrujący, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.


Dzbanki filtrujące stały się popularne i można znaleźć je w większości domów. Mniejsze modele o pojemności 2l filtrują wodę i pełnią funkcję karafki. Modele o pojemności 4 l sprawdzą się dla większych rodzin, ponieważ przefiltrowaną wodę można stosować też do gotowania. Niektóre z dzbanków zaprojektowano w taki sposób, by mogły być przechowywane w drzwiach lodówki. Dzięki temu mamy stały dostęp do schłodzonej wody.

 

Dlaczego filtrować wodę?

 

Woda, którą spożywamy powinna spełniać niezbędne normy dotyczące parametrów mikrobiologicznych i chemicznych. Mimo ciągłych kontroli w wodzie znajduje się chlor, który zmienia smak i zapach wody, a stosując filtry można pozbyć się z "kranówki" niepożądanych substancji.

 

Szeroki wybór filtrów

 

Rynek oferuje wiele filtrów, które ulepszają jakość wody. Uniwersalne wkłady wpływają na smak wody oraz zapobiegają osadzaniu się kamienia. Jeśli woda jest wyjątkowo twarda, warto zastosować specjalny filtr zmiękczający. Wkłady filtrujące mogą wzbogacać wodę w niektóre elementy, np. jony magnezu – wiele osób ma niedobór tego pierwiastka spowodowany stresem i tempem codziennego życia. Filtr alkaliczny pomaga w odkwaszaniu organizmu. Nie usuwa z wody minerałów, ale nadaje ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny.

Dzbanek

 

Ekologia i co jeszcze?

 

Produkty wielokrotnego użytku, takie jak dzbanek filtrujący, mają pozytywny wpływ na środowisko, a także pozwalają na oszczędność pieniędzy i miejsca. Litr przefiltrowanej wody to około 10-20 groszy, co oznacza, że w skali miesiąca 200 litrów wody będzie kosztowało 15 zł (koszt filtra). Na zakup jednorazowych butelek w ciągu miesiąca trzeba przeznaczyć 120 zł, a do środowiska trafi 2,2 kg plastiku.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając dzbanek filtrujący, warto sprawdzić, czy wykonany jest z tworzywa wolnego od szkodliwego bisfenolu A (BPA). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że woda, którą pijemy jest naprawdę zdrowa.

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Kompaktowy system odwróconej osmozy RO-31

Odwrócona osmoza jest nowoczesną technologią polegającą na wytwarzaniu najwyższej... ¬ więcej...

 
Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczająca w ofercie SBS - poznaj KELLER Smart Carbon 30

Nowa stacja zmiękczania wody nie tylko całkowicie likwiduje problem kamienia kotłowego.... ¬ więcej...

 
Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Magnetyzery Ecomag od kilku lat chronią wymienniki ciepłej wody w OPEC Gdynia

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni jest wiodącym producenta ciepła... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet