gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa ArmaturaSanSwiss   

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft    

CED'OR   

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Dzbanki filtrujące - proekologiczne rozwiązanie i oszczędność

aktualizacja: 03-06-2020, 06:59 – artykuł promocyjny


Wiele osób nadal kupuje zgrzewki wody butelkowanej, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne. Kolejki w sklepach, ciężar zgrzewki wody, a także sterty plastiku zachęcają do szukania alternatywnych rozwiązań. Czy istnieje sposób, który dodatkowo pozwoli zaoszczędzić pieniądze?

Dzbanek z filtrem

 

Proekologiczna alternatywa

 

Jednorazowe odpady zaśmiecają krajobraz i są dużym problemem. Ich rozkład na składowisku trwa 500 lat. Czy istnieje sposób, by zahamować rosnącą liczbę odpadów? Takim rozwiązaniem jest dzbanek filtrujący, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.


Dzbanki filtrujące stały się popularne i można znaleźć je w większości domów. Mniejsze modele o pojemności 2l filtrują wodę i pełnią funkcję karafki. Modele o pojemności 4 l sprawdzą się dla większych rodzin, ponieważ przefiltrowaną wodę można stosować też do gotowania. Niektóre z dzbanków zaprojektowano w taki sposób, by mogły być przechowywane w drzwiach lodówki. Dzięki temu mamy stały dostęp do schłodzonej wody.

 

Dlaczego filtrować wodę?

 

Woda, którą spożywamy powinna spełniać niezbędne normy dotyczące parametrów mikrobiologicznych i chemicznych. Mimo ciągłych kontroli w wodzie znajduje się chlor, który zmienia smak i zapach wody, a stosując filtry można pozbyć się z "kranówki" niepożądanych substancji.

 

Szeroki wybór filtrów

 

Rynek oferuje wiele filtrów, które ulepszają jakość wody. Uniwersalne wkłady wpływają na smak wody oraz zapobiegają osadzaniu się kamienia. Jeśli woda jest wyjątkowo twarda, warto zastosować specjalny filtr zmiękczający. Wkłady filtrujące mogą wzbogacać wodę w niektóre elementy, np. jony magnezu – wiele osób ma niedobór tego pierwiastka spowodowany stresem i tempem codziennego życia. Filtr alkaliczny pomaga w odkwaszaniu organizmu. Nie usuwa z wody minerałów, ale nadaje ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny.

Dzbanek

 

Ekologia i co jeszcze?

 

Produkty wielokrotnego użytku, takie jak dzbanek filtrujący, mają pozytywny wpływ na środowisko, a także pozwalają na oszczędność pieniędzy i miejsca. Litr przefiltrowanej wody to około 10-20 groszy, co oznacza, że w skali miesiąca 200 litrów wody będzie kosztowało 15 zł (koszt filtra). Na zakup jednorazowych butelek w ciągu miesiąca trzeba przeznaczyć 120 zł, a do środowiska trafi 2,2 kg plastiku.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Wybierając dzbanek filtrujący, warto sprawdzić, czy wykonany jest z tworzywa wolnego od szkodliwego bisfenolu A (BPA). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że woda, którą pijemy jest naprawdę zdrowa.

Kontakt w sprawie produktów:

FORMASTER S.A.
tel. 41 346 48 00, 41 345 04 01, 800 703 048
www: dafi.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet