gorące tematy

tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas    logo igloo     

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

NTS Energy


10 zmian w programie Czyste Powietrze

artykuł promocyjny


Czyste Powietrze to rządowy program realizowany w celu poprawy efektywności energetycznej i walki ze smogiem w naszym kraju. Program działa od 2018 roku, a do chwili obecnej złożono 119,6 tys. wniosków o dotację, której łączna suma wynosi 2,09 mld zł oraz pożyczki na kwotę 364,2 mln zł. Do tej pory podpisano 73 tys. umów, co było spowodowane małą liczbą urzędników rozpatrujących i oceniających wnioski. Początkowo mieli zająć się tym wyłącznie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, aby ułatwić składanie wniosków, wprowadza 10 nowych zasad, które zaczną obowiązywać na przełomie marca i kwietnia.

Nowe zasady Programu Czyste Powietrza

 

Jak będą wyglądały nowe zasady?

 

Zasady przyznawania dotacji będą prostsze, ponieważ wojewódzkie fundusze ochrony środowiska nie będą liczyć wysokości dochodu.


Beneficjenci podzieleni na 3 grupy:

  • Pierwsza grupa to wnioskodawcy uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania. Kwota dochodu będzie deklarowana przez wnioskodawcę, a maksymalny dochód roczny będzie wynosił 100000 zł.
  • W drugiej grupie znajdą się wnioskodawcy uprawnieni do podwyższonego dofinansowania w wysokości do 60 % wartości inwestycji. Dochód netto na osobę do 1400 zł miesięcznie (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł miesięcznie (jednoosobowe) uprawnia do dofinansowania do 32 tys. zł. Kwotę dochodu będzie potwierdzał ośrodek pomocy społecznej.
  • Trzecia grupa to wnioskodawcy uprawnieni do otrzymywania świadczeń z tytułu pomocy społecznej w ramach programu Stop Smog. Takie osoby będą mogły uzyskać do 100% finansowania (limit 53 tys. zł).


Większa pomoc samorządów


Zaświadczenia potwierdzające prawo do zwiększonego dofinansowania lub do pożyczek będą wydawać gminy. Co więcej, beneficjenci będą mogli uczestniczyć w progamie Stop Smog, dzięki któremu można zyskać dofinansowanie do 70% na wymianę kotłów/ ocieplenie domów jednorodzinnych. Czas trwania całej procedury będzie skrócony do 30 dni, a wnioskodawcy będą składali tylko oświadczenia (dokumenty można składać również przez internet).


Wsparcie banków


Finansowanie uzupełniające oraz pożyczki będą udzielane przez banki. Powstanie również forma wsparcia w postaci dotacji na spłatę części kredytu. Banki będą również odpowiedzialne za dystrybucję dotacji w programie w swoich placówkach. Programy Czyste Powietrze i Mój Prąd zostaną połączone – aby uzyskać dotację na montaż instalacj fotowoltaicznej wystarczy jeden wspólny wniosek. Program Czyste Powietrze ma również promować rozwiązania, które nie emitują szkodliwych substancji (np. pompy ciepła, fotowoltaika).


Pompy ciepła od De Dietrich


W założenia programu Czyste Powietrze idealnie wpisują się urządzenia grzewcze, np. pompy ciepła marki De Dietrich. Cechują się wydajnością, oszczędnością i są ekologiczne, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji. Co więcej, wykorzystują energię odnawialną z powietrza (powietrzne pompy ciepła) lub z gruntu (gruntowe pompy ciepła). Powietrzne pompy ciepła można montować w dowolnym miejscu, w każdym budynku, zarówno nowym, jak i remontowanym. Urządzenia takie jak powietrzna pompa Alezio M V200, Alezio M czy Strateo są wydajne przez cały rok, a ich dodatkowym atutem jest możliwość chłodzenia latem. Jednostkę wewnętrzną urządzenia można ustawić przy ścianie lub w narożniku, co jest wyjątkowo istotne w przypadku ograniczonej ilości miejsca.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wymiana czynnika w pompie ciepła

Wymiana czynnika w pompie ciepła

Pompy ciepła zyskały sobie w ostatnim czasie niemałą popularność. Jedną z wielu... ¬ więcej...

 
Mój Prąd 5.0 i marka Daikin w ofercie E.ON Foton - oszczędzaj na rachunkach za energię z modelami pomp ciepła objętymi programem dofinansowania Mój Prąd 5.0
 
Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Właściciele nowych bądź modernizowanych domów, którzy chcą zastosować... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook