gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


10 zmian w programie Czyste Powietrze

aktualizacja: 04-10-2021, 06:27 – artykuł promocyjny


Czyste Powietrze to rządowy program realizowany w celu poprawy efektywności energetycznej i walki ze smogiem w naszym kraju. Program działa od 2018 roku, a do chwili obecnej złożono 119,6 tys. wniosków o dotację, której łączna suma wynosi 2,09 mld zł oraz pożyczki na kwotę 364,2 mln zł. Do tej pory podpisano 73 tys. umów, co było spowodowane małą liczbą urzędników rozpatrujących i oceniających wnioski. Początkowo mieli zająć się tym wyłącznie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, aby ułatwić składanie wniosków, wprowadza 10 nowych zasad, które zaczną obowiązywać na przełomie marca i kwietnia.

Nowe zasady Programu Czyste Powietrza

 

Jak będą wyglądały nowe zasady?

 

Zasady przyznawania dotacji będą prostsze, ponieważ wojewódzkie fundusze ochrony środowiska nie będą liczyć wysokości dochodu.


Beneficjenci podzieleni na 3 grupy:

  • Pierwsza grupa to wnioskodawcy uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania. Kwota dochodu będzie deklarowana przez wnioskodawcę, a maksymalny dochód roczny będzie wynosił 100000 zł.
  • W drugiej grupie znajdą się wnioskodawcy uprawnieni do podwyższonego dofinansowania w wysokości do 60 % wartości inwestycji. Dochód netto na osobę do 1400 zł miesięcznie (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł miesięcznie (jednoosobowe) uprawnia do dofinansowania do 32 tys. zł. Kwotę dochodu będzie potwierdzał ośrodek pomocy społecznej.
  • Trzecia grupa to wnioskodawcy uprawnieni do otrzymywania świadczeń z tytułu pomocy społecznej w ramach programu Stop Smog. Takie osoby będą mogły uzyskać do 100% finansowania (limit 53 tys. zł).


Większa pomoc samorządów


Zaświadczenia potwierdzające prawo do zwiększonego dofinansowania lub do pożyczek będą wydawać gminy. Co więcej, beneficjenci będą mogli uczestniczyć w progamie Stop Smog, dzięki któremu można zyskać dofinansowanie do 70% na wymianę kotłów/ ocieplenie domów jednorodzinnych. Czas trwania całej procedury będzie skrócony do 30 dni, a wnioskodawcy będą składali tylko oświadczenia (dokumenty można składać również przez internet).


Wsparcie banków


Finansowanie uzupełniające oraz pożyczki będą udzielane przez banki. Powstanie również forma wsparcia w postaci dotacji na spłatę części kredytu. Banki będą również odpowiedzialne za dystrybucję dotacji w programie w swoich placówkach. Programy Czyste Powietrze i Mój Prąd zostaną połączone – aby uzyskać dotację na montaż instalacj fotowoltaicznej wystarczy jeden wspólny wniosek. Program Czyste Powietrze ma również promować rozwiązania, które nie emitują szkodliwych substancji (np. pompy ciepła, fotowoltaika).


Pompy ciepła od De Dietrich


W założenia programu Czyste Powietrze idealnie wpisują się urządzenia grzewcze, np. pompy ciepła marki De Dietrich. Cechują się wydajnością, oszczędnością i są ekologiczne, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji. Co więcej, wykorzystują energię odnawialną z powietrza (powietrzne pompy ciepła) lub z gruntu (gruntowe pompy ciepła). Powietrzne pompy ciepła można montować w dowolnym miejscu, w każdym budynku, zarówno nowym, jak i remontowanym. Urządzenia takie jak powietrzna pompa Alezio M V200, Alezio M czy Strateo są wydajne przez cały rok, a ich dodatkowym atutem jest możliwość chłodzenia latem. Jednostkę wewnętrzną urządzenia można ustawić przy ścianie lub w narożniku, co jest wyjątkowo istotne w przypadku ograniczonej ilości miejsca.

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet