VENA Optima PRO - nowy rekuperator w rodzinie VENA

aktualizacja: 30-03-2020, 08:22 – artykuł promocyjny


Nowa centrala wentylacyjna VENA Optima PRO to wynik wieloletniego doświadczenia firmy BARTOSZ w zakresie projektowania i produkcji tego typu urządzeń oraz nowatorskich rozwiązań i stosowanych materiałów. VENA Optima PRO jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekują wysokiej jakości i adekwatnej ceny. Nowe urządzenie to połączenie modułowości i uniwersalności. Centrala będzie dostępna w różnych wariantach funkcyjnych i instalacyjnych. Nowy rekuperator jest zbudowany tak, by można było go doposażyć w przyszłości, nawet do centrali klasy premium.

Bartosz

 

Nie tylko nowy wygląd

 

Pierwszym elementem jest nowa obudowa, która przede wszystkim spełnia wszystkie wymagania techniczne, ale jest również wykonana z trwałego, wysokiej jakości materiału EPP (spieniony polipropylen). Takie rozwiązanie pozytywnie wpłynęło na izolacyjność termiczną urządzenia. Co więcej, poprawiona została również izolacyjność akustyczna i hałas emitowany na zewnątrz jest zdecydowanie mniejszy. Taki efekt uzyskano dzięki zamontowaniu nowoczesnych wentylatorów o specjalnie profilowanych łopatkach oraz dzięki komorze, w której wentylator jest zamontowany. Budowa centrali decyduje o zmniejszeniu masy urządzenia nawet o 39%. Wodoodporne właściwości EPP zadecydowały o eliminacji konieczności stosowania tacy ociekowej z kroćcem do odprowadzania skroplin. Zastąpiono je odpowiednio ukształtowanym dnem centrali z króćcem odwodnieniowym wyprowadzonym w dół centrali, na którego końcu można zamontować syfon. Centrala umożliwia bezpośredni montaż poprzez powieszenie na ścianie za pomocą ramy.

Centrala

Bartosz

 

Dostosujesz system do własnych potrzeb

 

Możliwość wprowadzania zmian dotyczy zewnętrznych modułów peryferyjnych, ale i stopnia automatyzacji procesów podstawowych i dodatkowych. Można zastosować całą gamę czujników i układów wspierających inteligencję systemu. Po zmianie czynników zewnętrznych i wewnętrznych nie ma potrzeby ręcznego programowania parametrów pracy – dzieje się to automatycznie, dając komfort użytkownikowi i uwzględniając jednocześnie aspekt ekonomiczny. Proponowane rozwiązania mogą zmniejszyć wydajność wentylacji do minimum, np. w momencie zadowalającej jakości powietrza i braku domowników w budynku. Automatyka skoryguje ilość i jakość powietrza wentylacyjnego.

 

Bieżąca kontrola zabrudzenia filtrów

 

W urządzeniu zastosowano system przetworników ciśnienia, informujący użytkownika o stopniu zabrudzenia filtrów, ale i optymalizujący sprawność wymiennika ciepła. Dzięki niemu jest możliwa również realizacja funkcji CAV/VAV.

 

Sterowanie pracą wentylacji z dowolnego miejsca na świecie

 

Celem działań związanych z rozwojem central wentylacyjnych jest maksymalne odciążenie użytkownika od konieczności zajmowania się instalacją oraz umożliwienie sterowania pracą centrali z dowolnego miejsca. Służą do tego moduły internetowe EcoNet, które pomagają też diagnozować pracę central wentylacyjnych oraz rozwiązać ewentualny problem lub nieprawidłowość pracy urządzenia.

Bartosz


Obecnie centrala wentylacyjna VENA Optima PRO dostępna jest w jednej wielkości tj. VO4P o wydajności nominalnej 550 m3/h. Docelowo model PRO zastąpi cały typoszereg dotychczasowych central VENA Optima, który obecnie obejmuje urządzenia o wydajności od 250 m3/h do 1660 m3/h.


Parametry techniczne centrali VENA Optima 4 PRO (VO4P):
https://bartoszwentylacja.com.pl/wp-content/uploads/karta-katalogowa_VO4P_XB1.pdf


UWAGA! Promocja z okazji przedsprzedaży! Kup centralę VENA Optima 4 PRO w cenie specjalnej!
Sprawdź szczegóły: https://bartoszwentylacja.com.pl/nowy-rekuperator-juz-dostepny/

Kontakt w sprawie produktów:

Firma Bartosz Sp.j. Bujwicki, Sobiech
tel. (85) 745 57 12
www: www.bartosz.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

Najbardziej elegancki anemostat na rynku? Zobacz zawory skandynawskie od HAVACO

W cyklu „Poznaj HAVACO” właśnie prezentujemy jedne z najbardziej eleganckich... ¬ więcej...

 
Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

Sprawdź, czym oddychasz i jak zadbać o powietrze w domu

Tempo naszego życia zmienia się, ale większość z nas narzeka na brak czasu. Okres... ¬ więcej...

 
Czyszczenie instalacji rekuperacji

Czyszczenie instalacji rekuperacji

Rekuperacja to instalacja, która umożliwia ograniczenie strat ciepła spowodowanych... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet