Wienkra


Stylowe klimatyzatory Fujitsu z prestiżową nagrodą Red Dot Award 2020

artykuł promocyjny


Dwa najnowsze produkty marki Fujitsu – jednostka podsufitowa KRTA oraz seria urządzeń ściennych Nocria SV – zostały nagrodzone w jednym z najbardziej renomowanych konkursów światowego wzornictwa: Red Dot Design. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest wyłącznie projektom, które charakteryzują się unikalnym wyglądem, łącząc przy tym wyjątkowy design z najwyższą jakością wykonania oraz funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań. Jeden ze zwycięskich produktów – klimatyzator podsufitowy – jest już dostępny w ofercie firmy Klima-Therm.

Red DotRed Dot Award, przyznawana przez niemiecką organizację Design Zentrum Nordrhein Westfalen od 1955 roku, jest jedną z trzech głównych międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa - obok iF Design Award (Niemcy) oraz IDEA International Design Excellence Awards (USA). W tym roku do konkursu Red Dot Design zgłoszono ponad 6 500 projektów z całego świata.

Jednym z produktów wyróżnionych przez kapitułę Red Dot Award 2020 jest jednostka wewnętrzna podsufitowa Fujitsu o symbolu katalogowym ABYG18-54KRTA przeznaczona do zastosowań komercyjnych. Została ona zaprojektowana na bazie analizy warunków instalacji typowych dla sklepów i biur. Obłe krzywizny obudowy klimatyzatora, pod dowolnym kątem, dają wyjątkowo stylowy i estetyczny zarazem efekt, nawet jeśli urządzenie nie jest w zintegrowane z sufitem. Brak widocznych połączeń obudowy sprawia wrażenie lekkości – zarówno w widoku z boku, jak i od przodu. Duży otwierany panel przedni zapewnia atrakcyjny wygląd jednostki oraz umożliwia łatwy serwis urządzenia, upraszczając jego okresową konserwację. Klimatyzator KRTA już trafił do sprzedaży w Polsce i jest dostępny w bieżącej ofercie firmy Klima-Therm.  

Jednostka przysufitowaUznanie jury tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award zdobył również model jednostki ściennej Nocria – Seria SV. Jest to klimatyzator dedykowany do użytku domowego, z przeznaczeniem wyłącznie na rynek japoński. Produkt wyróżnia kompaktowa obudowa o szerokości poniżej 70 cm i wysokości do 25 cm. Faktura wykończenia przypomina tkaninę, a zaokrąglone kształty klimatyzatora dają poczucie prostoty i niebywałej elegancji.

Jednostka ściennaDwie nagrody Red Dot Award w kategorii Product Design 2020 to dla japońskiego koncernu Fujitsu General Ltd. kolejne zaszczytne wyróżnienia w tym powszechnie rozpoznawalnym konkursie – po raz pierwszy producent otrzymał Red Dot Award w 2012 roku za serię klimatyzatorów ściennych LT. Warto podkreślić, iż - poza znacząco wyróżniająca się stylistyką produktu - branych jest pod uwagę wiele innych kryteriów oceny takich jak m.in. innowacyjność, funkcjonalność, jakość, ergonomia, trwałość czy ekologia.

Fujitsu sukcesywnie rozbudowuje linię jednostek TOP & Design, i jest to jeden z głównych kierunków strategii R&D obranej przez producenta. Na polskim rynku firma Klima-Therm oferuje kilka modeli z tej grupy rozwiązań – obok serii KR, są to obecnie urządzenia KG, KX, LU i LT. Seria TOP & Design jest idealnym rozwiązaniem dla Klientów, którzy przywiązują szczególną wagę do walorów estetycznych kupowanego sprzętu. Urządzenia te dedykowane są do nowoczesnych przestrzeni, gdzie liczy się zarówno aspekt techniczny, jak i estetyczny.

Więcej o konkursie Red Dot Design: tutaj


 

Kontakt w sprawie produktów:

KLIMA-THERM Sp. z o.o.
tel. +48 22 517 36 00
www: klima-therm.com
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

Zestaw klimatyzacji CLIM-UP SMART z regulatorem TADO

W ofercie marki De Dietrich pojawił się nowy zestaw. W jego skład wchodzi klimatyzator... ¬ więcej...
 
Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Nowa linia klimatyzatorów Multi Split - Climate 5000 M

Climate 5000 M to nowoczesne i elastyczne rozwiązanie Multi Split. Dostępne 7 wariantów... ¬ więcej...
 
Inteligentne systemy HVAC: innowacyjny sposób na oszczędzanie energii

Inteligentne systemy HVAC: innowacyjny sposób na oszczędzanie energii

W związku ze zwiększonym popytem i wyczerpywaniem się surowców, pogłębiający... ¬ więcej...
 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.  Systherm Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   bartosz logo Wienkra    AUX        Uniwersal   Ventec    Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima      armacell logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook