wienkra
gorące tematy
tagi

Zdrowy dom - najważniejsze zasady i rozwiązania do wentylacji

aktualizacja: 02-04-2020, 07:58 – artykuł promocyjny


Ponad 90% czasu spędzamy w budynkach, a jakość środowiska na zewnątrz i wewnątrz budynku ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. W dzisiejszych czasach nie możemy być obojętni na środowisko naturalne ani ignorować jego wpływu na nas samych w naszych domach.

 

Czynniki wpływające na nieodpowiedni klimat w budynku

 

Główne czynniki w budynku, które mają wpływ na nasze zdrowie to wilgoć, zbyt mała ilość światła, niska temperatura, hałas i zła jakość powietrza. Te czynniki obecne w naszych domach powodują szereg chorób, szczególnie u dzieci – w Polsce prawie 26% z nich cierpi na astmę. Musimy pamiętać, że niekorzystny klimat wynikający z niedoskonałości budynku ma duży wpływ na nasze zdrowie i powoduje wiele chorób.

Czynniki wpływające na nieodpowiedni klimat budynku

 

Zdrowie zaczyna się w domu

 

Na zdrowe warunki w budynku składają się takie czynniki jak odpowedni przepływ powietrza o dobrej jakości, optymalna temperatura wnętrza, dobre oświetlenie i brak hałasu. Według danych aż 93% dzieci oddycha zanieczyszczonym powietrzem, dlatego powinniśmy dbać o jego jakość w naszych domach.

Zdrowie zaczyna się w domu

 

Zdrowy dom ze zdrowym powietrzem

 

Podstawowym czynnikiem wpływającym na klimat budynku jest odpowiednia wentylacja. Nieprawidłowe odprowadzanie wilgoci powoduje rozwój grzybów i pleśni. Niewystarczająca wymiana powietrza w mieszkaniu ma również wpływ na wzrost stężenia pyłów, dwutlenku węgla, lotnych związków organicznych i innych.
Skuteczna wentylacja musi być wymuszona i ukierunkowana, Nawiewy muszą być zamontowane w czystych pomieszczeniach, a wywiewy w brudnych (np. łazienka). Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest system wentylacji mechanicznej, a jako optymalny system traktuje się układ nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację.

Rekuperacja w domu

 

Ochrona antyalergiczna i antysmogowa w zdrowym domu

 

W celu ochrony osób narażonych na zanieczyszczone powietrze na zewnątrz oraz cierpiących na alergię, warto zastosować w domu ochronę antyalergiczną i antysmogową. W budynku z systemem rekuperacji warto zastosować filtr antysmogowy PRO-VENT CLEAN R o skuteczności nawet 99,95%, który filtruje wszystkie cząstki stałe, smog, pyłki, usuwa bakterie i wirusy oraz redukuje szkodliwe gazy i zapachy.

Wentylacja w domu


Dopełnienie systemu wentylacji – dla domu z czystym i świeżym powietrzem

 

Dodatkowym urządzeniem wpływającym na poprawę mikroklimatu jest powietrzny, gruntowy wymiennik ciepła. GWC PRO-VENT GEO  to wymiennik powietrzny, płytowy, który jest bezpośrednio połączony z rekuperatorem kanałem wentylacyjnym i jest dopełnieniem wentylacji mechanicznej. System modułów specjalnie opracowanych płyt umożliwia przepływ powietrza w bezpośrednim kontakcie z gruntem. Czerpnia terenowa pobiera powietrze niezbędne do wentylacji i przekazuje je pod płyty wymiennika. W tym miejscu następuje naturalna obróbka temperaturowo-wilgotnościowo-antybakteryjna powietrza. W kolejnym kroku powietrze przepływa do centrali wentylacyjnej, a następnie do całego budynku.


GWC PRO-VENT GEO w naturalny sposób oczyszcza powietrze i pozytywnie wpływa na zdrowie. Redukcja bakterii i grzybów w powietrzu wentylacyjnym następuje bez obecności środków chemicznych. GWC ma również wpływ na wilgotność powietrza wentylacyjnego. Latem nie odczuwamy duszności, a zimą powietrze jest dowilżane.

Wentylacja

 

Kiedy nasz dom będzie zdrowy- podsumowanie

 

Budując lub modernizując dom warto zadbać o jego energooszczędność, ale i o systemy zapewniające odpowiednią jakość powietrza.


Zdrowie zaczyna się w domu:

  • Odpowiednia wentylacja
  • Optymalna temperatura
  • Dobre oświetlenie
  • Zmniejszony poziom hałasu


Odpowiednio dobrane rozwiązania wentylacyjne zapewnią czyste powietrze w naszym domu bez konieczności dużej inwestycji w urządzenie i jego eksploatację.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
www: www.pro-vent.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

W cyklu „Poznaj HAVACO” właśnie prezentujemy jedne z najbardziej eleganckich... ¬ więcej...

 
Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

Tempo naszego życia zmienia się, ale większość z nas narzeka na brak czasu. Okres... ¬ więcej...

 
Czyszczenie instalacji rekuperacji

Czyszczenie instalacji rekuperacji

Rekuperacja to instalacja, która umożliwia ograniczenie strat ciepła spowodowanych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet